TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се урна мост во Питсбург неколку часа пред Бајден да го промовира планот за обнова на инфраструктурата

Глас на Америка - 28.01.2022

Се урна мост во Питсбург, Пенсилванија, само неколку часа пред посетата на претседателот Џо Бајден, кој на Универзитетот Карнеги Мелон, на неколку милји од урнатиот мос, зборуваше за потребата за подобрување на распадната инфраструктура во државата.

Страшна несреќа во САД:Повредени се десет лица при уривање на мост во Питсбург

Вечер Прес - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург денеска се урна мост, а локалните власти соопштија дека има десет повредени, од кои тројца се префрлени во болница, но никој не е во животна опасност, пренесува АП.

Питсбург: Се урна мост само неколку часа пред посетата на Бајден (ВИДЕО)

Press24 - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбурт се урна мост, само неколку часа пред посетата на претседателот Бајден, пренесуваат странските медиуми. А пак, сегашниот претседател Бајден, требаше да зборува токму за лошата инфраструктура на градот.

Во Питсбург се урна мост, повредени три лица

ТВ21 - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург околу 6 часот по локално време се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата подоцна соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...

Видео: Се урна мост во Питсбург пред посетата на Бајден

Канал5 - 28.01.2022

Спасувачките служби дошле на местото на настанот. Полицијата соопштила дека инцидентот се случил околу 6 часот по локално време. Досега се повредени три лица, а се проверува дали некој останал под урнатините.

(ВИДЕО) Пред да дојде Бајден во посета им се урна мостот

Фактор - 28.01.2022

Во градот Питсбург денеска се урна мост неколку часа пред посетата на претседателот Џо Бајден. При уривањето нема повредени. Настанот се случил рнао наутро. Локалните власти по уривањето на мостот ги предупредиле жителите да не се приближуваат до ...

Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден (ВИДЕО)

МКД - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург се урна мост само неколку часа пред тој град да го посети американскиот претседател Џо Бајден, јавуваат американските медиуми. За среќа, при уривањето на мостот, кое се случило во 7 часот по локално време, никој не е ...

Во Питсбург во САД се урна мост додека по него минувал автобус/ВИДЕО

Вечер Прес - 28.01.2022

Се урна мост во Питсбург, вториот по големина град во американската сојузна држава Пенсилванија, објави Јавната безбедност на Питсбург, на Твитер. Според Си-Ен-Ен, мостот под снегот се урна утрово околу шест по локално време.

Се урна мост во Питсбург, автобус остана да виси

Кајгана - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург се урна мост, а спасувачките служби се упатени на местото на несреќата. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил околу 6 часот наутро по локално време. Засега има 10 повредени и се проверува дали има некој под ...

Во Питсбург се урна мост, во воздухот се чуствува мирис на гас

Слободен Печат - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург денеска се урна мост, а спасувачките служби итно пристигнале на местото на несреќата, јавува АП. Полицијата соопшти дека инцидентот се случил околу 06:00 часот по локално време.

(Видео) Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден

Макфакс - 28.01.2022

Мост се урна во американскиот град Питсбург само неколку часа пред претседателот Џо Бајден да го посети градот, пренесоа американските медиуми. Интересно е што Бајден во Питсбург, град во американската сојузна држава Пенсилванија, требаше да зборува ...

(Видео) Се урна мост во САД: Претседателот се упати кон местото на несреќата

Независен - 28.01.2022

Поради тежината од снегот се урнал мост во Питсбург, САД, потврдија градските служби за итна помош. Како што пренесуваат медиумите, во воздухот се чувствува мирис на гас, па на жителите од околните згради им е речено да го напуштат тоа подрачје.

Во САД се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден (ВИДЕО)

Локално - 28.01.2022

Поради тежината од снегот се урнал мост во Питсбург, САД, пренесуваат американските медиуми. Како што пренесуваат медиумите, во воздухот се чувствува мирис на гас, па на жителите од околните згради им е речено да го напуштат тоа подрачје.

(Фото) Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден

Press24 - 28.01.2022

Мост се урна во американскиот град Питсбург само неколку часа пред претседателот Џо Бајден да го посети градот, пренесоа американските медиуми. Интересно е што Бајден во Питсбург, град во американската сојузна држава Пенсилванија, требаше да зборува ...

(Видео) Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден

Точка - 28.01.2022

Мост се урна во американскиот град Питсбург само неколку часа пред претседателот Џо Бајден да го посети градот, пренесоа американските медиуми. Интересно е што Бајден во Питсбург, град во американската сојузна држава Пенсилванија, требаше да зборува ...

(Видео) Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден

24Инфо - 28.01.2022

Мост се урна во американскиот град Питсбург само неколку часа пред претседателот Џо Бајден да го посети градот, пренесоа американските медиуми. Интересно е што Бајден во Питсбург, град во американската сојузна држава Пенсилванија, требаше да зборува ...

Во Питсбург се урна мост, повредени три лица

Бриф - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург околу 6 часот по локално време се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата подоцна соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...

Во Питсбург се урна мост, повредени три лица

А1 On - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург околу 6 часот по локално време се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата подоцна соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...

Повредени се три лица откако во Питсбург се урна мост

Слободен Печат - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург околу 6 часот по локално време се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата подоцна соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...

Во Питсбург се урна мост, повредени три лица

Опсервер - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург околу 6 часот по локално време се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата подоцна соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...

Се урна мост во Питсбург

Денешен - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург, се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека проверуваат дали некој останал под ...

Се урна мост во Питсбург, најмалку тројца повредени

Република - 28.01.2022

Во американскиот град Питсбург, околу 6 часот по локално време, се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...

(Видео) Во Питсбург се урна мост неколку часа пред посетата на Бајден

MTM - 28.01.2022

Мост се урна во американскиот град Питсбург само неколку часа пред претседателот Џо Бајден да го посети градот, пренесоа американските медиуми. Интересно е што Бајден во Питсбург, град во американската сојузна држава Пенсилванија, требаше да зборува ...

Во Питсбург се урна мост, повредени три лица

MakPress - 29.01.2022

Во американскиот град Питсбург околу 6 часот по локално време се урна мост, а спасувачките служби веднаш пристигнале на местото на настанот. Полицијата подоцна соопшти дека се повредени три лица и дека повредите не се опасни по живот, како и дека ...