TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бајден и Џонсон договорија нова Атлантска повелба

Канал5 - 10.06.2021

Премиерот на Велика Британија, Борис Џонсон и претседателот на САД, Џо Бајден, ветија дека ќе ги бранат „трајните вредности“ на нивните земји од старите и новите предизвици, во далекусежниот документ потврден пред самитот на Г7 во Англија.

Џонсон: Бајден е како налет на свеж воздух

Н.Македонија - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го поздрави американскиот претседател Џозеф Бајден како „голем налет на свеж воздух“ затоа што тој сака да соработува со Лондон за голем број прашања, од климатските промени и Ковид-19, до безбедноста.

Бајден со средба со Џонсон ја почна европската турнеја

Р.С.Европа - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон формално го пречека американскиот претседател Џо Бајден на својата прва директна средба, а во пресрет на самиот на Групата 7 најразвиени земји. Џонсон и неговата сопруга Кери ги дочекаа Џо и неговата сопруга Џил во ...

"Не сакам да одам дома": Џонсон го дочека Бајден во приморско одморалиште, им се приклучиле и првите дами

Точка - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го дочекал американскиот претседател Џо Бајден во англиското приморско одморалиште Карбис беј, пред почетокот на самитот Г7 во петок. "Прекрасно е, не сакам да одам дома", рекол Бајден коментирајќи го ...

Џонсон: Бајден е како налет на свеж воздух

Press24 - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го поздрави американскиот претседател Џозеф Бајден како „голем налет на свеж воздух“ затоа што тој сака да соработува со Лондон за голем број прашања, од климатските промени и Ковид-19, до безбедноста.

Џонсон: Бајден е како налет на свеж воздух

24Инфо - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска го поздрави американскиот претседател Џозеф Бајден како „голем налет на свеж воздух“ затоа што тој сака да соработува со Лондон за голем број прашања, од климатските промени и Ковид-19, до безбедноста.

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

Опсервер - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

Слободен Печат - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

Либертас - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

Frontline - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

24Инфо - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

Независен - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон го пречека Бајден во одморалиштето Карбис Беј

MakPress - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон го пречека денеска американскиот претседател Џозеф Бајден во англиското крајбрежно одморалиште Карбис Беј, пред уштершниот почеток на самитот на Г7. – Прекрасно е, не сакам да си одам дома, изјави Бајден, ...

Џонсон: Г7 се обврзува на вакцинација на светот до крајот на 2022 година

Канал5 - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон денеска објави дека водачите на групата седум (Г7), кои се состануваат за викендот на југозападот на Англија, ќе се обврзат да го вакцинираат светот до крајот на 2022 година.

Бајден планира да го предупреди Џонсон да не го загрозува мирот во Северна Ирска

Канал5 - 10.06.2021

Претседателот на САД, Џо Бајден, на нивниот прв состанок ќе го предупреди британскиот премиер Борис Џонсон да стори сé што е можно за да се спречат несогласувањата со Европската унија што го загрозат кревкиот мир во Северна Ирска.

Г7 ќе се обврзе да го вакцинира светот до крајот на 2022 година

Локално - 10.06.2021

Британскиот премиер Борис Џонсон денес соопшти дека лидерите на Групата седум (Г7), кои се состануваат за викендот во Карбискиот Залив на југозападот на Англија, ќе се обврзат да го вакцинираат светот до крајот на 2022 година.