TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо, во свој стил, застана во одбрана на Бејл

Екипа - 29.10.2020

Жозе Мурињо најави дека Герет Бејл ќе биде стартер на денешниот натпревар на Тотенхем против Антверпен во 2. коло од Лигата на Европа. Португалскиот стратег, и во свој стил, застана во одбрана на Бејл кој доби жестоки критики за својот период во ...

Бензема „мува не го лази“ за аферата озборување: Кучињата нека лаат колку сакаат!

Sport 1 - 29.10.2020

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема, беше во центарот на вниманието на јавноста по завчерашниот меч на гости против Борусија Менхенгладбах (2-2), но не поради тоа што беше стрелец на еден од двата гола со кои „кралевите“ се спасија од пораз во ...

ФОТО: Бензема брутално одговори за видео снимката-Додека кучињата лаат…

Sport M - 29.10.2020

Скандалозна видео снимка се појави од полувремето на мечот Борусија Менгенгладбах – Реал Мадрид, на која се слуша како Карим Бензема на Менди му вели да не му подава топки на Винициус, бидејќи како што вели Французинот тој не играл со нив, туку ...

Бензема и „аферата озборување“

TopSport - 29.10.2020

Карим Бензема се огласи на Инстаграм за „аферата оаборување“. Камерите го уловија францускиот играч на почетокот на вториот дел како го советува сонародникот Ферлан Менди да не му додава на Винисиус Жуниор. „Си прави што сака. Играј на мене.

Мурињо: Факт е дека Бејл направи огромна разлика во Реал

Спортски - 29.10.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо го пофали Герет Бејл пред натпреварот од 2. коло во Лига Европа во кое лондонскиот тим ќе гостува кај Ројал Антверп. Португалецот најави дека Бејл ќе биде стартер во овој натпревар.

И Бензема се огласи за „случајот – озборување“: Кучињата лаат…

Екипа - 29.10.2020

И Карим Бензема се огласи по објавените видео-снимки во кои е „фатен“ како со Ферланд Менди го озборуваат Винициус. Бензема му кажува на Менди да го игнорира Винициус во фаза на нападот и топката да ја додава само кон него. „Прави што си сака.

„Шокиран сум од тоа што го рекол Бензема, никогаш не сум видел такво нешто“

SportMedia - 28.10.2020

На интернет кружи снимка од вчерашниот меч меѓу Реал и Менхенгладбах на кој се гледа како Карим Бензема го оговара својот соиграч Винисиус. Французинот во тунелот на стадионот пред почетокот на второто полувреме кажува на Менди да не му подава на ...

Костакурта во неверување за коментарите на Бензема: Никогаш не сум слушнал такво нешто

24Фудбал - 28.10.2020

Снимки просведочија како Бензема му вели на Менди да не проигрува со Винисиус, бидејќи, Бразилецот играл против Реал Мадрид, а напаѓачот му се колнеше во својата мајка на својот соиграч за таквите тврдења.

Костакурта шокиран од Бензема: Никогаш не сум слушнал такво нешто

Дерби - 28.10.2020

Карим Бензема денеска е топ тема во медиумите, откако беше уловен како го советува својот соиграч Ферлан Менди да не му додава на Винисиус затоа што тој „играл против нив“. Ситуацијата беше снимена за време на полувремето на дуелот од Лигата на ...

„Шокиран сум од тоа што го направи Бензема, никогаш претходно не сум видел такво нешто“

Спортски - 28.10.2020

Карим Бензема ја шоираше јавноста откако се појави снимката од натпреварот против Борусија Менхенгладбах. Бензема беше снимен како во тунелот пред почетокот на второто како му зборува на Менди да не му ја додава топката на Винисиус (ова видео ...

Што ќе прави Зидан со „бунтувачите“ – По Иско, сега и Бензема и Винисуис се проблем?

TopSport - 28.10.2020

Карим Бензема беше „фатен“ како му кажува на својот соиграч Ферлан Менди да не му додава на Винисиус Жуниор на полувремето на мечот на ЛШ против Борусија Менхенгладбах во зачудувачки пример на неединство во тимот на Зинедин Зидан.

Рамос незадоволен од опремата на Реал: Човекот што го дизајнирал ова во Адидас, треба да биде отпуштен (Видео)

Дерби - 28.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид очигледно се доста невнимателни додека зборуваат пред камерите, па во низата на „уловени“ играчи се најде и Серхио Рамос по Иско Аларкон и Карим Бензема. За време на „Ел Класико“, Иско беше фатен на дело како се жали за ...

Милан чека шанса да го доведе Серхио Рамос

Екипа - 28.10.2020

„Бомба“ доаѓа од Апенините каде се погласни се најавите дека Серхио Рамос, капитенот на Реал Мадрид, би можел по завршувањето на сезоната да се пресели во Серија А. Во минатото главен фаворит за неговиот потпис беше Јувентус, но сега Милан сериозно ...

Бензема по оговарањето целосно го игнорираше Винисиус на теренот

Sport M - 28.10.2020

Карим Бензема се најде во центарот на вниманието откако разговараше со Ферланд Менди на полувремето од мечот во Лигата на шампионите против Борусија за Виникус јуниор. Бензема го замоли Менди да не му ја додава топката.

Статистиката е доказ дека Бензема и Менди по разговорот го игнорираа Винисиус

Спортски - 28.10.2020

Карим Бензема се најде во центарот на вниманието откако со Ферлан Менди на полувремето зборуваше за Винисиус Жуниор. Бензема во тој разговор побара од Менди да не му ја додава топката. Тоа го направи на француски за Винисиус да не сфати што зборува ...

Иако Реал ја победи Барса, Рамос имал вербална пресметка со две ѕвезди

Gol.mk - 28.10.2020

Капитенот и лидер на Реал Мадрид, Серхио Рамос очигледно имал што да им каже на своите соиграчи по новиот неуспех во Лигата на шампионите. „Кралевите“ имаат само еден бод по две кола, а вчера се извлекоа кај Борусија Менхенгладбах (2-2).

Зидан: Резултатот зборува за карактерот на тимот

Sport M - 28.10.2020

Во 2. коло од Лигата на шампионите, Реал Мадрид ремизираше на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах (2:2). По шокантниот пораз во Мадрид од Шахтјор, избраниците на Зинедин Зидан „танцуваа на тенка жица“ и во Германија.

Жолчна расправија во соблекувалната на Реал: Рамос во конфликт со двајца искусни соиграчи

Спортклуб - 28.10.2020

Серхио Рамос важи за неприкосновен лидер во соблекувалната на „кралевите“, а тој епитет го оправдал и по своето синоќешно „читање лекции“ кон дел од своите соиграчи. Реал Мадрид и во вториот натпревар од групната фаза во ЛШ, не успеа да забележи ...

Бензема по жестоките критики за Винисус: Додека кучињата лаат….. (Фото)

Дерби - 28.10.2020

Карим Бензема беше „уловен“ од француски „Телефут“ како се жали за играта на еден свој соиграч, или поточно за себичната игра на Винисиус Жуниор со кого Французинот и минатата година имаше неколку дискусии на теренот.

Зидан откри што ги очекува: Ова ќе биде навистина тешка сезона…

СуперСпорт - 28.10.2020

Реал Мадрид едвај се спаси од пораз против Борусија Менхенгладбах, и тоа со два гола во самиот финиш на натпреварот. Германците имаа водство од 2-0, но потоа Бензема и Касемиро ги поставија конечните 2-2.

Зидан: Ова ќе биде тешка година за нас

Кајгана - 28.10.2020

По новиот неуспех на Реал кој синоќа едвај се изваде од пораз во Менхенгладбах, стратегот Зинедин Зидан призна дека сезонава нема да биде воопшто лесна за негвиот тим. Реал Мадрид можеби го совлада најголемиот ривал Барселона во саботата и тоа на ...

Конте смета дека Интер против Шахтјор одиграл подобро отколку Реал Мадрид

Sport M - 28.10.2020

Иако беа фаворити во групата, сепак Реал Мадрид и Интер се без победа во првите две кола од Лигата на шампионите. „Нероаѕурите“ одиграа 0:0 на гостувањето кај Шахтјор, додека „Кралевите“ се спасија од пораз во последните моменти од мечот на ...

Конте за тактиката на Шахтар: Како одиграа со Реал, така одиграа и против нас

Спортклуб - 28.10.2020

Интер по две кола во новата сезона од ЛШ, не успева да дојде до победа. Во првото коло одиграа нерешено на домашен терен со Борусија Менхенгладбах, додека вчера одиграа нерешено кај Шахтар во Доњецк.

Бензема пред неговиот соиграч зборуваше: „Брат, тој не игра со нас, прави што сака …“

Sport M - 28.10.2020

Реал Мадрид исто така не успеа да победи во вториот натпревар од Лигата на шампионите. Натпреварот на гостувањето кај Борусија Моенхенгладбах заврши со резултат 2:2. На полувремето од мечот, француски Телеф ги сними деталите како Карим Бензема се ...

Рамос им одржал жестока лекција на две ѕвезди во соблекувалната на Реал Мадрид

Sport 1 - 28.10.2020

Шпанскиот дефанзивец Серхио Рамос е вистински лидер во Реал Мадрид, а не за џабе ја носи долго време и капитенската лента на тимот. Неговиот бес го почуствувале две ѕвезди на шпанскиот шампион по „Ел Класико“.

Никој не смее ни да зуцне: Рамос „построи“ две sвезди во соблекувалната на Реал!

Sport M - 28.10.2020

Серхио Рамос е апсолутен лидер и жива легенда на Реал Мадрид, играч без кого популарните „кралеви“ на моменти делуваат како просечна европска екипа. Дејли Меил тврди дека Рамос се судрил со две големи sвезди на „Лос Бланкос“ во соблекувалната поради ...

ВИДЕО: „Брате, не му додавај нему, жими се тој игра против нас“, Бензема на полувреме го урниса соиграчот кај Менди

ММС - 28.10.2020

Реал Мадрид и во вториот меч во овогодинешната кампања во Лигата на Шампионите не успеа да забележи победа, но ако барем постои нешто позитивно тоа е камбекот против Борусија Менхенгладбах на гостински терен.

Рамос подбрал две ѕвезди на клубот поради нивното слабо залагање на теренот

Дерби - 28.10.2020

Капитенот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е играчот кој е миленик на фановите на „кралскиот клуб“ поради своето залагање и придонесот кој го има за овој тим. Искусниот стопер со сигурност ќе биде запишан како еден од најдобрите играчи во историјата на ...

ВИДЕО: Бензема му сугерираше на Менди да не му додава на Винициус

Gol.mk - 28.10.2020

Може да се каже дека сезоната на Реал Мадрид во Лигата на шампионите не започна според очекувањата. Пораз во првото и реми во второто коло сигурно не се задоволувачки за Зинедин Зидан. Проблеми во редовите на мадриѓани има од дуелот со Барселона , ...

Зидан: Игравме добро, ако продолжиме вака, не чекаат големи работи!

Спортклуб - 28.10.2020

Реал Мадрид синоќа освен фуриозниот финиш на мечот против Борусија Менхенгладбах, повторно одигра една бледа партија од која постојат само загрижени навивачи во Мадрид. Реал не е препознатлив на почетокот од новата сезона во ЛШ, првото коло загубија ...

Реакции после ЛШ: Реал Мадрид заслужил повеќе од бод, Клоп мечот со Митјиланд го спореди со брак

OhridNews - 28.10.2020

Фудбалерите на Реал Мадрид со два голови во финишот се изборија за бод на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах. Стрелци на головите беа Карим Бензема и Касемиро, додека за домаќините головите ги постигна Маркус Турам.

Роналдо може да позавиди: Бензема му се придружи на Меси во историјата на ЛШ

Sport 1 - 28.10.2020

Реал Мадрид во второто коло од групната фаза во Лигата на шампиони (ЛШ) одигра 2-2 против Борусија Менхенгладбах, а Карим Бензема успеа да се запише во историјата на натпреварувањето. Бензема со голот против тимот од Менхенгладбах му се приклучи на ...

Шокантна изјава на Бензема, му вели на Менди: Мене подавај ми, не на него, тој игра против нас! (ВИДЕО)

24Фудбал - 28.10.2020

Според „Ел Чирингито“, на полувремето од мечот со Борусија Менхенгладбах, Бензема му рекол на Менди да му ја подава него топката а не на Винисиус бидејќи тој играл против нив. Реал Мадрид со два гола во финишот синоќа се спаси од нов срамен пораз, ...

Бензема како Меси, ова не му успеало ниту на Роналдо

Gol.mk - 28.10.2020

Карим Бензема го најави кам-бекот на Реал Мадрид кај Борусија Менхенгладбах , кој и на вториот меч во Лигата на шампиони оваа сезона не победи. Францускиот напаѓач погоди за 1-2, а во надополнувањето Касемиро обезбеди бод за „кралевите“.

Бензема: Немој да му додаваш на Винициyс, зар не гледаш тој игра против нас (ВИДЕО)

Екипа - 28.10.2020

Реал Мадрид сезонава се соочува со големи проблеми како на теренот, така и надвор од него. По видео-снимката на која Иско го озборува Зидан, нов проблем се јави во соблекувалната на „кралевите“.

(ВИДЕО) Скандал во Реал Мадрид: Бензема додади ми на мене, он игра против нас

Акцент - 28.10.2020

Францускиот напаѓач од својот соиграч Менди побара да го саботира бразилецот Винисиус. Бенезема ова му го порача на француски јазик додека токму Винисиус беше одалечен два метра од нив. Останува да видиме како овој скандал ќе влијае на сезоната на ...

Зидан: Заслуживме повеќе од нерешено

Акцент - 28.10.2020

Реал Мадрид беше на неколку секунди од вториот последователен пораз во Лигата на шампионите, но стигна до бодот на гостувањето кај Борусија (Менегладбах) со доцните голови на Карим Бензема и Касемиро.

ВИДЕО. Бензема во фокусот, оговара соиграч, уловен од камерите

Дриблинг - 28.10.2020

Реал Мадрид се спаси од пораз кај Борусија во Менхенгладбах, постигна два гола за конечни 2-2 во финишот на средбата. Карим Бензџема беше еден од стрелците кај „кралевите“, на полувремето беше уловен од камерите како озборува соиграч од екипата.

Лига на шампиони: Реал во последните минути се спаси од нов пораз

А1 On - 27.10.2020

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута. Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиро израмни и им донесе бод на ...

ЛШ: Касемиро го спаси Реал од нов пораз, гол-шоу на Аталанта и Ајакс

Опсервер - 27.10.2020

Маркус Турам, синот на француската фудбалска легенда Лилијан, постигна два гола за Борусија Менхенгладбах, но тоа не беше доволно да се извлече победа над Реал Мадрид, откако Касемиро со асистенција и гол во последните три минути извлече 2:2 реми.

Со два гола на крајот Реал се спаси од нов неуспех во Лигата на шампионите

Денар - 28.10.2020

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута. Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиро израмни и им донесе бод на ...

Реал со два гола во финишот се спаси од нов неуспех во ЛШ

24 Вести - 28.10.2020

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута. Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиро израмни и им донесе бод на ...

Зидан: Заслуживме реми со Борусија, мислам дека и повеќе од бод

А1 On - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите размислувања за ремито со Борусија Менхенгладбах (2:2) во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. – Резултатот зборува многу за карактерот на тимот.

Зидан: Заслуживме реми со Борусија, мислам дека и повеќе од бод

Либертас - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите размислувања за ремито со Борусија Менхенгладбах (2:2) во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. – Резултатот зборува многу за карактерот на тимот.

Зидан: Покажавме карактер! Ќе ја поминеме групата

Опсервер - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан е задоволен од реакцијата на неговите играчи, кои во Менхенгладбах успеаја да освојат бод против Борусија, иако до 87 минута губеа со 2:0. „Покажавме карактер! Горд сум на играчите“, рекол Зидан и дополнил.

Два гола на крајот го спасија Реал од нов неуспех во Лигата на шампионите

iPortal - 28.10.2020

Реал Мадрид постигна два доцни гола и се спаси од пораз од Борусија (Менхенгладбах). Натпреварот заврши 2:2, а шпанскиот гигант губеше со два гола разлика до 87. минута. Бензема намали, а во судиското продолжение Каземиро израмни и им донесе бод на ...

Зидан: Покажавме карактер! Ќе ја поминеме групата

Точка - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, е задоволен од реакцијата на свпоите играчи, кои во Менхенгладбах успеаја да освојат бод против Борусија иако до 87. минута губеа со 2:0. „Покажавме карактер! Се гордеам со играчите“, рекол Зидан и дополнил: ...

Бензема постигна гол во својата 16-та последователна сезона во ЛШ

MakPress - 28.10.2020

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна гол синоќа на гостинскиот натпревар од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (2:2). Французинот стана само вториот играч кој постигнал гол во 16 последователни сезони во Лигата на ...

Бензема постигна гол во 16-та последователна сезона во ЛШ

SportMedia - 28.10.2020

Напаѓачот на Реал Мадрид, Карим Бензема постигна гол синоќа на гостинскиот натпревар од Лигата на шампионите против Борусија Менхенгладбах (2:2). Французинот стана само вториот играч кој постигнал гол во 16 последователни сезони во Лигата на ...

Зидан: Заслуживме реми со Борусија, мислам дека и повеќе од бод

MakPress - 28.10.2020

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан ги сподели своите размислувања за ремито со Борусија Менхенгладбах (2:2) во второто коло од групната фаза во Лигата на шампионите. – Резултатот зборува многу за карактерот на тимот.