TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Локално - 08.11.2018

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него.

Самсунг ја претстави иднината на паметните телефони: Infinity Flex Display

Точка - 08.11.2018

После долгите најавувања, прашање на време беше кога јужнокорејски Самсунг ќе го претстави својот флексибилен паметен телефон. Сепак, тоа што Самсунг им го претстаави на девелоперите е само концепт и ќе поминат барем уште неколку месеци пред да го ...

Android ќе добие поддршка за уреди со екрани кои се превиткуваат

Smartportal - 08.11.2018

Со претставувањето на Infinity Flex или можеби поточно би било да кажеме, со неговата најава, Samsung официјално го потврди влегувањето на новиот пазар на уреди со еластичен екран кој може да се превиткува.

Samsung го претстсави One UI за подобар фокус и полесно користење на телефоните со една рака

Smartportal - 08.11.2018

За време на презентациите на конференцијата од Samsung за програмерите, Samsung Developer Conference 2018, која започна вчера, Samsung покрај долгоочекуваниот Infinity Flex екран , ни прикажа и како ја замислува иднината на нивниот кориснички ...

Samsung го покажа телефонот кој се преклопува

IT.mk - 08.11.2018

Најави за телефон со флексибилен екран има барем неколку години, вообичаено се појавувале и сме ги заборавиле прилично брзо. Сега по неколку години најава конечно може да видиме прв ваков уред од Samsung.

Samsung Infinity Flex дисплејот на преклоп е тука!

Телефони.мк - 08.11.2018

Поминаа веќе пет години кога прв пат пишувавме за тајната работа на Samsung за дисплејот што се витка. Поентата на новиот технолошки уред е да ги обезбеди истите спецификации на смартфоните и таблетите - 2-во-1 уред.

Исечоците во екранот пристигнуваат и кај смартфоните на Samsung

USB - 08.11.2018

Еве лоши вести за оние кои мразат исечоци во екранот (notch). Еден од последните столбови во одбрана на овој сегмент, компанијата која се уште не импелемнтираше засек во своите смартфони, конечно ќе попушти и ќе го донесе годинашниот тренд во своите ...

Galaxy F: Samsung конечно го претстави „смартфонот кој се превиткува“

Кајгана - 08.11.2018

Веќе неколку недели беше актуелна најавата на Samsung дека конечно ќе го претстави новиот телефон со екран кој се превиткува, а вчера тоа конечно се случи. Од компанијата оваа технологија ја нарекоа Infinity Flex Display.

Samsung го прифати засекот кај двата нови дисплеја

Телефони.мк - 08.11.2018

Samsung досега го одбиваше засекот, но изгледа дека се покажа како практичен потег и затоа го прифати и кај двата екрана. Познати како Infinity-V и Infinity-U, дваата дисплеја ќе бидат многу слични поради малиот засек колку една капка вода од ...

Тектонски поместувања од иновациите на Samsung

Телефони.мк - 08.11.2018

Настанот од вчера на Samsung беше близу оној кога Стив Џобс прв пат го откри Apple iPhone во 2007 година. Замислете ги сега бизнис корисниците со сите овие можности. Три апликации ќе може да бидат отворени истовремено, овозможувајќи чист ...

Samsung демонстрираше дека преклопниот уред е нешто големо!

Телефони.мк - 08.11.2018

За време на презентацијата на Samsung Infinity Flex дисплеј во преклопниот телефон е откриено дека сега тоа е многу големо нешто и дефинитивно не е маркетинг трик. Уредот се претвара во голем 7.3-инчен „таблет“ кога ќе се расклопи, кој располага со ...

Samsung го претстави смартфонот на превиткување (ВИДЕО)

USB - 08.11.2018

Во текот на вчерашниот ден корејската компанија Samsung во Сан Франциско го претстави својот прв телефон на превиткување. Во текот на Samsung Developer Conference компанијата го претстави телефонот кој е во фаза на прототип и засега нема да биде ...

Samsung ја промовираше Infinity Flex Display технологијата

Стандард - 07.11.2018

По неколку месеци шпекулации тој конечно е тука – Samsung го објавува својот паметен телефон со дисплеј на преклопување. Флексибилната технологија се нарекува Infinity Flex Display, и како што се очекуваше, самиот телефон има екран со големина на ...

Samsung го најави Infinity Flex екранот и прикажа „скриен“ уред кој работи на овој екран

Smartportal - 07.11.2018

Како што очекувавме, денес на Samsung Developer Conference 2018, Samsung го најави уредот којшто работи со еластичен екран кој може да се превитка и со тоа да му овозможи два формата на функционирање, како смартфон и како таблет компјутер.

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Курир - 08.11.2018

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него.

Самсунг дава 5 години гаранција на одбрани „UHD“ и „QLED“ телевизори

Независен - 07.11.2018

Компанијата Самсунг подготви нови промотивни активности и тоа во период од 1 oктомври до 31 декември 2018 година, сите оние кои ќе купат Самсунг „UHD“ или „QLED“ ТВ уред од серијата „Н“ (“N”) од 2018 година ќе добијат 5 години гаранција.

Денес се очекува претставување на уредот со екран кој се превиткува од Samsung – гледајте го преносот во живо

Smartportal - 07.11.2018

Иако првото место како компанија која претстави уред со екран кој е еластичен и може да се превиткува го зема Royole , сепак нашето внимание не е ништо помалку насочено кон Samsung. Оваа компанија која го држи и првото место во светот по продажба на ...

Samsung Galaxy F би можел да дојде во сребрена боја, со 512GB ROM!?

Телефони.мк - 07.11.2018

Уште неколку часа ни преостануваат додека Samsung официјално да ги презентира најновите детали за својот смартфон на преклоп. Претходно пишувавме дека настанот можете да го следите денес во живо во 19.00 часот.

Samsung со промена на логото го најавува смартфонот на превиткување

USB - 07.11.2018

Шпекулациите за флексибилниот смартфон на Samsung кружат долго време, а сега е извесно дека уредот конечно ќе го здогледа “светлото на денот”. Компанијата со промената на логото на социјалните мрежи го најави неговото пристигнување.

Првите официјални детали вечерва за преклопниот модел на Samsung

Телефони.мк - 07.11.2018

Samsung е моментално лидер во областа на преклопни телефони, кој веќе со години се обидува да го развие овој модел на смартфон , кој ќе се (ра)склопува. Поентата е кога ќе биде склопен да има скромен дисплеј по големина, а кога ќе се расклопи да ...

Samsung пушти тизер за флексибилниот смартфон

Стандард - 06.11.2018

Непосредно пред почетокот на конференцијата за развивачи на Samsung, на која очекуваме да видиме функционален прототип на флексибилен смартфон, корејскиот гигант пушти тизер за уредот во својата официјална страница на Facebook.

Самсунг го промовираше својот „флексибилен“ смартфон

Либертас - 08.11.2018

Јужнокорејската технолошка компанија Самсунг го промовираше својот високо очекуван телефон на преклопување за време на настан во Сан Франциско, откако ги повика развивачите на Андроид да почнат да создаваат апликации за него.

Компанијата Самсунг овозможува 5 години гаранција на одбрани “UHD” и “QLED” ТВ уреди!

Фактор - 07.11.2018

- Со цел да им овозможи на своите корисници уште поголема сигурност и уживање во гледањето на содржини преку ТВ уредите, Компанијата Самсунг подготви нов “бран“ промотивни активности. Во период од 1 o ктомври до 31 декември 2018 година , сите оние ...

Компанијата Samsung овозможува 5 години гаранција на одбрани “UHD” и “QLED” ТВ уреди

Smartportal - 07.11.2018

Скопје, Македонија – 7 ноември 2018 година – Со цел да им овозможи на своите корисници уште поголема сигурност и уживање во гледањето на содржини преку ТВ уредите, Компанијата Самсунг подготви нов “бран“ промотивни активности.

Samsung овозможува 5 години гаранција на одбрани “UHD” и “QLED” ТВ уреди

USB - 07.11.2018

Промоцијата е важечка до 31.12.2018 година и вклучува 5 години гаранција за “UHD“ и “QLED“ Samsung ТВ уредите од 2018 година и дополнителна гаранција од 10 години во случај на ефект на “прегорување“ за сите “QLED“ ТВ модели Исто така, покрај оваа ...

Компанијата Samsung овозможува 5 години гаранција на одбрани „UHD” и „QLED” ТВ уреди

Иновативност - 08.11.2018

Со цел да им овозможи на своите корисници уште поголема сигурност и уживање во гледањето на содржини преку ТВ уредите, Компанијата Самсунг подготви нов „бран“ промотивни активности. Во период од 1 oктомври до 31 декември 2018 година, сите оние кои ...