TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Немав сила да пеам, поради мајка ми продолжив: Емотивна промоција на Биба Додева

Женски магазин - 21.09.2020

Поради мајка ѝ која почина пред три години, Биба Додева продолжи да пее. Пејачката и претседателка на здружението „Борка“ вечерва го промовираше својот нов албум „Незаборавни“, на кој заедно со својот долгогодишен пријател Владимир Дојчиновски- ...

„Незаборавни“ - нов албум на Биба Додева

Fashionel - 21.09.2020

Нашата позната пејачка Биба Додева денеска ќе го промовира својот музички проект насловен „Незаборавни“. „Албумот „Незаборавни„ е составен од 11 преработки на познати македонски евергрини и две бонус траки од последните два фестивала каде имав свои ...

Биба Додева го проомовира новиот албум „Незаборавни“

Вистина.мк - 21.09.2020

Познатата македонска поп пејачка и хумана невладина активистка Биба Додева в понеделник, 21 септември 2020 година со почеток во 19:30 часот во отворениот дел на хотелот „Александар Палас” ќе го промовира својот нов студиски албум насловен ...

Биба Додева во „Александар Палас“ – со грст незаборавни македонски евергрини

Вечер Прес - 20.09.2020

Во соработка со нејзиниот омилен другар и соработник Владимир Дојчиновски таа задоволно потенцира дека овие песни се песни кои ќе останат и за генерациите кои доаѓаат после нас И покрај целата оваа отежната ситуација со коронавирусот, неуморната ...