TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Даниел Кајмакоски веќе трет ден е во болница, вели остава надлежните органи да го расчистат случајот

Акцент - 18.04.2021

Кајмакоски веќе трет ден е во болница, вели остава надлежните органи да го расчистат случајот Откако пред три дена заврши во болница, Даниел Кајмакоски денеска се заблагодари на целата поддршка и порача да се остават службите да го расчистат ...

Кајмакоски веќе трет ден е во болница, вели остава надлежните органи да го расчистат случајот

Република - 18.04.2021

Откако пред три дена заврши во болница, Даниел Кајмакоски денеска се заблагодари на целата поддршка и порача да се остават службите да го расчистат случајот. ...

Кајмакоски: Да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

MTM - 18.04.2021

Пејачот Даниел Кајмакоски, кој трет ден е во болница, побара разбирање од медиумите и да не се објавуваат непроверени информации во врска со неговиот случај. „На сите мои пријатели и фанови, сакам да им се заблагодарам за грижата и поддршката.

Кајмаковски завршил во болница, му се слошило додека пиел кафе?!

Вечер Прес - 18.04.2021

Веста дека пејачот Даниел Кајмаковски е стружанецот кој против екс сопругата поднел пријава за наводно подметнување на некакво средство во кафето кое двојката го пиела во парк во Тетово, по што тој завршил во болница, деновиве осамна во медиумите.

По скандалозните написи Даниел Кајмакоски се огласи од болница

Црнобело - 18.04.2021

Имаше многу шпекулации периодов околу тоа зошто и како Даниел Кајмакоски завршил во болница. По скандалозните написи, пејачот се огласи оттаму: На сите мои пријатели и фанови, сакам да им се заблагодарам за грижата и поддршката.

Даниел Кајмакоски се огласи од болница: Да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

Слободен Печат - 18.04.2021

На својот фејсбук – профил, нашиот познат пејач Даниел Кајмакоски се обрати до своите загрижени пријатели и фанови, медиумите и пошироката јавност по пријавата против својата поранешна сопруга за наводно подметнување дрога во негово кафе, по што тој ...

Даниел Кајмакоски се огласи од болница – упати важна порака

Скопје24 - 18.04.2021

По пишувањата дека пејачот Даниел Кајмакоски бил примен во болница откако се видел со поранешната сопруга Кристина Димитријевска во парк за се сретне пејачот со детето кое го имаат од нивниот заеднички брак при што на Кајмакоски му било дадено кафе ...

Пејачот Кајмакоски: Трет ден сум во болница, да оставиме надлежните органи да си ја вршат својата работа

еМагазин - 18.04.2021

На Фејсбук се огласи пејачот , кој од петокот е примен на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. “На сите мои пријатели и фанови, сакам да им се заблагодарам за грижата и поддршката. Трет ден сум во болница.

Откако поранешната му ставила отров во кафето се огласи Кајмакоски – еве што порача три дена откако се наоѓа во болница ...

Курир - 18.04.2021

Кајмакоски веќе трет ден е во болница, вели остава надлежните органи да го расчистат случајот. Откако пред три дена заврши во болница, Даниел Кајмакоски денеска се заблагодари на целата поддршка и порача да се остават службите да го расчистат ...

Пејачот Кајмакоски пријавил дека екс сопругата му дала кафе од кое му се слошило, таа вели „глупости“

еМагазин - 18.04.2021

Македонскиот пејач бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“, откако му се слошило по средба со поранешната сопруга на која таа му дала кафе во кое тој се сомнева дека имало дрога, пренесува За случајот информираше и Министерството за внатрешни ...

Бившата сопруга наводно сакала да го отруе Даниел Кајмаковски, пејачот хоспитализиран

Хитпортал - 18.04.2021

И од клиниките „Макја Тереза“ и од полициската станица „Центар“ потврдија дека вчера лицето Д.К од Струга бил хоспитализиран и изјавил дека поранешната сопруга се обидела да го отруе. Имено пејачот Даниел Кајмаковски бил во Тетово на договорена ...

Пејачот Даниел Кајмакоски пријавил дека поранешната сопруга во кафе му ставила дрога

Акцент - 18.04.2021

Од полициската станица Центар од комплекс клиники „Мајка Тереза“ потврдија дека вчера кај нив бил примен Д.К. (38) од Струга кој наводно додека бил во парк во Тетово, неговата поранешна сопруга (25-годишна жена) му донела кафе во кое подметнала ...

Пејачот Даниел Кајмакоски пријавил дека поранешната сопруга во кафе му ставила дрога

Скопско Ехо - 18.04.2021

Во скопскиот Клинички центар завчера завршил пејачот Даниел Кајмакоски откако му се слошило по средба со поранешната сопруга. Тој случајот го пријавил на полицијата бидејќи се сомнева дека таа му дала кафе во кое имало дрога.

Стружанец ја пријавил поранешната сопруга дека му ставила дрога во кафето

Вечер Прес - 17.04.2021

Стружанец ја пријавил во полиција поранешната сопруга под сомнение дека му подметнала дрога во кафето. Од полициската станица Центар од комплекс клиники „Мајка Тереза“ потврдија дека вчера кај нив бил примен Д.К.

Пејачот Даниел Кајмакоски ја пријави екс сопругата во полиција, му ставила дрога во кафето па завршил во болница

Слободен Печат - 17.04.2021

Јавен обвинител ја разгледува пријавата која популарниот македонски пејач Даниел Кајмаковски ја поднел против својата поранешна сопруга за наводно подметнување дрога во кафето кое двојката го пиела во парк во Тетово, по што тој завршил во болница.

Даниел Кајмаковски ја обвинува поранешната сопруга дека го труела со наркотици поради што завршил во болница

Lider - 17.04.2021

Настанот се случил вчера напладне, потврди полицијата која добила известување од Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ Јавен обвинител ја разгледува пријавата која популарниот македонски пејач Даниел Кајмаковски ја поднел против својата поранешна сопруга ...

Даниел Кајмакоски ја пријави екс сопругата во полиција, му ставила дрога во кафето па завршил во болница

Нетпрес - 17.04.2021

Јавен обвинител ја разгледува пријавата која популарниот македонски пејач Даниел Кајмаковски ја поднел против својата поранешна сопруга за наводно подметнување дрога во кафето кое двојката го пиела во парк во Тетово, по што тој завршил во болница.

Стружaнецот кој бил отруен од поранешната сопруга бил Даниел Кајмакоски

Курир - 17.04.2021

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Му се слошило по средба со поранешната сопруга, на која таа му дала кафе во кое тој се сомнева дека имало дрога, пренесе А1он.

Стружaнецот кој бил отруен од поранешната сопруга бил пејачот Даниел Кајмакоски

Сител - 17.04.2021

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. Му се слошило по средба со поранешната сопруга, на која таа му дала кафе во кое тој се сомнева дека имало дро*а, пренесе А1он.

Стружанец ја обвинил поранешната сопруга дека му ставила дрога во кафето

Н.Македонија - 17.04.2021

Стружанец ја пријавил поранешната сопруга дека го отрула со дрога, додека заедно биле во парк и пиеле кафе. Вчера во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.

Пејачот Кајмакоски тврдел дека поранешната сопруга му ставила дрога во кафето, таа вели: „Глупости“

МКД - 17.04.2021

МВР информира дека лицето Д.К., кој бил примен на скопските клиники, таму кажал дека му се слошило зашто во кафето поранешната сопруга му ставила наркотично средство. Таа била повикана во полициска станица, каде што негирала дека пиеле кафе.

Се огласи и поранешната сопруга на Кајмакоски по наводите дека го от*ула Даниел

Курир - 17.04.2021

МВР соопшти дека во полициската станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза”, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга, таа му дала кафе во ...

Екс сопругата на Кајмакоски не сака да коментира „глупости“ дека го отрула пеачот по што тој завршил на Клинички

Денешен - 17.04.2021

МВР соопшти дека во полициската станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза”, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга, таа му дала кафе во ...

Стружанец ја пријавил поранешната сопругата дека му ставила дрога во кафето

Сител - 17.04.2021

На 16.04.2021 во 13,00 часот во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга ...

Млад стружанец заврши во болница, тврдел дека екс сопругата му дала кафе со дрога

ММС - 17.04.2021

38-годишен стружанец завршил во болница, тврдел дека поранешната сопруга му дала кафе во кое имало наркотични средства. Вчера во 13,00 часот во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.

Стружaнец, (познат пејач) ја пријавил поранешната сопруга дека му ставила дрога во кафето

Centar - 17.04.2021

Стружанец ја пријавил поранешната сопруга дека го отрула со дрога, додека заедно биле во парк и пиеле кафе. „ Вчера во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.

Кајмакоски во болница, пријавил дека поранешната сопруга му ставила дрога во кафето

Press24 - 17.04.2021

Пејачот Даниел Кајмакоски вчера бил примен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза откако му се слошило по средба со поранешната сопруга. Таа му дала кафе, а Кајмакоски се сомнева дека во неа имало дрога, јавува „А1он“.

Кајмакоски заврши во болница, тврди дека поранешната сопруга му ставила дрога во кафето

+инфо - 17.04.2021

Пејачот Даниел Кајмакоски завршил во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ откако му се слошило по средба со поранешната сопруга на која таа му дала кафе во кое тој се сомнева дека имало дрога. МВР објави дека 38 – годишник со иницијали (К.М.

Драми на „естрадната сцена“: Кајмаковски пријавил дека поранешната сопруга му ставила дрога во кафето

MakPress - 18.04.2021

На 16.04.2021 во 13,00 часот во Полициска станица Центар од Комплекс клиники „Мајка Тереза“, било пријавено дека кај нив бил примен Д.К.(38) од Струга, по чие што кажување додека бил во парк во Тетово, заедно со неговата поранешна сопруга ...