TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Најбрзиот багажник од кубик и пол во светот: BMW M3 Touring

Automedia - 23.06.2022

На Фестивалот на брзината во Гудвуд доживеа премиера едно необично суперспортско комби од средната класа. Тоа не е ништо помалку од BMW M3 со додавка Touring. Со секое претставување на нова генерација на BMW M3, бројни фанови на баварската марка се ...

BMW M3 Touring (со видео)

Авто Магазин - 23.06.2022

SUV моделите ги убија караваните, но не сите – за автомобил каков што е M3 Touring секогаш ќе има место. Интересно е тоа што BMW не мислеше така сé досега – оваа генерација на баварскиот атлет е прва која е на располагање во караванска верзија.

Прв во историјата: Премиера за BMW M3 Touring! / ФОТО+ВИДЕО

Додај Гас - 23.06.2022

Намалената побарувачка за седани во Европа и Јапонија го принуди BMW да го претстави првиот во својата историја М3 во караван верзија BMW на светот му го претстави еден од најбрзите и најпосакуваните каравани на денешницата.

Конечно пристигна караванот „BMW M3“ (ФОТО/ВИДЕО)

Денар - 23.06.2022

Долго најавуваниот ривал на „Audi RS4 Avant“ и на „Mercedes AMG C63 Estate“ ја виде светлината на денот. Вљубениците во „BMW“ со години сакаат седан „М3“ со високи перформанси. По многубројните најави, баварскиот производител конечно го претстави ...