TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

По Сити, сега и Лестер остана без својот најдобар фудбалер

Спортманија - 22.01.2021

Дали се отвора шанса за Манчестер јунајтед да се стекне со предност во трката за титулата? Првиот стрелец на Лестер, Џејми Варди ќе мора да оди на операција на колкот, што значи дека Лисиците во следниот период ќе бидат без својот најдобар играч.

Џејми Варди на операција

Sport M

Џејми Варди на операција на колкот

SportMedia

Проблеми и за Лестер – Џејми Варди мора на операција

Екипа

Лестер неколку недели без Варди, напаѓачот мора на операција

Опсервер

„Ливерпул ја губат трката за титулата, им следува борба за пласман во Топ 4“

TopSport - 22.01.2021

Ливерпул, синоќа, по четири години и 68 натпревари, доживеа пораз на домашен терен во Премиер лигата. Барнли, сензационално ги однесоа бодовите од „Енфилд“, со голот на Ешли Барнс од пенал во 81.минута.

ФОТО: Што се случува со „црвените“, голманот Дмитровиќ има повеќе голови од Ливерпул!

Слободен Печат

Ливерпул живее во кошмар: Ваков податок не паметат ниту најстарите навивачи!

СуперСпорт

Кошмарот на Ливерпул не запира: Оваа информација не ја паметат ниту најстарите навивачи на „Редсите“

Sport M

Клоп и Ливерпул добија предупредување од легенда на клубот по поразот од Барнли

Дриблинг

Ниту најстариот фан на Ливерпул не памети ваков „кошмар“

SportMedia

Барнли ја прекина низата на Ливерпул, шокантниот пораз значеше крај на една неверојатна серија на шампионот

Дриблинг

Спортманија Нетпрес Sport 1 24Фудбал Sport M SportMedia OhridNews Спортманија

Клоп: Одговорноста за поразот е моја, добивме директен бокс в лице

OhridNews - 22.01.2021

Заврши серијата без пораз на домашен терен на Ливерпул, откако Барнли со минимални 1-0 победи и ги освоите трите бодови на „Енфилд“. „Црвените“ последен пат на домашен терен згубиле од Кристал Палас во 2017 година.

ФОТО: Неверојатната серија на Ливерпул заврши на „Енфилд“

Sport M

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

Курир

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

Опсервер

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

Либертас

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

24 Вести

Барнли стави крај на серијата на Ливерпул од 68 натпревари без пораз на домашен терен во Премиер лигата

MakPress

Денешен Сител

Карагер сурово искрен по вчерашниот пораз на Ливерпул: Титулата се лизга од раце…

Дерби - 22.01.2021

Поранешниот легендарен фудбалер на Ливерпул, а сегашен стручен коментатор за „Скај Спортс“, Џејми Карагер мораше да се соочи со вистината по новото катастрофално издание на Ливерпул. „Црвените“ претрпеа пораз од Барнли, прв по 68 натпревари ...

Карагер: Ливерпул треба да се плаши за Топ 4, не за титулата

Спортски

Карагер сурово искрен по вчерашниот пораз на Ливерпул: Титулата се лизга од раце…

Точка