TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пресечен меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога, запленети околу 40 кг марихуана

Алсат-М - 22.01.2021

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во содејство со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која од Косово ...

(Видео) Пресечен меѓународен канал за дрога, запленети 40 килограми марихуана

Макфакс - 22.01.2021

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, заедно со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која од Косово била ...

Пресечен меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога, запленети околу 40 кг марихуана

Сител - 22.01.2021

На 21.01.2021 Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во содејство со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која ...

ВИДЕО: Пресечен меѓународен канал за транспорт на дрога - МВР заплени околу 40 килограми марихуана

Press24 - 22.01.2021

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во содејство со Одделот за специјални полициски операции, вчера пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која од ...

Пресечен меѓународен канал за дрога, запленети 40 килограми марихуана

Н.Македонија - 22.01.2021

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, заедно со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која од Косово била ...

(Видео) Пресечен меѓународен канал за дрога, запленети 40 килограми марихуана

Вечер - 22.01.2021

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, заедно со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која од Косово била ...

Во Визбегово уапсен скопски дилер фатен со 40 кг марихуана од Косово

24Инфо - 22.01.2021

На 21.01.2021 Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во содејство со Одделот за специјални полициски операции, пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која ...

Запленети 40 кг марихуана, од Косово стигнала во Македонија (ВИДЕО)

МКД - 22.01.2021

Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во содејство со Одделот за специјални полициски операции, вчера пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога марихуана, која од ...

МВР пресече меѓународен канал за транспорт на наркотична дрога (ВИДЕО)

Локално - 22.01.2021

Од МВР објавија дека на денм 21.01.2021 Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во содејство со Одделот за специјални полициски операции, пресекол меѓународен канал за транспорт на ...