TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Слободен печат“: Болничарка од Куманово прележала корона, сега пак е позитивна!

Кумановски м. - 29.06.2020

Медицински работници од кумановската болница кои го прележале коронавирусот и добиле два негативни теста, повторно се инфицирале и добиле позитивен брис, иако мислеле дека вирусот е зад нив, пишува Мирослава Бурнс за „Слободен Печат“ .

Два месеца откако оздравеле, медицински сестри од Куманово пак се позитивни на ковид-19

360 степени - 29.06.2020

Министерот за здравство, Венко Филипче рече дека случајот се испитува и посочи дека науката се уште нема прецизни објаснувања зошто и со кој интензитет вирусот се враќа Два месеца откако се излекувала од ковид-19, медицинска сестра вработена во ...

Болничарка од Куманово пред да дарува плазма дознала дека е повторно заразена

+инфо - 29.06.2020

Освен неа, повторно заразена со ковид-19 е и нејзината колешка од хирургија - медицинска сестра. Болничарка и медицинска сестра од кумановската болница по вторпат го прележуваат вирусот ковид-19.

Здравствени работници од кумановската болница се првите случаи во Македонија кај кои Ковид-19 е дијагностициран по ...

Точка - 29.06.2020

Министерот за здравство, д-р Венко Филипче изјави дека случајот се испитува и посочи дека науката сè уште нема прецизни објаснувања зошто и со кој интензитет вирусот се враќа. Двајца здравствени работници од кумановската болница се првите случаи во ...

Болничарки од Куманово втор пат позитивни на корона

Сител - 29.06.2020

Оздравени пациенти повторно се заразиле со Ковид 19. Двајца здравствени работници од кумановската болница се првите случаи во државата кај кои короната вирусот е потврден по втор пат. Едната е медицинска сестра која била позитивна во март на ...

Медицински лица од Kуманово прележале Kорона, сега повторно се позитивни

24 Вести - 29.06.2020

Дел од здравствените работници кои го прележале коронавирусот повторно заболеле. Медицинска сестра и болничарка од кумановската болница кои првично во април го добиле вирусот и оздравеле, сега повторно им е дијагностициран КОВИД 19.

Двајца вработени во болницата во Куманово кои биле заразени, сега повторно позитивни на ковид-19

Канал5 - 29.06.2020

Освен што се шири, вирусот во Македонија се враќа кај пациенти што веќе го прележале. Вакви случаи има во кумановската болница, потврди попладнвео и министерот Филипче. Вработената од очното одделение отишла да дарува плазма и при контрола и бил ...

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат позитивни на корона вирус

Телма - 29.06.2020

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева која вели дека и тие како медицинари се изненадени од оваа ситуација.

Двајца вработени во кумановската болница повторно позитивни на Ковид-19

Алсат-М - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

ДОКТОРИТЕ ЗАПРЕПАСТЕНИ: Двајца вработени во кумановската болница по втор пат позитивни на Ковид-19

Магазин - 29.06.2020

Докторите од кумановската општа болница останаа во неверување отккао денеска беа потврдени два случаи на коронавирус кај нивни вработени кои веќе го прележале вирусот Ковид-19. Денеска во изјава за медиумите директорката на болницата д-р Снежана ...

Болничарка од Куманово го прележа вирусот, сега повторно е позитивна

Република - 29.06.2020

Во Куманово треба да се потврди дали кај пациент кој прележал КОВИД-19 повторно му се вратила болеста, рече денеска министерот за здравство Венко Филипче. , рече Филипче. Претходно, повикувајќи се на свои доброупатени извори во болницата „Слободен ...

Лекарите запрепастени, досега вакво нешто не виделе: Болничарка од Куманово прележала корона, сега пак е позитивна!

Слободен Печат - 29.06.2020

Медицински работници од кумановската болница кои го прележале коронавирусот и добиле два негативни теста, повторно се инфицирале и добиле позитивен брис, иако мислеле дека вирусот е зад нив, дознава ,,Слободен печат” од свои доброупатени извори во ...

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат позитивни на корона вирус

iPortal - 29.06.2020

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева која вели дека и тие како медицински лица биле изненадени од оваа ситуација.

НЕМА ПРАВИЛА СО КОВИД-19: Болничарка и медицинска сестра од Кумановската болница го прележале вирусот и сега се пак ...

Денешен - 29.06.2020

Болничарка и медицинска сестра од кумановската болница кои го прележале коронавирусот и добиле два негативни тестови, повторно се инфицирале и добиле позитивен брис, објави „Слободен печат“ .

Болничарка од Куманово прележала корона, сега пак е позитивна!

Сител - 29.06.2020

Медицински работници од кумановската болница кои го прележале коронавирусот и добиле два негативни теста, повторно се инфицирале и добиле позитивен брис, иако мислеле дека вирусот е зад нив, пишува „Слободен Печат“ .

Коронавирусот напаѓа два пати!?

Expres - 29.06.2020

Медицински работници од кумановската болница кои го прележале коронавирусот и добиле два негативни теста, повторно се инфицирале и добиле позитивен брис, иако мислеле дека вирусот е зад нив, пишува „ Слободен печат “.

Две медицински лица од Куманово ПО ВТОР ПАТ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНАВИРУС

Вечер - 29.06.2020

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева која вели дека и тие како медицински лица биле изненадени од оваа ситуација.

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат позитивни на корона вирус

24Инфо - 29.06.2020

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева која вели дека и тие како медицински лица биле изненадени од оваа ситуација.

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат позитивни на коронавирусот

Курир - 29.06.2020

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева која вели дека и тие како медицински лица биле изненадени од оваа ситуација.

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат позитивни на Ковид 19

Нетпрес - 29.06.2020

Две медицински лица од кумановската болница по втор пат се позитивни на корона вирус. Ова за Телма го потврдува и директората на болницата Снежана Захариева која вели дека и тие како медицински лица биле изненадени од оваа ситуација.

Две вработени во кумановската болница повторно позитивни на Ковид-19

24 Вести - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека две нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Двајца вработени во кумановската болница повторно позитивни на Ковид-19

ММС - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Двајца вработени во кумановската болница повторно позитивни на Ковид-19

Канал5 - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Двајца вработени во кумановската болница повторно позитивни на Ковид-19

Опсервер - 29.06.2020

Куманово, 29 јуни 2020 () – Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Двајца вработени во болницата во Куманово кои биле заразени, сега повторно позитивни на Ковид-19

ТВ21 - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Двајца вработени во кумановската болница по втор пат позитивни на Ковид-19

Press24 - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Надлежните збунети: Две лица вработени во кумановската болница по втор пат позитивни на Ковид-19

еМагазин - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Директорката на кумановската болница потврди дека две медицински лица по втор пат се позитивни на коронавирусот

MakPress - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

ДВА КУМАНОВСКИ СЛУЧАИ: Медицинска сестра од хирургија и вработена на очно по втор пат позитивни, откако претходно ...

Денешен - 29.06.2020

Освен што се шири, вирусот во Македонија се враќа кај пациенти што веќе го прележале. Вакви случаи има во кумановската болница, потврди попладнвео и министерот Филипче. Вработената од очното одделение отишла да дарува плазма и при контрола и бил ...

Двајца вработени во кумановската болница повторно позитивни на Ковид-19

Либертас - 29.06.2020

Надлежните од кумановската општа болница денеска потврдија дека двајца нивни вработени, повторно се заразени од Ковид 19, откако претходно на почетокот на пандемијата го прележале заболувањето.

Здравствени работници во Куманово повторно позитивни на Ковид-19

Независен - 29.06.2020

Двајца здравствени работници од Куманово, кои го прележале корона вирусот повторно заболеле, јави 24 вести. Медицинска сестра и болничарка од кумановската болница кои првично, во април, го добиле вирусот и оздравеле, сега повторно им е ...

Болничарки од Куманово втор пат позтивни на корона

Press24 - 29.06.2020

Двајца здравствени работници од кумановската болница се првите случаи во државата кај кои коронавирусот е потврден по втор пат. Едната е медицинска сестра која била позитивна во март на почетокот од пандемијата, но поминала без никакви симптоми.