TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Сеул почнаа да возат автобуси без возачи

Радио МОФ - 26.11.2022

На патиштата во Сеул, главниот град на Јужна Кореја, започнаа да се користат автобуси без возачи кои ги произведе компанијата Хјундаи. Проектот е дел од експеримент со кој инженерите сакаат да помогнат луѓето да се чувствуваат удобно со автономни ...

Сеул го доби првиот самоуправувачки автобус (ВИДЕО)

Локално - 26.11.2022

Првата самоуправувачка автобуска линија има за цел да ја подготви јавноста за идното и автономно возење. Новото возило не личи на обичен автобус. Целосно е симетричен, со заоблени краеви и големи прозорци кои го прават да изгледа повеќе како играчка ...

Сеул го доби првиот автобус без возач (ВИДЕО)

Канал5 - 25.11.2022

Сеул ја доби својата прва линија на самоуправувачки автобуси како дел од експериментот за кој инженерите велат дека има за цел да направи јавноста да се чувствува поудобно со возилата без возач на патот.

ВИДЕО: Јужна Кореја го доби првиот вистински самовозечки автобус

Иновативност - 25.11.2022

Главниот град на Јужна Кореја го доби првиот вистински самовозечки автобус. Новото возило не изгледа како обичен автобус – целосно е симетрично, со заоблени рабови и големи прозорци, пораки кои повеќе изгледа како играчка отколку како најсовремена ...

Сеул го доби првиот самовозечки автобус

Нетпрес - 25.11.2022

Сеул во петокот ја доби својата прва линија на самоуправувачки автобус во рамките на експериментот за кој инженерите велат дека целта е јавноста да се чувствува попријатно со возилата без возачи на патиштата.

Тоа е иднината – Сеул го доби првиот самоуправувачки автобус/ВИДЕО

Вечер Прес - 26.11.2022

Сеул ја отвори првата линија со самоуправувачки автобуси како дел од експериментот за кој инженерите велат дека има за цел да направи јавноста да се чувствува поудобно со возилата без возач на патот.

(Видео) Во Сеул почнаа да сообраќаат автобуси без возачи

Макфакс - 26.11.2022

Автобуси без возачи произведени од компанијата „Hyundai“ почнаа да се користат на патиштата во Сеул, главниот град на Јужна Кореја. Според локалните медиуми, автобусите без возачи, почнаа да функционираат во областа Јонгно-гу.

(ВИДЕО) Импресивна иновација во Сеул: Почнаа да сообраќаат автобуси без возачи

Press24 - 26.11.2022

Автобуси без возачи произведени од компанијата „Hyundai“ почнаа да се користат на патиштата во Сеул, главниот град на Јужна Кореја. Според локалните медиуми, автобусите без возачи, почнаа да функционираат во областа Јонгно-гу.