TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судијата што го оштети Роналдо доби отказ!

Екипа - 13.04.2021

Да се оштети гигант како Португалија за регуларен гол е сериозен престап, уште повеќе ако тој гол го постигнал Кристијано Роналдо, кој го брка рекордот за најмногу погодоци во историјата на репрезентативниот фудбал.

Судијата Макели му врачи отказ на својот помошник поради непризнатиот гол на Роналдо! (ВИДЕО)

24Фудбал - 13.04.2021

Галвниот судија, Дани Макели веќе нема да соработува со неговиот помошник Марио Дикс, тој му врачи отказ а причината е скандалозната одлука во Белград. Во квалификациите за СП нема ВАР, па главниот виновник за непризнатиот гол на Роналдо против ...

Отказ за судијата кој не го виде голот на Роналдо

Кајгана - 13.04.2021

Помошниот судија нема повеќе да виде во судискиот тим на главниот судија Дани Макели откако доби отказ од својот надреден. Холандскиот судија Дани Макели одлучи да му врачи отказ на својот помошник Марио Дикс и тоа токму пред Еврипското првенство на ...

Судијата кој не го призна голот на Роналдо доби отказ

Спортски - 13.04.2021

Дани Микели, главниот судија од дуелот помеѓу Србија и Португалија во квалификациите за СП, му даде отказ на својот долгогодишен помошник Мари Дикс. Токму Дикс во третата минута од судиското продолжение направи превид и не му призна чист гол на ...

ВИДЕО: Отказ за судијата кој не го призна голот на Роналдо против Србија!

Слободен Печат - 13.04.2021

И натаму се зборува за „фантомскиот гол“ на Кристијано Роналдо во мундијалските квалификации, а цехот го плати помошникот на главниот судија кој не виде дека топката ја помина гол-линијата.

Судијата кој не му го призна голот на Роналдо против Србија доби отказ (ВИДЕО)

Sport 1 - 13.04.2021

Не се смирува бурата од реакции откако не му беше признаен голот на Кристијано Роналдо на мечот против Србија, а сега пристигна информација од Холандија дека главниот судија Дани Макели не сака да соработува со неговиот помошник Марио Дикс.

Судијата кој не го „виде“ голот на Роналдо во Белград доби жестока казна

SportMedia - 13.04.2021

Марио Дикс, линискиот судија кој ја „преспа“ ситуацијата со непризнаениот гол на Кристијано Роналдо на мечот меѓу Србија и Португалија во Белград е казнет од страна на Судиската комисија на Холандската фудбалска федерација.

Отказ за судијата за кардиналната грешка на дуелот Србија – Португалија

OhridNews - 13.04.2021

Познатиот судија, Дани Макели и еден од неговите помошници, Марио Дикс, минатиот месец, не го видоа голот на Кристијано Роналд, постигнат против Србија во Белград. Моментот од 93.минута, кога не видоа дека топката, која во поле ја исфрли Стефан ...

Добар или лош знак за Динамо? На реваншот ќе им суди човекот што не му призна чист гол на Роналдо

Спортманија - 13.04.2021

Холанѓанецот имаше огромен кикс на квалификацискиот дуел меѓу Србија и Португалија, но пак ќе суди важен меч. Холанѓанецот Дани Макели повторно ќе суди важен меч, одреден е за главен арбитер на реванш-дуелот меѓу Вилјареал и Динамо Загреб во ...

Настрада судијата кој не му го призна голот на Роналдо!

СуперСпорт - 13.04.2021

Главниот судија од мечот меѓу Србија и Португалија, Дани Макели го отпушти неговиот помошник Мари Дикс, кој направи голема грешка на натпреварот. Дикс во судиското надополнување не му призна чист гол на Кристијано Роналдо, а тоа предизвика бурни ...

Помошник судијата кој не виде дека Роналдо даде гол во Белград, доби отказ (ВИДЕО)

МКД - 13.04.2021

Главниот судија, Дани Макели веќе нема да соработува со неговиот помошник Марио Дикс, тој му врачи отказ а причината е скандалозната одлука во Белград. Во квалификациите за СП нема ВАР, па главниот виновник за непризнатиот гол на Роналдо против ...

Судијата кој не го призна голот на Роналдо доби отказ

Курир - 13.04.2021

Дани Микел главниот судија на мечот Србија и Португалија во квалификациите за пласман на СП во Катар, му даде отказ на долгогодишниот помошник Мари Дикс. Токму Дикс во третата минута од судиското продолжение направи превид и не му призна чист гол на ...