TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стоп на стареењето со Regenecoll+ - Британскиот премиум бренд, отсега и во Македонија!

Црнобело - 26.02.2021

Сакате на природен начин да изгледате свежо и негувано после 35 година? Барате решение за болките во мускулите и зглобовите? Одговорот е КОЛАГЕН, со кој ќе ги избегнете козметичките третмани и хируршки интервенции.

Домашна крема за лице: Ги брише брчките и ја затегнува кожата

Вистина.мк - 26.02.2021

Домашниот крем за лице се базира на природни состојќи и одговара за сите типови ан кожа. Освен што ги намалува брчките, таа смирува, хидрира и го зацврстува нејзиниот тонус и структура. Како старееме, кожата природно ја губи својата еластичност, ...

Вратот ги открива годините: Како да го задржиме младешкиот изглед?

Женски магазин - 25.02.2021

Како да се спречи сензуалниот врат да се претвори во „turkey neck“? Додека ние редовно правиме детални рутини за нега на кожата на лицето, деликатната зона само неколку сантиметри пониско е неправедно запоставена.

Постојат научни докази: Вежбањето ја подмладува кожата

Убавина и Здравје - 25.02.2021

Истражувањата покажуваат дека редовното вежбање го прави тенот поздрав и поубав и ја подмладува кожата. Експертите откриваат како … Кожата е нашиот најголем орган. И умерено вежбање ја подмладува кожата.

Стоп на стареењето Regenecoll+ - Британскиот премиум бренд, отсега и во Македонија!

Точка - 26.02.2021

Сакате на природен начин да изгледате свежо и негувано после 35 година? Барате решение за болките во мускулите и зглобовите? Одговорот е КОЛАГЕН, со кој ќе ги избегнете козметичките третмани и хируршки интервенции.

Наслов: СТОП НА СТАРЕЕЊЕТО СО REGENECOLL+ – британскиот премиум бренд отсега и во Македонија!

Иновативност - 26.02.2021

Сакате на природен начин да изгледате свежо и негувано после 35 година? Барате решение за болките во мускулите и зглобовите? Одговорот е КОЛАГЕН, со кој ќе ги избегнете козметичките третмани и хируршки интервенции.

СТОП НА СТАРЕЕЊЕТО СО REGENECOLL+ – Британскиот премиум бренд,  отсега и во Македонија!

Lady - 26.02.2021

Сакате на природен начин да изгледате свежо и негувано после 35 година? Барате решение за болките во мускулите и зглобовите? Одговорот е КОЛАГЕН, со кој ќе ги избегнете козметичките третмани и хируршки интервенции.

5 природни лекови што ќе ги направат линиите на челото помалку видливи

Кафе пауза - 25.02.2021

Брчките на челото може да почнат да се појавуваат поради возраста, повторливите изрази, генетиката и изложувањето на сончева светлина. Иако не можете целосно да се ослободите од брчките на челото, некои природни лекови може да ви помогнат да ги ...

Науката докажа: Вежбањето ја подмладува кожата!

Кумановски м. - 25.02.2021

Кожата е нашиот најголем орган. И уморни вежби ја подмладуваат кожата. Исто како што ги одржува другите органи во топ форма (срце, на пример), исто така ја штити нашата кожа од стареење и други оштетувања.