TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во ковид центрите има 658 пациенти и 415 слободни места

Р.С.Европа - 23.02.2021

Вкупниот број пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните оддели низ земјава е 658 и има околу 415 празни болнички кревети во ковид–центрите, соопшти денеска Министерството за здравство (МЗ).

Состојба во ковид-центрите: 658 пациенти, од кои најмногу во Скопје

360 степени

Во сите ковид центри се лекуваат 658 пациенти, има 415 слободни кревети

Мета

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 658 пациенти со Ковид-19

Опсервер

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 625 пациенти со Ковид-19

Сител

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 625 пациенти со Ковид-19

Опсервер

На инфективните оддели во земјава се лекуваат 625 пациенти со Ковид-19

Независен

Република Либертас Фокус +инфо ММС Независен Бриф Скопско Ехо

Единаесет здравствени работници од дебарската Општа болница утре ќе примат вакцина против Ковид-19

Press24 - 23.02.2021

Првата група од 11 здравствени работници од Општата болница со проширена дејност во Дебар, непосредно вклучени во лекувањето на ковид пациенти, утре ќе ја примат првата доза од вакцината против Ковид-19, изјави за МИА, директорот на болницата, Баки ...

Во ковид-центрите денеска има 658 пациенти, во Скопје се 254

МКД

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 27 пациенти

Канал5

Детален преглед на состојбата со Ковид-19 по болниците низ Скопје

еМагазин

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 10 пациенти, вкупно се лекуваaт 248

Опсервер

Во ковид- центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 10 пациенти

Press24

Во ковид – центрите во Скопје за 24 часа хоспитализирани 10 пациенти, вкупно се лекуваaт 248

24Инфо

Скопје инфо Точка MakPress ТВ21 Centar 24Инфо

ДОЛГ КОВИД-19: Трајните симптоми од инфекцијата не се врзани со тежината на болеста

Pedijatar.mk - 23.02.2021

Се смета дека овие резултати треба да бидат дополнителна причина за заштита од инфекцијата со новиот коронавирус SARS-CoV-2, оти споменатите долготрајни симптоми негативно влијаат на квалитетот на живот во следните шест до девет месеци.

Сте преболеле КОВИД-19? Кога треба да отидете на кардиолог и на кои симптоми треба да внимавате?

Panacea.mk

Една третина од луѓето кои лесно го поминале коронавирусот, симптомите ги чувствуваат со месеци

Нетпрес

Третина од луѓето кои лесно го поминале коронавирусот, симптомите ги чувствуваат со месеци

Скопје инфо

Новиот вид на ковид влијае на секој трет пациент, ниту младите не се поштедени: Симптомите траат до 9 месеци!

Попара

Американско истражување: Речиси третина од луѓето со „благ“ КОВИД-19 имаат симптоми со месеци

Тера

На Инфективните одделенија во земјава се лекуваат 377 пациенти, слободни кревети има

24 Вести - 22.02.2021

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 377 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, ...

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 404 пациенти, слободни кревети има

Канал5

На Инфективните одделенија во земјава се лекуваат 625 пациенти

24Инфо

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 404 пациенти

Сител

На Инфективните одделенија во земјава се лекуваат 377 пациенти, слободни кревети има

ММС

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 404 пациенти, слободни кревети има

Centar

На Инфективните одделенија во земјава се лекуваат 625 пациенти

Точка

Скопје инфо MakPress 24Инфо Точка Frontline Слободен Печат

Србија денес има скоро 3.000 заболени од коронавирусот

Фактор - 22.02.2021

Во Србија има скоро 3.000 заразени со коронавирусот. Евидентирани се 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот. Н аправени се 12.054 тестови, а починале 14 пациенти. На респираторна машина има приклучено 153 пациенти.

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

Слободен Печат

Во Србија евидентирани 2.956 пациенти инфицирани од коронавирусот

24Инфо