TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Дончиќ едноставно може сѐ, бразилскиот коментатор „полуде“ после победничката тројка на Словенецот

ММС - 15.04.2021

На семафорот преостануваат уште 30, 20, 10, или 1,8 секунди до крајот на мечот? Нема никаков проблем. Тука е Лука Дончиќ, тука е идната ѕвезда број еден во НБА лигата, без никаква претенциозност и субјективност поврзана со балканското поднебје.

НБА Топ 10: „Циркус“ шут на Дончиќ за победа на Мавс (ВИДЕО)

Екипа

Нови брилијантни настапи на Дончиќ и Јокиќ

Сител

Дончиќ по неверојатната тројка за победа: Бев изненаден што погодив…(ВИДЕО)

Дерби

Дончиќ по неверојатната тројка за победа: Бев изненаден што погодив…

Точка

ВИДЕО: Ноќ на чудата во НБА, луд кош за победа на Дончиќ, магија на Кари

Слободен Печат

Неверојатна тројка на Лука Дончиќ за победа во последна секунда

Оff.net

МКД Sport 1 СуперСпорт Gol.mk OhridNews Кајгана Дриблинг MTM

Гласаа новинарите на „ЕСПН“: Никола Јокиќ е МВП!

Слободен Печат - 16.04.2021

Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ е избран за најкорисен играч во НБА лигата за сезоната 2020/21 во интерна анкета меѓу новинарите на „ЕСПН“. Во овој угледен медиум сакаа изборот да биде што е можно поверодостоен, а во анкетата учествуваа ...

НБА Топ 10: Супер забивања на Ембид и Херис против Бруклин, мајсторија на Дончиќ за славје на Далас (ВИДЕО)

Дерби

ВИДЕО: Дончиќ го шокира Мемфис со чудесен кош за победа, нов блесок на Стеф Кари

Gol.mk

Јокиќ: Цел живот ме потценуваат, навикнат сум на тоа

Дерби - 15.04.2021

Кошаркарите на Денвер Нагетс се изборија за славје над Мајами Хит од 123-106 и со тоа покажаа дека имаат намера да бидат значаен фактор во НБА лигата до крајот на сезоната иако ќе го немаат на располагање плејмејкерот Џамал Мареј кој заработи ...

Јокиќ е незапирлив МВП

Кајгана

Нов трипл-дабл на Јокиќ, Денвер го победија Мајами

Точка

Дончиќ со луда тројка во пад донесе драматична победа за Далас, Филаделфија го доби дербито на Истокот (ВИДЕО)

Дерби - 15.04.2021

Лука Дончиќ е херојот на денот во НБА лигата, а причината за тоа е неговиот чудесен кош за победа на пресметката против Мемфис Гризлис. На семафорот останаа уште 1.8 секунди до крајот, Дончиќ ја прифати топката и успеа некако во пад да погоди тројка ...

Дончиќ со луда тројка во пад донесе драматична победа за Далас, Филаделфија го доби дербито на Истокот (ВИДЕО)

Курир