TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Жељко Самарџиќ сепак ќе настапи во Сплит: Градските власти ја сменија одлуката

Еспресо - 18.03.2023

Денес беше објавена веста дека на популарниот пејач од Мотар, чија мајка е инаку Хрватка, Жељко Самарџиќ, му бил забранет концерт во Сплит бидејќи, како што изјавиле градските власти, неговата музика не му одговара на Сплит.

И Жељко Самарџиќ доби забрана за настап во Сплит: „Одлуката е моја, имам такво право“

А1 On - 18.03.2023

Според одлуката на директорот на парк шумата „Марјан“, Марко Пејновиќ, пејачот Жељко Самарџиќ нема да пее пред сплитската публика во Суштипан на 19 август, пишува Слободна Далмација. „Почитуван господине, вашето барање е одбиено“, стигна до ...

Музиката на Жељко Самарџиќ не му одговара на директорот на Паркови на Сплит: Зошто му е забранет концерт кога мајка му ...

Еспресо - 18.03.2023

Мостарскиот пејач Жељко Самарџиќ не доби дозвола да настапи пред сплитската публика во Суштипан на 18 август. „Почитувани, Вашето барање е одбиено“ – организаторите на концертот од агенцијата „Она моја“ добија, без образложение, одговор од Јавната ...

Директор на јавна установа му забрани настап на Жељко Самарџиќ во Сплит

Репортер - 18.03.2023

По Ана Бекута и Кеба, Хрватска го забрани и Жељко Самараџиќ. Одбиено било барањето за концерт на српската ѕвезда во Сплит, од страна на директорот на Јавната установа за стопанисување со парк-шумата Марјан и другите заштитени природни вредности на ...

На Жељко Самарџиќ не му е дозволено да одржи концерт во Сплит

Локално - 18.03.2023

Пејачот Жељко Самарџиќ не смее на 18 август да настапи пред сплитската публика во Сустипан, пишува „Слободна Далмација“. Одлуката ја донел директорот на установата за стопанисување со парк шумата „Марјан“ и други заштитени природни вредности во ...

Рампа во Сплит и за Жељко Самарџиќ: Не му била соодветна музиката

Хаштаг - 18.03.2023

Хрватска и нејзините најголеми градови со месеци се во центарот на јавноста порати недозволувањето на настапи од српски пејачи, посебно на тие кои создаваат турбо- фолк музика и новокомпонирана, со фолк примеси.

На Жељко Самарџиќ не му е дозволено да одржи концерт во Сплит: ОВА се причините!

Убавина и Здравје - 18.03.2023

Пејачот Жељко Самарџиќ не смее на 18 август да настапи пред сплитската публика во Сустипан, пишува „Слободна Далмација“. Одлуката ја донел директорот на установата за стопанисување со парк шумата „Марјан“ и други заштитени природни вредности во ...

Директор на јавна установа го одби барањето за настап на Жељко Самарџиќ во Сплит

Слободен Печат - 18.03.2023

Мостарскиот пејач Жељко Самарџиќ не доби дозвола да настапи пред сплитската публика во Суштипан на 18 август. Од агенцијата „Она моја“ изјавија дека се изненадени од ваквата одлука со оглед на тоа што Самадрциќ ги полни салите низ регионот.