TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Лазаров командува со „полн состав“: И Миркуловски повторно „црвено-жолт“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 08.03.2021

Македонската ракометна репрезентација од денеска работи во полн состав подготвувајќи се за квалификацискиот двомеч за пласман на ЕП 2022 против Данска. Новиот македонски селектор Кире Лазаров, по пауза од три години, во националниот тим го врати и ...

Митревски: Лазаров и стручниот штаб мора да добијат поддршка од сите нас

Gol.mk - 08.03.2021

Никола Митревски ја доби довербата и кај новиот селектор Кирил Лазаров и искусниот голман се очекува да биде прво решение меѓу стативите на Македонија на претстојните два дуели против светскиот шампион Данска.

Лазаров ја подготвува Македонија за двомечот со светскиот првак

Н.Македонија - 08.03.2021

Кирил Лазаров попладнево во СЦ „Борис Трајковски“ го одржа првиот тренинг со најдобрите македонски ракометари, откако ја презема селекторската функција во репрезентацијата. Македонија се подготвува за двомечот со актуелниот светски првак Данска, во ...

Почеток на една нова ера во македонскиот ракомет: Капитенот Кире ги „построи“ соиграчите (Фото)

Дерби - 08.03.2021

Ракометната репрезентација на Македонија денеска и официјално започна една нова ера, во која Кирил Лазаров ќе ја има улогата на нов селектор, истата збогатена и потпомогната од големи имиња како Ацо Јоноски, Бранислав Ангеловски, Билјана Црвенковска ...

Георгиевски: Верувам во успеси со Лазаров, ќе се обидеме да му олесниме...

Gol.mk - 08.03.2021

Гоце Георгиевски по настапите со Вардар се фокусира на репрезентацијата. Искусното крило му се стави на располагање на новиот селектор Кирил Лазаров за двомечот со Данска, а во изјава за Gol.mk вели дека дуелот со светскиот првак ќе биде добра ...

Кире Лазаров се фати за работа (ФОТО)

Вечер Прес - 08.03.2021

Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, се фати за работа во пресрет на двомечот против селкцијата на светскиот шампион Данска, во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2022 година.

Миркуловски: Ако сум постар, сега сум поздрав отколку пред три години

Sport 1 - 08.03.2021

Филип Миркуловски повеќе од една деценија беше еден од главните играчи, но пред три години се повлече од репрезентацијата. Серијата повреди често го одвојуваа од теренот, па плејмејкерот реши да ја заврши кариерата во националниот тим.

Миркуловски: Постар, ама сега сум поздрав – „Верувам во Лазаров“, вели Георгиевски

Sport M - 08.03.2021

Се повлече, а по повикот од страна на Кирил Лазаров, тој повторно ќе заигра за нашата репрезентација. Филип Миркуловски иако пред три години се повлече од репрезентацијата. Серијата повреди често го одвојуваа од теренот, па плејмејкерот реши да ја ...

Миркуловски: Се чувствувам одлично, сакам да ги мотивираме младите, за Македонија се игра со срце

Дриблинг - 08.03.2021

Филип Миркуловски се врати во националниот тим, ќе му помага на Кирил Лазаров и во тимот но и во стручниот штаб, ќе има двојна улога како играч и тренер. Искусниот репрезентативец се враќа во националниот тим по три години, вели дека е спремен, и ...

Миркуловски: Да ги научиме помладите како се игра за Македонија!

Gol.mk - 08.03.2021

Филип Миркуловски пристигна во Скопје и веднаш му се стави на располагање на националниот тим. Средниот бек ќе има една нова улога, ќе биде тренер-играч во репрезентацијата, нешто што е и во Вецлар, а во изјава за Gol.mk, популарниот „Жути“ го ...

Легендите заедно за Македонија: Лазаров и помошниците се фатија за работа (ФОТО)

Gol.mk - 08.03.2021

Ракометната репрезентација на Македонија во речиси комплетен состав го одработува тренингот во СЦ „Борис Трајковски“, прв за сите заедно, пред двомечот со светскиот ракометен првак Данска во рамки на квалификациите за ЕП 2022.

СЕДМЕРЕЦ: Нова ера, стара желба

24 Ракомет - 08.03.2021

Еднаш пред многу години, додека го прославувавме пласманот на Македонија на ЕП во Србија, Бранислав Ангеловски на шега реши да состави „ракометна влада“. Бранче знаеше да направи добро расположение во репрезентацијата, беше прв во многу работи, ...

Лазаров со „полн состав“: По долго време и Миркуловски меѓу „црвено-жолтите“

SportMedia - 08.03.2021

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров од денеска на располагање ќе ги има сите играчи кои се најдоа на списокот. Предводникот на нашиот национален тим и останатите момци ќе имаат три дена во полн состав да се подготват ...

Лазаров: Македонија е ракометна земја

Н.Македонија - 08.03.2021

Новиот предводник на македонскиот ракометен национален тим, капитенот и селектор Кирил Лазаров, ги собра репрезентативците за квалификацискиот двомеч за пласман на Европското првенство во 2022 година, што треба да се игра во Унгарија и во Словачка, ...

Мартин Велковски: Максимално треба да се подготвиме за мечот со Данска

Курир - 07.03.2021

Ракометарот на Еурофарм Пелистер Мартин Велковски, се најде и на списокот на новиот селектор Кирил Лазаров. Велковски изјави дека на ред се два тешки меча со актуелниот светски првак Данска „Пред се, би сакал да му посакам среќа и многу успех на ...

Миркуловски: Да ги научиме помладите како се игра за националниот дрес

Курир - 08.03.2021

Македонсиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски пристигна во Скопје и веднаш му се стави на располагање на националниот тим и новиот селектор Кирил Лазаров.. Средниот бек ќе има една нова улога, ќе биде тренер-играч во репрезентацијата.

Филип Миркуловски пристигна во Скопје: Се понудив да помогнам да ги научиме младите како треба да се однесуваат кон ...

Република - 08.03.2021

Македонсиот ракометен репрезентативец Филип Миркуловски пристигна во Скопје и веднаш му се стави на располагање на националниот тим и новиот селектор Кирил Лазаров.. Средниот бек ќе има една нова улога, ќе биде тренер-играч во репрезентацијата.

Филип Миркуловски: Да ги научиме помладите како се игра за Македонија

Скопје24 - 08.03.2021

Филип Миркуловски веднаш по пристигнувањето во Скопје му се стави на располагање на националниот тим. Тој ќе биде тренер-играч во репрезентацијата, нешто што е и во Вецлар, а во изјава за Gol.mk, популарниот „Жути“ го коментира новиот предизвик.

Никола Митревски: Новиот стручен штаб треба да добие подршка од сите нас

Курир - 08.03.2021

Голманот на Порто и нашата ракометна репрезентација Никола Митревски ја доби довербата и кај новиот селектор Кирил Лазаров. Митревски потенцира дека ова е ново искуство за нив, но и дека Лазаров и стручниот штаб треба да ја добијат потребната ...

Никола Митревски: Новиот стручен штаб треба да добие подршка од сите нас

Нетпрес - 08.03.2021

Голманот на Порто и нашата ракометна репрезентација Никола Митревски ја доби довербата и кај новиот селектор Кирил Лазаров. Митревски потенцира дека ова е ново искуство за нив, но и дека Лазаров и стручниот штаб треба да ја добијат потребната ...

Ракомет, Велковски доби покана од Лазаров

Алсат-М - 07.03.2021

Ракометарот на Еурофарм Пелистер, Мартин Велковски е меѓу ракометарите поканети од новиот селектор, Кирил Лазаров. Велковски има тешка задача, бидејќи ќе биде првата замена за капитенот Лазаров, пред двата квалификациски предизвици против Данска.

Првите тренинг активности под водство на Лазаров, низ максимално позитивна атмосфера (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Екипа - 07.03.2021

Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор, легендата на домашниот и европски ракомет, Кирил Лазаров, ги реализира тренинг активностите за двата натпревари против Данска во квалификациите за пласман на ЕП 2022.

Првиот тренинг со Кире Лазаров како тренер

Република - 07.03.2021

Македонската ракометна репрезентација под водство на новиот селектор, легендата на домашниот и европски ракомет, Кирил Лазаров, ги реализира тренинг активностите за двата натпревари против Данска во квалификациите за пласман на ЕП 2022, пренесе ...

Сакам Македонија да игра модерен ракомет

Вечер Прес - 07.03.2021

Новиот селектор на македоската ракометна репрезентација Кирил Лазаров, го имаше првиот собир откако беше поставен на оваа функција. Најмладиот селектор на Македонија кој ќе има и улога на играч за натпреварите со светскиот шампион Данск a , за ...

Велковски: Тука сме да ги реализираме новите идеи на селекторот Лазаров (ВИДЕО)

Gol.mk - 07.03.2021

Мартин Велковски, ракометарот на Еурофарм Пелистер, се најде и на списокот на новиот селектор Кирил Лазаров. Бекот кој треба да биде еден од замениците на позицијата на актуелниот капитен, пред двомечот со Данска истакна дека доаѓаат два тешки меча ...

Велковски: Секој ги знае своите грешки, Мундијалот беше предупредување

SportMedia - 07.03.2021

Македонската ракометна репрезентација го означи стартот на мини-подготовките за квалификацискиот двомеч против Данска во битката за место на ЕП 2022 година. Против актуелниот светски првак нашиот национален тим влегува со промени, на селекторското ...