TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Салах ќе најде начин да игра за Египет на Олимписките игри“

Sport M - 23.06.2021

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Египет, Ахмед Мегахед, верува дека Мохамед Салах ќе игра за избор на неговата земја на Олимписките игри и дека ќе најде начин да го убеди Ливерпул да го пушти на најголемото спортско шоу во светот.

Салах прави притисок Ливерпул да му дозволи настап на ЛОИ во Токио

Дерби

Ливерпул не го пушта Салах на Олимписките игри

Спортски

Салах сака да биде фараон во Токио, Ливерпул не го пушта

Спортманија