TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сообраќајка меѓу полициско возило и мотор во Битола, едно лице тешко повредено

Курир - 10.10.2018

Едно лице се здобило со тешки повреди во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 10.55 часот на крстосницата од улиците „21-ва“ и „Васко Карангелески“ во Битола. Како што информираат од МВР, несреќата се случила меѓу автомобил „Опел Астра“ со ...

Се судрија два мотоциклисти на раскрсница во Велес, едниот заврши во болница

Сител - 10.10.2018

Вчера околу 15,30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „8-ми Септември“ со улицата „Архиепископ Михаил“ и улицата „Страшо Пинџур“ во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Тумопар“ со велешки регистарски ознаки, ...

Сообраќајка во Битола – тешко повреден мотоциклист

Шеталиште - 10.10.2018

На 09.10.2018 година во 10,55 часот било пријавено дека во Битола на крстосницата од улицата „21-ва“ и улицата „Васко Каранѓелески“ се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „Опел Астра“ со битолски регистерски таблици ...

Еден повреден при судир на мотоцикли во Велес

Макфакс - 10.10.2018

На крстосница во Велес, во попладневните часови на вчерашниот ден се случила сообраќајка меѓу мотоцикл марка „тумопар“ управуван од 47-годишен велешанец и мотоцикл „кимко“ управуван од 22-годишник, исто така од Велес.

Полицаец со службено возило се судри со мотоцикл во Битола, мотоциклистот пренесен во болница

Фокус - 10.10.2018

Полициско возило марка „опел астра“ учествувало во сообраќајна несреќа во која е повреден 57-годишен битолчанец кој управувал со мотоцикл. Сообраќајката се случила вчера во 10.55 часот на крстосницата од улиците „21-ва“ и „Васко Карангелески“ во ...

Тешка несреќа во Македонија - возачот итно однесен со Брза помош

Press24 - 10.10.2018

Околу 15,30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „8-ми Септември“ со улицата „Архиепископ Михаил“ и улицата „Страшо Пинџур“ во Велес се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „Тумопар“ со велешки регистарски ознаки, управуван од ...

Сообраќајка во Битола: Полициски „Опел“ се судрил со мотор, едно лице повредено

Република - 10.10.2018

Вчера околу 11 часот на крстосницата од улиците „21-ва“ и „Васко Карангелески“ во Битола се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Опел Астра“ со битолски регистaрски ознаки, сопственост на МВР на РМ, управувано од С.М.

Сообраќајка во Велес, мотоциклист пренесен во болница

Курир - 10.10.2018

На 09.10.2018 година околу 15:30 часот било пријавено дека на крстосницата од улицата „8-ми Септември“ со улицата „Архиепископ Михаил“ и улицата „Страшо Пинџур“ во Велес се случила сообраќајна незгода.