TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тодоров прогнозира: Македонија ќе игра на ЕП 2025 и нема да биде – аутсајдер!

Sport 1 - 23.02.2021

Кошаркарската репрезентација на Македонија нема да игра на ЕП 2022 во Германија, Италија, Чешка и Грузија, откако ги заврши квалификциитекако последна на табелата , со две победи и полоша кош-разлика во меѓусебните дуели со Естонија, која имаше ист ...

Тодоров си заминува: Задоволство ми е што бев дел од нешто што ќе трае во следните 10-15 години

Спортманија

Тодоров: Во 2025 година Македонија ќе биде дел од Евробаскетот

Екипа

Александар Тодоров: „бев дел од нешто ново што се создава, И што ќе трае во наредните 10-15 години“

SportMedia

Тодоров: Бев дел од нешто што се создава и што ќе трае, Македонија не паѓа, ние растеме

Дриблинг

Тодоров: Нашата најголема победа е што никогаш не паѓаме, туку растеме се повеќе...

Gol.mk

Со алиби-подмладување и куп „туристи“ не се обезбедува пласман на ЕП!

Sport 1

Спортклуб Дерби Sport 1 Gostivarpress.mk Gostivarpress.mk Слободен Печат Gol.mk Тера

Тодоров: Македонија ќе игра на наредното Европско првенство

Дерби - 23.02.2021

Македонската кошаркарска репрезентација забележа две победи во „балонот“ во Перм, но тоа не се покажа како доволно за пласман на Европското првенство кое е на програмата во 2025 година. Ние славевме над Италија, а потоа и над Естонија, ама не со ...

На Тодоров му истекува договорот, остануваме ли без селектор?

SportMedia

Александар Тодоров: Разочаран од исходот, горд на кошаркарите

OhridNews

Кошаркарите ја победија Естонија, но недоволно за Европско првенство

ТВ21

Победа против Естонија со горчлив вкус, Македонија нема да игра на Еуробаскетот во 2022

ММС

Тодоров: Разочаран сум, единствени сме што со две победи нема да играме на ЕП!

Sport 1

Македонија на 40 минути од Европското првенство во кошарка 2022

Gostivarpress.mk

Сител Курир Gostivarpress.mk Спортманија Оff.net Вечер Прес Скопско Ехо Н.Македонија

Тодоров: Горд сум на овие 15 момци, нашата најголема победа е што растеме

Спортски - 23.02.2021

Репрезентацијата на Македонија со две победи го заврши настапот на турнирот во Перм. Момците на Александар Тодоров победија против Италиај и Естонија, но за жал поради повисокиот пораз од Естонија во Скопје останавме без пласман на Европското ...

Роденденска торта за Нено во Перм, Тодоров со порака до момците

SportMedia

Тодоров: Ние сме единствен тим со две победи кој не се пласира на ЕП!

Спортманија

Тодоров: Натпреварот го загубивме во првото полувреме, Нено ќе биде лидерот на репрезентацијата во наредните години

Екипа

Тодоров: Димитријевиќ докажа дека е вистински патриот, тој ќе биде предводник на овој тим во наредните десетина години

МКД

Тодоров: Горд сум на овие играчи, Нено ќе биде лидер во националниот тим

Дриблинг

Тодоров: Разочаран сум, но и горд сум на овие момци

SportMedia

Gol.mk

Литванија го фати последниот воз за пласман на Евробаскетот

Спортманија - 22.02.2021

Во драматичен финиш Литванците ја надиграа Данска и го пополнија последното место за Европското кошаркарско првенство кое ќе се игра идната година Литванците ја добија „мајсторката“ против Данска со минимални 77:76 во која се одлучуваше последниот ...