TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех. Честитки за Вест ...

Sport M - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 (МИА) – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо не може да поверува како неговиот тим испушти победа над Вест Хем, вечерва на натпреварот од 5. коло во Премиер по водство со 3:0.

Мојс ја искоментира својата луда прослава во 94. минута: Не сакав да го копирам Мурињо (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Дејвид Мојс никако не можеше да биде задоволен од својот Вест Хем цели 80 минути во Северен Лондон, но потоа одненадеж беше сведок на чудесен кам-бек од неговите играчи кои приредија фудбалска сензација на гостувањето кај Тотенхем.

Жозе може да е среќен што неговиот Тотенхем не загуби, иако водеше со 3-0 до 81-та минута (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Невозможно е што промаши Форналс во ситуација кога Чеканите заостануваа три гола Вест хем на драматичен начин и со фантастичен погодок на Ланзини во 94-тата минута успеа да извади реми од 3-3 на гости кај Тотенхем , иако Чеканите до 81-та минута беа ...

Мурињо: Што ни се случи? Фудбал... фудбал...

Gol.mk - 18.10.2020

Жозе Мурињо, стратегот на Тотенхем, имаше интересен коментар по дербито со Вест Хем во кое неговиот тим имаше сигурна победа, ама ја прокоцка за десет минути (3-3). „Петлите“ водеа со три гола, но во последните моменти од мечот потфрлија и на ...

Мурињо по шокантното реми на Тотенхем: Ја имавме победата во џеб…

Дерби - 18.10.2020

Тотенхем доживеа шок во завршницата на дуелот со Вест Хем и прокоцка три гола предност, освојувајќи само бод од лондонската пресметка во Премиер лигата. Жозе Мурињо вели дека завршницата мора да биде дополнително анализирана, но испрати и ...

ВИДЕО: Епското промашување на Герет Бејл во 92 минута против Вест Хем

Дриблинг - 18.10.2020

Навивачите на Тотенхем го дочекаа кам-бекот на Герет Бејл во тимот каде што се прослави пред да направи трансфер во Реал Мадрид. Велшанецот влезе од клупата за резерви и немаше ден за паметење во ремито со Вест Хем од 3:3.

Бејл е кобниот резервист: Кога и да влезе во игра, Тотенхем знае да прокоцка победа

Спортклуб - 18.10.2020

Тотенхем успеа да прокоцка сигурна победа и водство од 3:0 против екипата на Вест Хем. Иако водеа убедливо до 80 минута, сепак денешниот натпревар покажа дека во Премиер лигата ништо не е сигурно до последната минута.

ВИДЕО: Затоа е „Специјалниот“ , погледнете го одговорот на Мурињо кога го прашаа што се случи на мечот Тотенхем-Вест ...

Sport M - 18.10.2020

Тотенхем водеше со 3:0 на мечот со Вест Хем до 82.минута, но на крајот не победи. Вест Хем успеа да израмни на 3:3 и да освои бод, а згора на тоа Ланзини постигна фантастичен погодок за 3:3 во четвртата минута од судиското надополнување.

Премиер лига: Мурињо во чудо, Тотенхем водеше 3:0 и не победи! (ВИДЕО)

Слободен Печат - 18.10.2020

Денеска во петтото коло од најсилното англиско првенство видовме еден фантастичен натпревар помеѓу Тотенхем и Вест Хем, исполнет со шест голови на стадионот во Лондон (3:3). Уште во првите 16 минути играчите на Жозе Мурињо имаа три голови предност и ...

Наместо херој – трагичар: Големата утка на Бејл пред неверојатиот „проектил“ на Ланзини (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Фудбалот понекогаш знае да биде многу суров, а тоа вечерва на своја кожа најдобро го почувствуваа Жозе Мурињо, Герет Бејл, како и сите играчи и фанови на Тотенхем. Тимот од Северен Лондон имаше водство од 3:0 во дербито против Вест Хем до 82-та ...

ВИДЕО: Што се случи на Тотенхем, водеа 3:0 до 82.минута, но не победија

Sport M - 18.10.2020

Неверојатно е она што се случи вечерва на „Вајт Харт Лејн“. Тотенхем за само 16 минути постигна три голови против Вест Хем. Еден беше дело на Сон, додека два постигна Хари Кејн. Овој резултат беше актуелен до 82.минута, кога сите мислеа дека ...

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

TopSport - 18.10.2020

Тотенхем предводен од „дефанзивниот“ Жозе Мурињо испушти предност од 3-0 на свој терен, па Вест Хем стигна до 3-0 во последните 10 минути од мечот. Тотенхем отвори уште во 16 минута со голот на Сон Мин на асистенција на Кејн, а кратко потоа ги ...

ВИДЕО: Ваков гол се постигнува еднаш во кариерата, како Ланзини го шокираше Тотенхем?

Sport M - 18.10.2020

Ланзини во четвртата минута од судиското продолжение постигна феноменален гол со кој израмни на 3:3 и со тоа Вест Хем остане непоразен на гостувањето кај Тотенхем иако до 82.минута губеше со 3:0.

Ланзини со страшно ремек-дело го потопи Мурињо во 94. минута, Мојс влета на теренот (Видео)

Дерби - 18.10.2020

Тотенхем уште еднаш прокоцка сигурна победа на домашен терен како пред неколку кола против Њукасл, но ако тогаш прими гол за 1:1 во 96-та минута, оваа вечер судбината за Жозе Мурињо беше уште посурова, бидејќи неговиот тим водеше со 3:0 до самата ...

Гол кој еднаш се гледа – Ланцини со „бомба“ го потопи Тотенхем (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Тотнехем по само 15 минути игра во 5. коло од Премиерлигата имаше предност од 3-0 против Вест Хем со погодокот на Сон и двата гола на Хари Кејн. Но, избраниците на Жозе Мурињо во последните минути дозволија вистински потоп за конечни 3-3.

ВИДЕО: Тотенхем доби заслужена казна, Ланцини со ЕВРОГОЛ го шокира Мурињо

Gol.mk - 18.10.2020

Екипата на Тотенхем загуби добиен натпревар во лондонското дерби против Вест Хем (3-3) и пропушти шанса да скокне во самиот врв на табелата во Премиер лигата. Второ деби во дресот на „петлите“ имаше Герет Бејл кој доби шанса во завршницата, кога ...

На Мурињо и Кејн не им се веруваше, Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута донесе бод за Вест Хем (ВИДЕО)

24Фудбал - 18.10.2020

Тотнем испушти предност од 3-0 во градското дерби со Вест Хем, Мануел Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута го комплетираше неверојатниот кам-бек на гостите во финишот од мечот. Луд натпревар во Лондон, Тотнем испушти три гола предност против ...

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Опсервер - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 () – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута.

Бомбата која го расипа камбекот на Бејл во дресот на Тотенхем (видео)

Спортманија - 18.10.2020

Велшанецот заигра за Петлите по 2.709 дена пауза по трансферот од Реал Мадрид, па од кога истрча на теренот неговата екипа попушти Тотенхем од убедливи 3-0 испушти чиста победа против Вест хем во малото градско дерби кое заврши со реми од 3-3.

ВИДЕО: ЧУДЕСЕН ЕВРОГОЛ – Ланцини го расплака Мурињо со мајсторија од 30 метри!

Gol.mk - 18.10.2020

Мануел Ланцини е виновникот за инфаркт завршницата на лондонското дерби во кое Тотенхем испушти 3-0 и загуби два бода против Вест Хем на Дејвид Мојс. Аргентинскиот фудбалер постигна прекрасен погодок во последните секунди од мечот.

Тотенхем испушти три гола предност: Ланзини со неверојатен гол го шокира Мурињо🎥

Спортски - 18.10.2020

Тотенхем и Вест Хем одиграа одиграа возбудлив натпревар со шест гола, кој на крајот заврше без победник во трилер завршница. Домаќините тргнаа фуриозно и поведоа уште во првата минута со голот на Сон на асистенција на Хари Кејн , кој потоа во ...

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Опсервер - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 () – Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0.

Неверојатно: Тотенхем прими три гола во последните 10 минути и прокоцка победа во дебито на Бејл (ВИДЕО)

Екипа - 18.10.2020

Тотенхем имаше неверојатен почеток на дуелот против Вест Хем во 5. коло од Премиерлигата. За само 15 минути составот на Жозе Мурињо отвори со три гола, но неверојатно дозволи три гола во последните десет минути од мечот за конечни 3-3 на дебито на ...

ВИДЕО: Ланзини постигна евро-гол во 94 минута, Вест Хем се врати од 3:0 против Тотенхем за бод

Дриблинг - 18.10.2020

Жозе Мурињо очекувано беше нервозен по последниот свиреж во Лондон откако неговиот Тотенхем му дозволи на Вест Хем да освои бод во натпреварот од 5 коло. Тотенхем одлично го започна натпреварот, по 16 минути водеше со 3:0 со двата гола на Кејн и ...

Два гола и асистенција за само 16 минути 🎥

Спортски - 18.10.2020

Тотенхем игра одлична партија против Вест Хем и уште во првото полувреме има предност од 3:0. Во главна улога кај „спарси“ е Хари Кејн кој постигна два гола и запиша една асистенција за само 16 минути.

Ретко имаат вакви моменти во последно време: Манчестер Јунајтед испиша историја по победата над Њукасл

Дерби - 18.10.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед забележаа убедлива, но не лесно извојувана победа од 4:1 на гостувањето на „Сент Џејмс Парк“ против тимот на Њукасл. Избраниците на Оле Гунар Солскјер одлично одговорија на катастрофалниот пораз од Тотенхем во ...

Кој вели дека „ѓаволите“ се очајни? Јунајтед испиша историја со триумфот над Њукасл!

Sport 1 - 18.10.2020

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед убедливо славеа на синоќешното гостување кај Њукасл (4-1), што се покажа како историски триумф, потврда на остварување какво што немале многу, далеку подобри, генерации на овој англиски гигант.

Јунајтед победи, Бруно му честиташе на противничкиот голман!

Спортклуб - 18.10.2020

Мечот помеѓу Њукасл и Манчестер Јунајтед заврши со убедлива победа на гостите од 1:4. Но до самиот финиш на натпреварот, резултатот беше изедначен 1:1, а победата гостинските фудбалери ја изработија во последните десетина минути.

Без победникот на дербито на Ливерпул

А1 On - 17.10.2020

Дербито на 5. коло во англиската Премиер лига одиграно попладнево на „Гудисон парк“ меѓу домаќинот Евертон и градскиот ривал Ливерпул заврши нерешено 2:2. Ливерпул два пати водеше со головите на Садио Мане во 3. и Мохамед Салах во 72. минута.

Челзи испушти победа над Саутемптон

А1 On - 17.10.2020

Саутемптон му даде гол на Челзи во втората минута од судиското надополнување на денешниот меч од петтото премиерлигашко коло за конечен 3:3. „Сините“ од Лондон мораа да се задоволат само со бод и покрај водството од 2:0 и 3:2 до 92. минута.

Блесок на Манчестер јунајтед во финишот за убедлива победа во Њукасл (ВИДЕО)

МКД - 17.10.2020

Манчестер јунајтед со 4-1 победи на гостувањето кај Њукасл со три гола постигнати во самиот финиш од мечот, три бода со кои барем за момент ќе се симне притисокот од грбот на Солшер. По поразот од 6-1 од Тотнем силно почна да се тресе столчето на ...

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Макфакс - 18.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол.

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

Опсервер - 18.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол.

Од готово вересија, Тотнем водеше со 3-0 и не победи, спектакуларен гол на Ланзини во 94. минута (ВИДЕО)

МКД - 18.10.2020

Тотнем испушти предност од 3-0 во градското дерби со Вест Хем, Мануел Ланзини со спектакуларен гол во 94. минута го комплетираше неверојатниот кам-бек на гостите во финишот од мечот. Луд натпревар во Лондон, Тотнем испушти три гола предност против ...

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Sport M - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 (МИА) – Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0.

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Sport M - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 (МИА) – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута.

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

А1 On - 18.10.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута. За него ова е прв натпревар по враќањето во клубот.

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

А1 On - 18.10.2020

Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0. „Чеканите“ примија три гола во првите 16 минути, но во последните 12 минути постигнаа ...

Враќање на годината: Бејл настапи за Тотенхем по 2.709 дена

Либертас - 18.10.2020

Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл влезе како замена во 5. коло на Премиер лигата против Вест Хем (3:3). Триесет и едногодишниот Велшанец го замени Стивен Бергвајн во 72. минута. За него ова е прв натпревар по враќањето во клубот.

Вест Хем стана првиот клуб во Премиер лигата кој избегнал пораз, губејќи 0:3 до 82. минута

Либертас - 18.10.2020

Тимот на Вест Хем направи вистински подвиг вечерва во мечот од 5. коло на шампионатот на Англија, избегнувајќи пораз од Тотенхем кој до 82. минута водеше со 3:0. „Чеканите“ примија три гола во првите 16 минути, но во последните 12 минути постигнаа ...

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

Макфакс - 18.10.2020

Тотенхем предводен од „дефанзивниот“ Жозе Мурињо испушти предност од 3-0 на свој терен, па Вест Хем стигна до 3-0 во последните 10 минути од мечот. Тотенхем отвори уште во 16 минута со голот на Сон Мин на асистенција на Кејн, а кратко потоа ги ...

Ланзини од 30 метри ја скина мрежата на „петлите“, прокоцкаа 3:0 до 82-ра

Опсервер - 18.10.2020

Тотенхем предводен од „дефанзивниот“ Жозе Мурињо испушти предност од 3-0 на свој терен, па Вест Хем стигна до 3-0 во последните 10 минути од мечот. Тотенхем отвори уште во 16 минута со голот на Сон Мин на асистенција на Кејн, а кратко потоа ги ...

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех, честитки за Вест ...

А1 On - 18.10.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо не може да поверува како неговиот тим испушти победа над Вест Хем, вечерва на натпреварот од 5. коло во Премиер по водство со 3:0. Поточно, на Португалецот не му е јасно, како Вест Хем усепа да се врати резултатски.

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех. Честитки за Вест ...

Опсервер - 18.10.2020

Лондон, 18 октомври 2020 () – Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо не може да поверува како неговиот тим испушти победа над Вест Хем, вечерва на натпреварот од 5. коло во Премиер по водство со 3:0.

Мурињо: Да се губи со 3:0 и да се биде инфериорен во сите погледи, не е лесно да се верува во успех. Честитки за Вест ...

Либертас - 18.10.2020

Тренерот на Тотенхем, Жозе Мурињо не може да поверува како неговиот тим испушти победа над Вест Хем, вечерва на натпреварот од 5. коло во Премиер по водство со 3:0. Поточно, на Португалецот не му е јасно, како Вест Хем усепа да се врати резултатски.

Сити го доби дербито со Арсенал, „Мерсисајд“ дербито без победник

Нетпрес - 17.10.2020

Во дербито од петтото коло на англиската фудбалска лига Манчестер Сити минимално славеше дома против Арсенал со 1:0, додека соочувањето на Евертон и актуелниот шампион Ливерпул заврши со реми 2:2, a Манчестер Јунајтед изненади на гости кај Њукасл со ...

И тоа се случи: Бруно Фернандес промаши пенал!

Спортклуб - 17.10.2020

Првпат откако во јануари дојде во Манчестер Јунајтед, португалскиот репрезентативец Бруно Фернандес не успеа да реализира удар од белата точка. До натпреварот против Њукасл ги погоди сите 10, сметајќи ги сите натпреварувања во кои учествува неговиот ...

Манчестер Јунајтед во финишот го торпедираше Њукасл

TopSport - 17.10.2020

Во последниот натпревар од саботната програма во Премиер лигата на Англија фудбалерите на Манчестер Јунајтед победија во Њукасл со 4:1. Натпреварот започна лошо за „црвените ѓаволи“, во втората минута Лук Шо си постигна авто-гол.

„Ѓаволска“ завршница на Јунајтед

Слободен Печат - 17.10.2020

Манчестер јунајтед како гостин со 4:1 го совлада Њукасл во петтото коло од Премиер лигата. Натпреварот кој се играше на „Сент Џејмс Парк“ најдобро го отсликува стартот на сезоната на Манчестер јунајтед, примен гол уште на стартот и тоа поради ...

Фернандеш го скрши отпорот на „Ст. Џејмс парк“ во 86. минута, Њукасл настрада во завршницата (Видео)

Дерби - 17.10.2020

Манчестер Јунајтед ја оствари втората победа во Премиер лигата на стартот на новата натпреварувачка сезона, оставајќи го зад себе дебаклот кој го претрпе на домашен терен во дерби пресметката со Тотенхем пред две недели. Гостувањето на „Ст.