TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Кливленд по ремонтот како препороден, Леброн и останатите победија и во Оклахома (ВИДЕО)

МКД - 14.02.2018

Откако доживеа голема реконструкција пред крајот на преодниот рок во НБА, Кливленд влезе во одлична форма, а синоќа ја победија и Оклахома на нејзин терен со 120:112. Леброн Џејмс и новите кошаркари на Кливленд многу брзо се прилагодија и почнаа да ...

Кливленд се реваншираше на Оклахома за катастрофалниот пораз

Локално - 14.02.2018

Драматичните промени во Кливленд минатата недела дефинитивно можат да се покажат како една од најубавите работи кои му се случиле на тимот по подолго време. Откако го победија Бостон во неделата, новиот тим на Кавс сега постигна нова импресивна ...

Видео: Новиот Кливленд одличен, падна и Оклахома

Спортски - 14.02.2018

Синоќа во НБА лигата се одиграа шест натпревари, а најголемо внимание секако привлече дуелот помеѓу Оклахома и Кливленд, кој им припадн на гостите со резултат 120:112. Оклахома беше подобар ривал само на стартот на натпреварот, а во продолжение ...

Џејмс и новата дружина играат како да се знаат со години (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.02.2018

Кливленд славеше на второто дерби по ред откако тимот доживеа голем ремонт и утринава славеше на гостувањето кај Оклахома со 120-112. Откако го решија Бостон на гости во неделата, ова е четврта победа по ред за Кавалирс.

ВИДЕО: Кливленд реди победи, Јокиќ со „трипл-дабл“ го сруши Сан Антонио

Gol.mk - 14.02.2018

Кошаркарите на Кливленд Кавалирс по направениот ремонт продолжуваат со победите и ја запишаа четвртата во серија, откако на гостински терен ја совладаа Оклахома со 112-120. Оклахома беше подобар ривал само на стартот на натпреварот, а во продолжение ...

Вестбрук во „сенка“, Леброн царуваше во Оклахома (ВИДЕО)

SportMedia - 14.02.2018

Кливленд пред неколку дена во само неколку часа ја промени пола екипа, а тоа пак засега дава резултати. Потврдата стигна по триумфот на гостувањето кај Оклахома (120:112). Првата четвртина мина во изедначена игра на двете страни, на крајот гостите ...

Јокиќ прерасна во НБА ѕвезда: Ги надигруваше ,,како од шега” противничките кошаркари (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Денвер Нагетс во еден од поинтересните натпревари одиграни доцна синоќа успеа да победи против Сан Антонио Спарс со резултат од 117:109. Најефикасен на натпреварот беше човекот кој прерасна во вистинска НБА ѕвезда и кој на неговата адреса добива ...

Џејмс и другарите се враќаат на победничките патеки: Поразен е тимот на Оклахома (Видео)

Дерби - 14.02.2018

Кливленд Кавалирс како гостин успеа да го совлада фаворизираниот Оклахома Тандерс со конечен резултат од 120:112. Леброн Џејмс со неговата игра потврди дека е човекот кој ќе биде во тесна трка со Џејмс Харден ,,Брадата” за титулата МВП на сезоната.

НБА: Кливленд го доби дербито против Оклахома

Кајгана - 14.02.2018

Од сите 6 натпревари кои беа на програмата на НБА лигата вчера, најочекуван беше дуелот помеѓу Оклахома Сити Тандер и Кливленд Кавалирс и тој успеа дури да ги надмине очекувањата. Гостите од Кливленд го добија мечот против Оклахома Сити Тандер со ...

Леброн со 37 поени го водеше Кливленд до триумф над Оклахома

Екипа - 14.02.2018

Кливленд пред само неколку денови за само неколку часа ја промени половина од екипата. А, дека тоа дава резултат доказ е и синоќешната победа на гости против Оклахома од 112-120 со што ја продолжија низата победи.

Јокиќ со трипл-дабл го сруши Сан Антонио (Видео)

TopSport - 14.02.2018

Денвер Нагетс славеше победа над Сан Антонио Спарс 117:109, а во пресметката на супертимовите Кливленд Кавалирс триумфираше над Оклахома Тандер 120:112. Никола Јокиќ беше „X-факторот“ во триумфот на Денвер над еден од најдобрите тимови во НБА ...

Јута Џез забележа победа над Сан Антонио Спарс

ЗаЗабава - 13.02.2018

Јута Џез ја забележа 10.победа по ред , а овој пат на дневен ред дојде екипата на Сан Антонио Спарс, која беше минимално поразена со резултат од ...

Јута Џез незапирилива: Падна Сан Антонио за 10. победа по ред (Видео)

Дерби - 13.02.2018

Јута Џез ја забележа 10.победа по ред , а овој пат на дневен ред дојде екипата на Сан Антонио Спарс, која беше минимално поразена со резултат од 101:99. Најефикасен во редовите на Јута Џез беше Донован Мичел кој постигна 25 поени, 7 скокови и 5 ...

Резерва на Филаделфија блесна со „трипл-дабл“ во НБА

Локално - 13.02.2018

Резервата на Филаделфија, Ти Џеј Меконел забележа историски натпревар против Њујорк, откако постигна „трипл-дабл“ за победата со 108:92. Бекот заврши со 10 поени, 10 скокови и 11 асистенции и станаа 25-тиот играч во историјата на НБА, кој направил ...

Видео: Новиот Кливленд одличен, падна и Оклахома

Таратур - 14.02.2018

Синоќа во НБА лигата се одиграа шест натпревари, а најголемо внимание секако привлече дуелот помеѓу Оклахома и Кливленд, кој им припадн на гостите со резултат 120:112. Оклахома беше подобар ривал само на стартот на натпреварот, а во продолжение ...

Џејмс и другарите се враќаат на победничките патеки: Поразен е тимот на Оклахома

Точка - 14.02.2018

Кливленд Кавалирс како гостин успеа да го совлада фаворизираниот Оклахома Тандерс со конечен резултат од 120:112. Леброн Џејмс со неговата игра потврди дека е човекот кој ќе биде во тесна трка со Џејмс Харден ,,Брадата” за титулата МВП на сезоната.

Кливленд го доби дербито со Бостон, повлечен дресот на Пол Пирс

24 Вести - 12.02.2018

Новата „четворка“ во Кливленд на своето деби против Бостон се наметнаа како вистинско засилување и одличен избор на вицепрвакот. Бостон на свој терен играше само една четвртина, а потоа немаше решение за фуриозниот налет на Кливленд, кој до крајот ...

Кливленд го совлада Бостон, Торонто нов лидер на Истокот

Алфа - 12.02.2018

Во НБА лигата одиграни се седум натпревари. Во дербито на Истокот, Кливленд како гостин го совлада Бостон со 121:99. ЛеБрон Џејмс мечот го заврши со 24 поени, 10 асистенции и осум скока, Џордан Кларксон беше стрелец на 17 поени додека по 15 ...

Јута Џез незапирлива: Падна Сан Антонио за 10-та победа по ред

Точка - 13.02.2018

Јута Џез ја забележа 10.победа по ред , а овој пат на дневен ред дојде екипата на Сан Антонио Спарс, која беше минимално поразена со резултат од 101:99. Најефикасен во редовите на Јута Џез беше Донован Мичел кој постигна 25 поени, 7 скокови и 5 ...