TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

iPhone 12 ќе нема ни слушалки ни полнач во пакувањето?

Телефони.мк - 29.06.2020

Apple смислува нова тактика со која ќе може да заработи до 100 долари плус од секој продаден iPhone 12. Според информациите на инсајдерите новиот iPhone 12 ќе се продава по слична цена како и ланскиот модел, но на товар на корисникот.

Apple подготвува нов 10.8-инчен iPad и 8,5-инчен iPad Mini

USB - 29.06.2020

Во текот на мај се појавија информации за тоа дека Apple подготвува нов 10,8-инчен iPad, кој би требало да се појави во текот на втората половина од 2020. година. Информациите потекнаа од реномираниот аналитичар Минг-Чи Куо, кој сега повторно ги ...

Apple нема да вклучува полнач и слушалки кај новите iPhone модели

Smartportal - 29.06.2020

Неофицијалната информација од досега проверен извор ги најавува овие промени кај iPhone 12 моделите Познатиот Ming-Chi Kuo кој најчесто е во право за неофицијалните информации кои ги објавува, излезе со инфо дека iPhone 12 моделите ќе дојдат без ...

Годинашните iPhone модели нема да имаат полнач во пакувањето

USB - 29.06.2020

Во пакувањето на годинашната iPhone линија можеби нема да биде достапно ништо освен конкретниот телефон. Аналитичарот Минг-Чи Куо тврди дека iPhone 2020 моделите, покрај слушалките, во пакувањето нема да вклучуваат ни адаптер за полнење – ...

iPhone станува дигитален клуч за BMW автомобилите

24auto - 29.06.2020

За време на годишната WWDC (Worldwide Developer Conference) на Apple стана јасно дека BMW ќе биде првата автомобилска компанија во светот која ќе понуди дигитален автомобилски клуч за поголем дел од моделите во понудата на брендот, кои се ...

Ништо друго освен телефон: Новиот iPhone доаѓа без полнач?

Денар - 29.06.2020

Кога ќе го отворите овогодинешното пакувањето на својот iPhone уред, можеби во него нема да пронајдете ништо друго освен самиот телефон. Аналитичарот Минг-Чи Куо, чии предвидувања и претходно беа вистинити, тврди дека iPhone моделите оваа година не ...