TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кливленд влегува во криза: Трет пораз по ред на Кавалирс (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.01.2018

Кливленд утринава доживеа нов пораз во НБА-лигата, овој пат на гостувањето кај Индијана со 97-95, што за нив беше трет пораз по ред, или четврти на последните пет натпревари. Навивачите на Кавс може да ги теши само тесниот пораз, бидејќи на ...

НБА: И со +22 загубија од Индијана

Сител - 13.01.2018

Драматичен меч со многу крајности одиграа Индијана и Кливленд кој на крајот им припадна на домашните со 97-95. Кавалирс имаа предност од 22 поени но Индијана со извонредна серија од 22-0 го торпедираше гостинот.

ВИДЕО: Кливленд прокоцка +22 и загуби од Индијана, Голден Стејт незапирлив на гостински терен

Gol.mk - 13.01.2018

Кошаркарите на Кливленд продолжуваат со лошите игри и синоќа се поразени од Индијана со 97-95, за седми пораз во последните 10 натпревари. Кавалирс имаа предност и од +22 поени, но и тоа на крајот не беше доволно за победа.

Нов пораз на Кливленд, Голден стејт славеше на гостувањето против Милвоки

Екипа - 13.01.2018

Кошаркарите на Кливленд доживеаја нов пораз во НБА лигата, овој пат од Индијана со 97-95. Кливленд во Индијанополис загуби во тесна завршница, иако беше подобар во првото полувреме на мечот.

Кливленд го доби синдромот на МЗТ, водеше 22 разлика и на крај загуби

SportMedia - 13.01.2018

Кливленд продолжува да губи. Ниту одличната игра на Леброн Џејмс не беше доволна за Кавс да ја прекинат серијата порази. Џејмс заврши со 27 поени, 11 асистенции и осум скока, но и покрај тоа Индијана беше тимот кој на крајот се радуваше на победа и ...

Кливленд со трета последователна загуба, Голден Стејт се бореше со Милвоки

Локално - 13.01.2018

Екипата на Индијана Пејсерс постигна драматична победа над Кливленд Кавалирс со 97:95 дома во Индијанаполис. Домаќините ја загубија првата четвртина со 32:18, но потоа ја презедоа иницијативата во натпреварот и успеаја да ја стопат разликата по ...

Брајант: Трендот „Стеф Кари“ ќе ги уништи младите деца кои чекорат во кошарката

Спортклуб - 12.01.2018

Легендарниот Коби Брајант верува дека правилата во американската, па и во европската кошарка, релативно брзо ќе бидат променети, и дека не е далеку денот кога ќе се воведе и шут за 4 поени.

„Кралот" и Кари ќе бидат ол-стар капитени?

SportMedia - 12.01.2018

Леброн Џејмс и Стеф Кари го превземаа водството на листата на играчи со најголем број на добиени гласови за претстојниот Ол-стар викенд во Лос Анџелес. Леброн Џејмс сега има повеќе гласови во однос на Гркот Јанис Адетокумпо, додека пак Стеф Кари го ...

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Сител - 12.01.2018

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...

Втора катастрофа по ред на Кливленд, Лејкерс по четири години го добија Сан Антонио (ВИДЕО)

Sport 1 - 12.01.2018

Кливленд го доживеа второт убедлив пораз по ред на гостувањата. Во Минесота пред неколку дена загуби со 28 поени разлика, а утринава кај Торонто загуби уште поубедливо со 133-99. Интересно е тоа што Репторс до ваква импресивна победа дојдоа без ...

Видео: Теодосиќ се врати Клиперси славеа, Богдановиќ најефикасен, но не беше доволно

Спортски - 12.01.2018

Изминатата вечер во НБА лигата се одиграа три натпревари. Кошаркарите на Торонто убедливо славеа против Кливленд со резултат 133:99. За минатогодишниот финалист ова беше втор убедлив пораз, откако неодамна беа поразени од Минесота со 127:99.

„Потоп“ на Кливленд во Торонто: Леброн и друштвото „замрзнати“ на -34!

Екипа - 12.01.2018

Кливленд очигледно се наоѓа во крајно лоша форма, на што потврда е дуелот со Торонто во „Ер Канада центарот“ каде го доживеа еден од најтешките порази изминативе години. Торонто славеше против Кливленд со 133-99 на мечот на кој победникот се знаеше ...

ВИДЕО: Дебакл на Леброн и Кливленд, Торонто со 34 поени разлика го уништи вицешампионот!

Gol.mk - 12.01.2018

Екипата на Кливленд Кавалирс ноќва го забележа можеби најтешкиот пораз оваа сезона, откако на гости загуби од Торонто со убедливи 34 поени разлика (133-99). Со оваа победа Репторси уште еднаш докажуваат дека имаат квалитет за високи дострели и ...

Нешто не штима во ,,кралството” на Леброн Џејмс: Торонто му нанесе сериозен пораз од 34 поени разлика на Кливленд ...

Дерби - 12.01.2018

Тимот на Кливленд Кавалирс се соочува со сериозна криза во своите редови. По одличните настапи во минатиот период и периоди со победи во низа, сега влезе во период кога почна да ги губи натпреварите со многу разлика.

Леброн и Кливленд посрамотени од Торонто

SportMedia - 12.01.2018

Леброн Џејмс делуваше немоќно во поразот на Кливленд на гости кај Торонто. Кавси беа буквално прегазени и на крајот загубија со 133:99. Уште во првото полувреме беше најавен дебаклот на гостите, бидејќи Торонто со речиси перфектна игра, стигна до ...

Дебакл на Кливленд, Лејкерси подобри од Спарс

Кајгана - 12.01.2018

Кошаркарите на Торонто Репторс убедливо ја совладаа екипата на Кливленд Кавалирс со резултат од 133:99. Уште од самиот почеток Репторси тргнаа во офанзива и веќе на полувреме имаа 25 поени предност.

Торонто го нанесе најтешкиот пораз на Кливленд во сезоната

Стандард - 12.01.2018

Фаворитот во источната конференција на НБА – Кливленд повторно е во сериозна криза, што е потврдено по нов сериозен пораз. Изминатава ноќ, Кавалирс изгубија со 99: 133 кога дојдоа во Торонто, со оглед на тоа што Рапторс играше без повредените Кајл ...

5 играчи кои би можеле да го засилат составот на Кливленд Кавалирс

Кајгана - 11.01.2018

Како што се наближува февруари, така доаѓаме поблиску до крајниот рок за правење трејдови во НБА лигата. По 8 февруари, тимовите ќе мора да се задоволат со оние играчи кои ги имаат во составот.

Шоу во Калифорнија: Вилијамс даде 50 поени, Дурант стана втор најмлад стрелец на 20.000 поени

Sport 1 - 11.01.2018

Лос Анџелес Клиперс на крлата на Лу Вилијамс, кој даде повеќе од една третина од поените (125-106) славеше над актуелниот шампион во НБА, Голден Стејт Вориорс во синоќешните мечеви во најсилната кошаркарска лига.

Леброн Џејмс води во гласањето за Олстарот, Антетокумпо изненадувачки втор (ФОТО)

Sport 1 - 11.01.2018

Остануваат уште четири дена од гласањето за НБА Олстар натпреварот, што годинава ќе се одржи во Лос Анџелес на 18 февруари. Сите фанови можат да гласаат на официјалната интернет страница на НБА, а според моменталната состојба Леброн Џејмс убедливо ...

Воините знаеа што купуваат: Дурент дојде до импозантен рекорд

Спортклуб - 11.01.2018

Голден Стејт Вориорси синоќа загубија од ЛА Клиперс, но Кевин Дурент во овој натпревар постигна 40 поени и со овие поени, тој ја заокружи бројката од 20.000 поени. Најмладиот кошаркар на кој тоа му пошло од рака е Леброн Џејмс, кој со 28 години и 17 ...

Голден Стејт Вориорс ја почуствуваа лутината на Лу Вилијамс од Клиперс (Видео)

Дерби - 11.01.2018

ЛА Клиперс успеа со одлична игра успеа да го порази актуелниот шампион Голден Стејт Вориорс и тоа со голема разлика, со резултат од 125:106.Со овој нанесен пораз успеа да им ја прекине серијата од пет победи на Вориорс.

50 поени на Лу Вилијамс во победата на ЛА Клиперс против Годен Стејт

Сител - 11.01.2018

Предводени од Лу Вилијамс и неговите рекордни во кариерата 50 поени екипата на ЛА Клиперс забележа убедливата победа над шампионот Голден Стејт со 125-106. На спротивната страна, Кевин Дурант реализира 40 поени со што стана само петтиот играч во ...

НБА: 50 поени на Вилијамс за победа против Голден стејт

Сител - 11.01.2018

Дербито во последната рунда од НБА лигата помеѓу Голден Стејт и ЛА Клиперси му припадна на гостинот кој славеше со 125-106 со што е прекината серијата од 5 победи на шампионот. Ѕвезда на вечерта беше Лу Вилијамс со рекордни 50 поени.

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

Точка - 11.01.2018

ЛА Клиперс во Оукланд забележаа победа над Голден Стејт Вориорс 125:106 со што ја прекинаа серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион. По израмнетата игра во првото полувреме, Голден Стејт успеа да се одлепи на разлика ...

Дурант мина 20.000 поени, Голден Стејт изгуби од Л.А. Клиперс

Стандард - 11.01.2018

Кевин Дурант ја мина границата од 20.000 поени, но не успеа да се израдува на постигнувањето откако Голден Стејт загуби тешко дома од Л.А. Клиперс со 106: 125. На крилото му беа потребни 25 поени за да стане втор најмлад кошаркарсо слично ...

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Канал5 - 12.01.2018

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...

Нешто не е како што треба во „кралството” на Леброн Џејмс: Торонто му нанесе сериозен пораз од 34 поени разлика на ...

Точка - 12.01.2018

Тимот на Кливленд Кавалирс се соочува со сериозна криза во своите редови. По одличните настапи во минатиот период и периоди со победи во низа, сега влезе во период кога почна да ги губи натпреварите со многу разлика.

Лу Вилијамс со рекордни 50 поени во неговата кариера, Дурент стигна до 20 000 поени против Клиперс

Sport M - 11.01.2018

Предводени од Лу Вилијамс и неговите рекордни во кариерата 50 поени екипата на ЛА Клиперс забележа убедливата победа над шампионот Голден Стејт со 125-106. На спротивната страна, Кевин Дурант реализира 40 поени со што стана само петтиот играч во ...

Вилијамс и Клиперси го растурија шампионот

Sky - 11.01.2018

ЛА Клиперс во Оукланд забележа победа над Голден Стејт вориорс 125:106 со што ја прекина серијата од пет победи во која се наоѓаа играчите на актуелниот шампион. По израмнетата игра во првото полувреме Голден Стејт успеа да се одлепи на разлика од ...

Убедлив пораз на Кливленд на гостувањето кај Торонто

Идивиди - 12.01.2018

Вицепрвакот во НБА шампионатот Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...

Кливленд против Индијана бара излез од серијата порази

Sport M - 12.01.2018

Минатогодишниот финалист во плејофот, Кливленд Кавалирс претрпе нов убедлив пораз, откако ноќеска на гостувањето во Торнонто загуби со 133-99. Уште на полувремето домашниот тим создаде голема предност од 25 поени, која во вториот дел постепено и ја ...