TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зајкова: Крајно време е да се дискутира за решенија

Канал5 - 02.04.2024

„Моите очекувања се дека во Дуелот Ковачевски-Мицкоски ќе се презентира што до сега секој сработил и како понатаму планира да ја движи државата, фактите да говорат, но и јавноста да знае кој каква визија има за иднината.

Зајкова: Крајно време е да се дискутира за решенија

Слободен Печат - 02.04.2024

Претседателката на ЛДП Моника Зајкова очекува фер и демократски процес каде учесниците ќе ги сооочат своите концепти. Зајкова зборуваше и за новите коалициони партнери на ...

Зајкова за напуштањето на коалицијата од Ангелов и Трајанов: Разбирам да не се согласувате, но невкусно е да се бара ...

ТВ21 - 02.04.2024

Претседателката на ЛДП, Моника Зајкова денеска во новата емисија „Daily Click“ на ТВ21 проговори и за напуштањето на коалицијата на лидерите на Демократски Сојуз, Павле Трајанов и на Достоинство, Стојанче Ангелов.

Зајкова: Новата Влада ќе презентира како ќе го движи процесот со Уставните измени, се надевам нема да наидуваме на ...

ТВ21 - 02.04.2024

Претседателката на ЛДП, Моника Зајкова денеска во емисијата „Daily Click“ на ТВ21 истакна дека нема можност за усвојување на уставните измени пред новата Влада. „Мислам дека нема како пред да се формира Влада да се направи процес на уставни измени“, ...

Зајкова: Друга алтернатива освен полноправно членство на ЕУ не гледам

ТВ21 - 02.04.2024

Претседателката на ЛДП, Моника Зајкова денеска во емисијата „Daily Click“ на ТВ21 истакна дека друга алтернатива освен полноправно членство во Европската Унија не гледа. „Јас како Либералдемократ не сметам дека постои… Ние сакаме да преговараме со ...

Зајкова објасни зошто се одлучиле да останат во коалиција со СДСМ

ТВ21 - 02.04.2024

Претседателката на ЛДП, Моника Зајкова денеска гостува во емисијата „Daily Click“ на ТВ21. Ја прашавме зошто се одлучиле како партија да останат во коалиција со СДСМ, иако анкетите покажуваат водство на другата коалиција.

Зајкова очекува позитивна кампања: Граѓаните сакаат да видат нешто позитивно и да видат решение

ТВ21 - 02.04.2024

Денеска во емисијата „Daily Click“ на ТВ21 гостува претседателката на ЛДП, Моника Зајкова со која разговараме за изборната кампања. Таа вели дека очекува позитивна кампања „Изборната кампања гледате дека е, иако не е официјално започната, сепак ...

Моника Зајкова и Бране Петрушевски во „Само Вистина“

Канал5 - 02.04.2024

Вечерва во „Само Вистина“ ќе гостуваат Моника Зајкова и Бране ...

Комрадес „пробљем“, а?

Нетпрес - 01.04.2024

Другарчето Стефан Богоев звани Богац почна да се извинува преку колумни. Хахахаххаха. Тие што можеа да му помогнат на мали Хитлерчиќ и другарот Ранковиќ го предупредуваа и му велеа – Пази имаат докази. Читајте подоле.

Зајкова: По примерот на студентскиот, бесплатен оброк и за основците и средношколците

Тера - 01.04.2024

По примерот на студентскиот оброк, воведуваме бесплатен оброк за учениците во основните и средните училишта, вели претседателката на ЛДП и коносителка во изборната едница еден на СДСМ и Коалицијата, Моника Зајкова.

Зајкова објасни зошто се одлучиле да останат во коалиција со СДСМ

Zoom - 02.04.2024

Претседателката на ЛДП, Моника Зајкова денеска гостуваше во емисијата „Daily Click“ на ТВ21. Зошто се одлучиле како партија да останат во коалиција со СДСМ, иако анкетите покажуваат водство на другата коалиција? Таа вели дека иако во голем дел со ...