TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

„Чудата“ на Галевски во историската прва Европска победа на Алкалоид 🎥

Спортски - 06.12.2023

Екипата на Алкалоид вчера ја запиша својата прва Европска победа откако во Скопје ја совлада Ла Риоха со 28:27. Во овој натпревар посебно се истакна младиот голман, Иван Галевски. Во прашање е 19-годишно момче кое има светла иднина и кој прераснува ...

Алкалоид во победата над Ла Риоха го доби и - феноменалниот Галевски (ВИДЕО)

Sport 1

ФОТО галерија: Алкалоид подобар од Ла Риоха за прв европски триумф

Телма

Блесокот на Галец: Сите 17 одбрани во европскиот првенец на Алкалоид (ВИДЕО)

Gol.mk

Како Галевски влезе во тимот на Алкалоид: „Станав и прво помислив на него...“

Gol.mk

Историја за Алкалоид: Прва европска победа, Ла Риоха на колена во „Јане Сандански“

Екипа

Алкалоид до историска победа во Европа: Ла Риоха падна во Скопје!

Gol.mk

Дерби ТВ21 24 Ракомет SportSport Спортманија Вечер Прес Независен Sport M

Лазаров по историската победа на „Алкалоид“ во Европската лига: Ни недостасуваше искуство, одиме напред

Независен - 06.12.2023

Тренерот на Алкалоид, Кирил Лазаров по победата (28:27) над Ла Риоха, прва за неговиот тим во евро-куповите, се осврна на настапите во дебитантската сезона во Европската лига. – Среќен за првата, историска победа на нашиот клуб.

Ептен „дежа ву“ за Ла Риоха во Скопје: Трет пораз, трет со еден гол

Gol.mk

Лазаров: Ова е историска победа, ќе продолжиме да работиме за доброто на македонскиот ракомет

Дерби

Лазаров: Пресреќен сум за оваа историска победа, на вистински пат сме… за Алкалоид и за македонскиот ракомет

Екипа

Лазаров: Малку се залетавме, ама потребно е време и оваа ЕЛ беше добредојдена

Gol.mk

Лазаров: Среќен сум бидеjќи ова е прва европска победа за Алкалоид!

Sport 1

Лазаров: Среќен сум, ја остваривме првата историска победа!

SportSport

Gol.mk Екипа Спортклуб Gol.mk SportSport 24Инфо Курир Канал5