TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Стефан и Мартин од „Некст тајм“ и Магдалена Цветкоска – специјални гости на јубилејниот концерт на Лозано

Република - 15.03.2019

Популарното дуо Next Time и Магдалена Цветкоска ќе настапат заедно со Влатко Лозаноски на големиот концерт на 23-ти март во ВИП арената, како специјални гости. Ова денеска на конференција за новинарите го соопшти Лозаноски кој истакна дека едвај ...

Голем солистички концерт на Влатко Лозановски на 23-ти март

MTM - 15.03.2019

После повеќе од 10 години на сцената, еден од најквалитетните вокали на Балканои во моментов, Влатко Лозановски ќе одржи голем солистички концерт на 23-ти март во ВИП Арената, со почеток од 20:30.

„Некст тајм“ гости на концертот на Лозано

Репортер - 15.03.2019

Дуото „Некст тајм“ ќе бидат специјални гости на концертот на Влатко Лозаноски што ќе се одржи на 23 март во ВИП арената „Борис Трајковски“, открија организаторите „Авалон продукција“. Браќата Стефан и Мартин повеќе од десет години се дел од ...

Незапамтен интерес за првиот соло концерт на Влатко Лозановски во Скопје

ЗаЗабава - 14.03.2019

Драги пријатели, Задоволство ни е да ја споделиме со Вас актуелната состојба околу концертот на Лозано во Скопје. Имено, како што и очекувавме, интересот е навистина огромен. Влезници купуваат обожаватели од сите генерации, од најмлади до најстари и ...

Повеќе од колеги: Дознајте кои ќе бидат специјалните гости на претстојниот концерт на Лозано

Вистина.мк - 14.03.2019

На 23-ти март во ВИП арената „Борис Трајковски“ ќе се случи големиот концерт на Влатко Лозаноски за кој деновиве публиката пројавува неверојатен интерес. Нема сомнеж дека Влатче со своите хитови кои ги знаат и пеат и млади и стари, ќе ја наполни ...

Како дете паднав во кома: Искрено интервју со Лозано

Женски магазин - 14.03.2019

На 23 март во ВИП Арената ќе го одржи својот прв солистички концерт, а како најава за големиот настан, пред три дена излезе неговиот нов сингл „Мајко“. Влатко Лозаноски-Лозано е миленик на сите генерации и поради тоа што секоја песна му е хит, и ...

„Next time“ гости на концертот на Лозано

Тера - 13.03.2019

Распородаден е половина од капацитетот во Вип Арената и како што велат од Авалон ова досега е незапаметен интерес за првиот соло концерт на Влатко Лозаноски во Скопје. Од продукцијата соопштуваат дека како што и очекувале, интересот е навистина ...

Незапамтен интерес за првиот соло концерт на Влатко Лозановски во Скопје

Divian Arts - 14.03.2019

Драги пријатели, Задоволство ни е да ја споделиме со Вас актуелната состојба околу концертот на Лозано во Скопје. Имено, како што и очекувавме, интересот е навистина огромен. Влезници купуваат обожаватели од сите генерации, од најмлади до најстари и ...

Како дете паднав во кома: Искрено интервју со Лозано

Фактор - 14.03.2019

На 23 март во ВИП Арената ќе го одржи својот прв солистички концерт, а како најава за големиот настан, пред три дена излезе неговиот нов сингл „Мајко“. Влатко Лозаноски-Лозано е миленик на сите генерации и поради тоа што секоја песна му е хит, и ...