TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Без вода утре дел од булеварот „Свети Климент Охридски“

Курир - 02.04.2024

Без вода утре ќе остане дел од булеварот „Свети Климент Охридски“, информираат денеска од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје. – Поради дефект на водоводна шахта на булеварот „Свети Климент Охридски“ 15, со прекинато ...

Поради дефект без вода утре делови од Љубанци и Центар

Скопје инфо - 02.04.2024

ЈП Водовод и канализација-Скопје известува дека утре поради уличен дефект на водоводна цевка Ф 100мм. во с.Лубанци под резерварот со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците од с.Лубанци.

Дел од еден скопски булевар утре без вода

Скопје инфо - 02.04.2024

Од ЈП Водовод и канализација-Скопје известуваат дека утре (среда) поради дефект на водоводна шахта на Бул. Св.Климент Охридски 15 со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците на булевар Св. Климент Охридски.

Дел од Тафталиџе и Љубанци утре без вода

Скопје инфо - 02.04.2024

Од ЈП Водов и каналиазција-Скопје известуваат ека утре (среда) поради дефект во шахта и дефект на приклучна цевка од Ф-1цол на ул.Хелсинки бр.26 во населба Тафталиџе, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.

Најава за прекин на вода во Тафталиџе

Курир - 02.04.2024

Поради дефект во шахта и дефект на приклучна цевка на ул.Хелсинки 26 во населба Тафталиџе, соопштија од претпријатието. Од ЈП Водовод и канализација – Скопје известуваат дека на ден 03.04.2024 поради дефект во шахта и дефект на приклучна од Ф-1цол ...

Прекин во водоснабдувањето на „Гоце Делчев“

OhridNews - 02.04.2024

Прекин во водоснабдувањето поради интервенција на водоводната мрежа на улицата „Гоце Делчев“ најавуваат од ЈП Водовод Охрид. ...

Без вода дел од Пржино

Курир - 02.04.2024

Прекинот во водоснабдувањето ќе трае до санирање на дефектот, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје. Поради уличен дефект на водоводната мрежа, без вода од 09:00 часот се корисниците на улица „Благоја Гојан“ во скопската населба Пржино.

Без вода утре ќе бидат делови од Љубанци и Центар

24Инфо - 02.04.2024

ЈП Водовод и канализација-Скопје известува дека утре поради уличен дефект на водоводна цевка Ф 100мм. во с.Љубанци под резерварот со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците од с.Љубанци.

Без вода утре дел од булеварот „Свети Климент Охридски“

Нетпрес - 02.04.2024

Без вода утре ќе остане дел од булеварот „Свети Климент Охридски“, информираат денеска од Јавното претпријатие „Водовод и канализација“ – Скопје. – Поради дефект на водоводна шахта на булеварот „Свети Климент Охридски“ 15, со прекинато ...