TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Развод тежок милијарда долари: Ким и Канје се разведуваат!

Убавина и Здравје - 13.03.2018

Изгледа дека Ким не може повеќе да излезе на крај со овој „сопруг од пеколот“. Најпознатата светска старлета Ким Кардашијан наскоро ќе биде сингл, пренесуваат странските медиуми. Ѕвездата од реалните шоуа наводно се разведува од нејзиниот сопруг, ...

Гласините повторно започнаа: Дали доаѓа крајот на третиот брак на Ким Кардашијан?

Точка - 13.03.2018

Откако по трет пат станаа родители, гласините велат дека Ким Кардашијан се разведува од Канје Вест. Реалити ѕвездата и раперот се во брак од 2014 година и имаат три деца – 4-годишната Норт, 3-годишниот Сејнт и малата Чикаго Вест која ја добија пред ...

Обидете се да најдете разлика: Ова се двојничките на Ким Кардашијан

Хитпортал - 13.03.2018

Ким Кардашијан се смета за социјален феномен за 21-от век, а нејзините познати облини и убавина се „новите стандарди“ за убавина во светот. Тинејџерките се обидуваат да личат на неа, или во најмала рака да се облекуваат како реалити ѕвездата.

Ким Кадашијан со провокативна фотографија: Ми треба сончање!

МакМода - 13.03.2018

Благодарение на огромниот број на нејзини следбеници на Инстаграм, што и да постира Ким Кардашијан, добива големо внимание. Новата фотографија е провокативна, а пораката од Кардашијан е – „ми треба тен“.

Се разведуваат Канје и Ким

Репортер - 13.03.2018

Според светските таблоиди, Ким Кардашијан и Канје Вест се пред развод. Тие пишуваат дека Ким веќе не може да излезе на крај со „сопругот од пеколот“ кој се однесувал како малечко дете, но има и зависност од таблети без кои не може да функционира.Се ...

(ФОТО) Развод „тежок“ милијарда долари: Ким и Канје се разделуваат!?

Екран - 13.03.2018

Нивниот развод, наводно, е „тежок“ милијарда долари… Најпознатата светска старлета, Ким Кардашијан, наскоро повторно ќе биде соло, пренесуваат странските медиуми. Риалити ѕвездата, наводно се разведува од сопругот, музичарот, Канје Вест.

Ким Кардашијан веќе не го поднесува Канје Вест

Убавина и Здравје - 13.03.2018

Американската ѕвезда на реалното шоу „Во чекор со Кардашијан“ и раперот Канје Вест неодамна го добија третото дете, малата Чикаго, со помош на сурогат-мајка, но според написите во американските таблоиди, изгледа му се гледа крајот на нивниот брак! ...

(ФОТО) Сестрата на Кардашијанови ја отвори вратата на луксузниот гардеробер со мултимилионски чанти

Женски магазин - 13.03.2018

Најмладата членка на кланот Кардашијан, Кајли Џенер, ја отвори вратата на walk-in плакарот во својот дом во Лос Анџелес и обожавателките ги остави без здив. Успешната сопственичка на козметички бренд и реалити ѕвезда само за својата колекција чанти ...

Следната генерација на семејството Кардашијан е неодолива (фото)

Црнобело - 13.03.2018

Ким и Кортни Кардашијан имаат по три дечиња, а пак Клое Кардашијан вежба со внуците додека го чека своето прво дете. Колку и да не ни се допаѓа, мора да признаеме дека семејството Кардашијан има значајно место во светот на забавата.

Ким Кардашијан го истакна познатиот задник во минијатурни гаќички (фото)

Таратур - 13.03.2018

Ким Кардашијан ги почести фановите со нови фотка покажувајќи го со „срам“ својот пзнат задник каде што носи сиви гаќички, а на нозе облекла дебели чорапи. „Ми фали малку боја“ напиша Ким. На нејзиниоте фанови тоа воопшто не му смета, а доказ за тоа ...

Фото: Ким Кардашијан планира да го намали својот заштитен знак, големиот ...

Канал5 - 12.03.2018

Најпознатата американска старлета Ким Кардашијан подготвува непријатно изненадување за своите милионски фанови. Популарната старлета се подготвува за естетска операција на задникот, кој треба да биде многу помал отколку сега.

Спектакуларна забава во розово, ријалити ѕвездата со нетрпение го очекува своето прво дете

Точка - 12.03.2018

Старлетата и ријалити ѕвезда Клои Кардашијан го очекува своето прво дете со НБА кошаркарот, Тристан Томпсон. Таа е во 9 - от месец од бременоста, а по повод доаѓањето на свет на малото бебе, традиција на американците е да прават забави со дарување ...

Ким позираше гола, но никој не гледаше во нејзините гради: Оваа фотографија го збуни целиот свет!

Попара - 12.03.2018

Ким Кардашиан објави нова фотографија од Јапонија, а нејзините следбеници беа целосно збунети. Имено, најпознатата старлета позираше потполно гола на вечера додека јаде тестении. Сите веднаш се прашуваа која е поентата на сликата, па потоа следеа ...

Гардероберот на Кајли Џенер со чанти кои вредат 1 милион долари (фото)

Црнобело - 12.03.2018

Нејзиниот екстравагантен гардеробер ќе ги освои срцата на сите вљубенички во чанти. Периодов Кајли Џенер е посветена на мајчинството, но тоа не значи дека заборави на љубовта кон модата. Реалити ѕвездата им покажа на следбениците на Инстаграм како ...

Клои Кардашијан организираше дарување на бебето

ЗаЗабава - 12.03.2018

Екстравагантната забава беше организирана неколку недели пред пораѓањето на ТВ-ѕвезда Кли Кардашијан. Клои Кардашијан ги собраа семејството и нијзините познати пријатели во саботата попладне, во чест на ќерка што таа и Тристан наскоро ќе дојде на ...

Клои Кардашијан открива како да изгледате слабо на фотографиите

ЗаЗабава - 12.03.2018

Сакате да изгледате фит на сите фотографии? Клои ги открива своите тајни за тоа. Како една од најпратените жени во светот, Клои Кардашијан знае како да направи одлична фотографија. И нејзините мали тајни одлучи да ги открие на пошироката јавност.

Деколте за 10-ка: Кортни го искористи трикот на Ким Кардашијан (фото)

Хитпортал - 12.03.2018

Тоа е омилениот трик за заводливо деколте на нејзината сестра Ким, но и Кортни Кардашијан со задоволство го користи. Реалити ѕвездата беше забележана во Лос Анџелес, заедно со момчето Јунус, со кое присуствуваа на роденденската забава на Тристан ...

Вака изгледаше розовата „baby shower“ забава на бремената Клои Кардашиан

Среќа.mk - 12.03.2018

Клои Кардашиан една од сестрите на најпознатото семејство, го очекува своето прво бебе и е во осмиот месец од бременоста. За таа цел, таа го прослави доаѓањето на своето бебе во кругот на најблиските членови од семејството приредувајќи неодолива ...

Фотки од розовата „baby shower“ забава на Клое Кардашијан

Црнобело - 12.03.2018

Неодамна, бремената Клое Кардашијан го откри полот на нејзиното прво бебе. Таа е во 8-иот месец од бременоста и викендов заедно со најблиските го прослави доаѓањето на ќеркичката, која верува дека ќе биде најдобра другарка со Чикаго и Сторми .

Ким Кадашијан со провокативна фотографија!

ЗаЗабава - 13.03.2018

Благодарение на огромниот број на нејзини следбеници на Инстаграм, што и да постира Ким Кардашијан, добива големо внимание. Новата фотографија е провокативна, а пораката од Кардашијан е – „ми треба тен“.

Ким го остава Канје Вест, разводот ќе тежи милијарди?

+инфо - 13.03.2018

Ким Кардашијан повеќе не може да го чува Канје Вест како уште едно дете во семејството, па решила да го напушти, а ако дојде до развод, тој наводно би „тежел“ милијарда долари. Информацијата од приватниот живот на најпознатата старлета ја пренесоа ...

Ким Кардашијан го истакна славниот задник во минијатурни гаќички

БркајРабота - 13.03.2018

Ким Кардашијан ги почести фановите со нови фотка покажувајќи го својот пзнат задник на кој што носи сиви гаќички, а на нозе облекла дебели чорапи. „Ми фали малку боја“ - напиша Ким. На нејзиниоте фанови тоа воопшто не му смета, а доказ за тоа се ...

(ВИДЕО) Таа е АФРИКАНСКАТА КИМ КАРДАШИЈАН – Со задникот го запира сообраќајот и тврди дека нема пластични операции

Маркукуле - 12.03.2018

Ендокси Јао ја нарекуваат афиканската Ким Кардашијан. Има 95 килограми, но она по што е позната се нејзините облини. Таа тврди дека е сосема задоволна и дека нема намера да ослабе. Оваа жена има задник со обем од дури 152 цм, а тврди дека не била ...

Спектакуларна прослава во розово, ријалити ѕвездата со нетрпение го очекува своето прво дете

БркајРабота - 13.03.2018

Сексипилната старлета и ријалити ѕвезда, Клои Кардашијан, го очекува своето прво дете со НБА кошаркарот, Тристан Томпсон. По повод доаѓањето на свет на малото бебе, традиција на американците е да прават забави со дарување подароци за бебето.

Ким позираше гола, но никој не гледаше во нејзините гради: оваа фотографија го збуни целиот свет!

Среќа.mk - 13.03.2018

Ким Кардашиан објави нова фотографија од Јапонија, а нејзините следбеници беа целосно збунети. Имено, најпознатата старлета позираше потполно гола на вечера додека јаде тестении. Сите веднаш се прашуваа која е поентата на сликата, па потоа следеа ...

„Baby shower“ од соништата: Клое Кардашијан и нејзината розева бајка

Хитпортал - 12.03.2018

Клое Кардашијан е во 8-иот месец од бременоста и викендов заедно со најблиските го прослави доаѓањето на ќеркичката. „Baby shower“ забавата беше обоена во розово, со многу балони, цвеќиња, слатки работи, декорации и стилски аутфити.

Ким го остава Канје Вест, разводот ќе тежи милијарди?

Слободен Печат - 13.03.2018

Ким Кардашијан повеќе не може да го чува Канје Вест како уште едно дете во семејството, па решила да го напушти, а ако дојде до развод, тој наводно би „тежел“ милијарда долари. Информацијата од приватниот живот на најпознатата старлета ја пренесоа ...