TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Заев детонираше петта „бомба“

Глас на Америка - 27.02.2015

„Власта на Груевски бескрупулозно се одмаздувала на политичките противници“, тврди опозициониот лидер Лидерот на СДСМ Зоран Заев денес на прес-конференција обелодени пред македонската јавност уште девет снимки на наводни разговори на претставници на ...

Видео: Собраниска расправа во 2011 година за „Космос“, министерот Јанакиески негира дека го рушел објектот

Фокус - 27.02.2015

По денешната „бомба“ на СДСМ министерот Јанакиески фатен во небрано Лидерот на СДСМ, Зоран Заев , денеска ја објави петтата „бомба“, односно објави прислушувани разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле ...

Што прифатил Груевски за името?

Р.С.Европа - 27.02.2015

Уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски беше тема на денешната прес-конференција на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Со зборовите „кога ќе слушнете до каде отишол човекот со името, што тоа прифатил, ќе видите колку ни е загрозена и ...

СДСМ: Груевски и Јанакиески стојат зад уривањето на комплексот „Космос“

Призма - 27.02.2015

Заев ги најави и „бомбите“ кои ќе следуваат во наредниот период. Меѓу нив постојат снимки во кои се преговара промена на името, има и разговори кои се однесуваат на плановите при затворањето на А1 телевизија, а „врвот“, како што рече лидерот на ...

Заев: Се открива бездушноста и криминалот на власта

24 Вести - 27.02.2015

Никола Груевски го нарачал уривањето на објектот Космос на Фијат Цаноски, а потоа со министерот за транспорт и врски Миле Јанакиевски по сценарио го одработиле неговото уривање, објави денеска лидерот на СДСМ Зоран Заев.

Заев објави аудиоснимки за уривањето на „Космос" на Фијат Цаноски

Вест - 27.02.2015

„Нема да поштедам ни власт, ни опозиција, ни Албанци на позиција и во опозиција, ќе чуете снимени разговори од УБК и за нив, ќе се зачудите што прифатил премиерот Никола Груевски за името на Македонија, како ја загрозил државата, а врвот ќе ни бидат ...

Сефер Цаноски: Благодарни сме што вистината излезе на виделина

24 Вести - 27.02.2015

На 1-ви август 2011 година почна рушењето на објектот Космос на познатиот бизнисмен Фиат Цаноски. Надлежните служби од општина Гази Баба тогаш дадоа образложение дека инвеститорот не го испочитувал договорот и почнал да гради објект повисок за метар ...

ФОТО: Уривањето на „Космос“ - петта бомба на Заев

Утрински - 27.02.2015

Опозицијата објави снимки од телефонски разговори меѓу Груевски и Јанакиески, кои се договарале околу уривањето на објектот на Фијат Цаноски Телефонски разговори во кои премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески го ...

Власта одмазднички го уривала објектот на Цаноски

Deutsche Welle - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Заев денеска пред јавноста ја презентираше петтата „бомба“, која во најголем дел се однесуваше на уривањето на објектот Космос на бизнисменот и политичар Фијат Цаноски. Сега ќе го откриете вистинското лице на Никола Гриевски, рече ...

Петта “бомба”- Заев: Рушењето на “Космос” е политичка одмазда врз Цаноски

Капитал - 27.02.2015

Петтата бомба која денес на прес-конференција ја објави лидерот на опозицијата Зоран Заев содржи девет разговори меѓу, како што посочи Заев, премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, се договарале како и кога да се ...

Петтата бомба на Заев за урнувањето на Космос на Цановски

Телма - 27.02.2015

Урнувањето на станбениот објект Космос на Фиат Цановски е 5-тата бомба која денеска ја објави лидерот на СДСМ , Зоран Заев. Тој презентираше 9 прислушувани телефонски разговори меѓу Премиерот Никола Груевски и Министерот за транспорт и врски, Миле ...

Заев вели дека изборните нерегуларности се врв

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој во моментов ја објавува петтата т.н. „бомба“, на новинарско прашање дали има нешто за изгорните нерегуларности и зошто не се објавени досега, одговара дека тие докази се врвот во владеењето на Груевски.

АУДИО: „Руши го Фијат“ - разговори Груевски - Јанакиески

Р.С.Европа - 27.02.2015

На денешната прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави нова серија прислушувани разговори. Овој пат во врска со уривањето на објектот Космос на Фијат Цаноски. Станува збор за разговори, според Заев, меѓу премиерот Никола Груевски и ...

Заев вели дека се следеле и мејлови и разговори на фиксни телефони

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, при денешното објавување на петтата бомба за која објави аудио разговор како премиерот нарачува рушење на објектот „Космос“ на бизнисменот Бијат Цаноски, Заев меѓу другото на новинарско прашање одговора дека освен ...

Петтата „бомба“ на Заев за уривањето на Космос на Цаноски

Р.С.Европа - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. Тој објави 10 телефонски разговори меѓу, како што рече, премиерот ...

Заев: Ќе слушнете до каде одел Груевски со името и што сè прифаќал

Нова ТВ - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска ја објави петтата т.н. „бомба“, на новинарски прашања меѓу другото одговори и дека има аудио снимка и за, како што Заев вели до каде одел Груевски и што се прифаќал за името на државата.

Груевски и Јанакиевски договораат како да се сруши „Космос“ на Цановски

Фокус - 27.02.2015

Јанакиевски го уверува Груевски дека е подготвено се, само чека знак кога да се стартува со рушењето. Во неколкуте разговори објавени денеска Јаникиевски и Груевски договораат како да му се руши објектот на Цановски, Груевски предлага да се изгади ...

ИНТЕГРАЛНО ВИДЕО од прес конференцијата на лидерот на опозицијата Зоран Заев

Нова ТВ - 27.02.2015

ВИДЕО: Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, објави прислушкувани разговори во кои се договора рушење на објектот Космос, во сопственост на бизнисменот Фијат Цаневски и сват на сопственикот на А1 ТВ, Велија ...

Зоран Заев објави нови материјали од прислушување

Телеграф - 27.02.2015

Според лидерот на опозицијата, објавените разговори помеѓу премиерот Груевски и министерот за транспорт и врски Јанакиески, се однесуваат на нивната координација во однос на уривањето на комплексот „Космос“ на пратеникот Фијат Цаноски во 2011 година ...

Нова „бомба“ на Заев: Уривањето на „Космос“ го договарале Груевски и Јанакиески

24 Вести - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ Зоран Заев на денешната прес конференција ја презентираше петтата т.н. бомба. Овој пат објави прислушувани телефонски разговори меѓу премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски Миле Јанакиески, кои, како што рече ...

Фијат Цаноски: Одамна знаев дека наредбата за уривање на „Космос“ дошла од горе

+инфо - 27.02.2015

Бизнисменот Фијат Цаноски за Нова Тв вели дека не е изненаден од денешните објавени телефонски разговори во кои, според лидерот на СДСМ, Зоран Заев, премиерот Никола Груевски и министерот за транспорт и врски, Миле Јанакиески, договараат уривање на ...

Заев: Слушнете како Груевски од одмазда го урива „Космос“ на Фијат Цаноски

+инфо - 27.02.2015

Го пренесуваме во целост говорот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференација: „Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги обелоденуваме во проектот Вистината за Македонија.

Заев: Прислушувани барем шест амбасадори од влијателни земји

Н.Македонија - 27.02.2015

Уривањето на станбениот комплекс „Космос“ во Скопје, кој го градеше бизнисменот и поранешен пратеник Фијат Цаноски, беше тема на новата прес-конференција од серијалот „бомби“ на лидерот на СДСМ.

Заев: Како Груевски и Јанакиески го надгледуваа уривањето на Космос на Фиат Цаноски (ВИДЕО)

МКД - 27.02.2015

Од денешните снимки се гледа одмаздољубивоста на Никола Груевски во случајот со Фиат Цановски, близок соработник и роднина на Велија Рамковски. Се гледа како по директна наредба Груевски наредува да се урива милионската инвестиција на Цановски, ...

Заев објави нови аудио- разговори

МРТ - 19.03.2015

Заев за првпат објави и снимки на кои според него се слушаат разговори на државни функционери од редовите на ДУИ, а кои се однесуваат на изборот на јавни обвинители и на судии... Претседателот на СДСМ Зоран Заев продолжи со објавувањето аудио– ...

Заев - Како се уриваше Космос

Р.С.Европа - 27.02.2015

На денешната пресконференција лидерот на СДСМ, Зоран Заев објави прислушувани разговори на кои премиерот Никола Груевски со минситерот за транспорт и врски го договара уривањето на зградата Космос, во сопственост на бизнисменот Фијат ...

Уривањето на „Космос“ на Фијат Цановски е тема на денешниот прес на СДСМ

Фокус - 27.02.2015

Уште кога надлежните органи со експлозив ја рушеа зградата имаа објаснување дека не ги исполнувал условите за градба, односно дека претерал со висината на незавршениот објект, се појавија сомнежи во јавноста дека зад целиот случај стои политика, ...

Брисел се интересира дали „Космос“ на Цановски е урнат зошто ја поддржувал А1

Фокус - 27.02.2015

Н последната снимка Груевски и Јанакиески зборуваат за тоа што странците се нервирале за случајот „Пајажина“ и за рушењето на „Космос“. „Држи… Н последната снимка Груевски и Јанакиески зборуваат за тоа што странците се нервирале за случајот ...

Паднала наредба: Космос да се сруши на 1-ви август

Фокус - 27.02.2015

Груевски, според Заев дал инструкција Космос да се руши на почетокот на Август. „Бидете спремни, ќе напуштат парламент. Понеделник 1 август, таман,… Груевски, според Заев дал инструкција Космос да се руши на почетокот на Август.

Еве што објави Заев за Космос на Фијат Цаноски

Sky - 27.02.2015

Пред очите на јавноста се неспорни фактите што ги обелоденуваме во проектот Вистината за Македонија, изјави на денешната прес-конференција Зоран Заев, претседател на СДСМ. Братучедите, рече тој, неовластено масовно прислушувале, злоупотребувајќи ги ...

Уривањето на „Космос“, петта „бомба“ на СДСМ

Алсат-М - 27.02.2015

Координирањето на уривањето на објектот Космос на бизнисменот Фијат Цаноски по изборите во 2011 година, беше тема на денешната прес-конференција на претседателот на СДСМ Зоран Заев. На прес конференцијата во седиштето на партијата Заев објави 10 ...

Заев објави петта "бомба" од прислушувани разговори

Точка - 27.02.2015

Во тек е конференцијата на СДСМ на Бихаќка, во која лидерот на партијата Зоран Заев ја објавува новата петта „бомба“ – нови компромитирачки снимки за функционери на владејачката партија ВМРО-ДПМНЕ.

Заев: Груевски уживал од динамиката на уривање на „Космос“

Фокус - 27.02.2015

Премиерот дал наредба објектот да се урне за време на летни одмори, рече опозицискиот лидер. Премиерот Никола Груевски уживал од динамиката на уривање на објектот „Космос“ на Фијат Цаноски , истакна лидерот на СДСМ Зоран Заев додека ги најавува ...

Цаноски сам призна дека градел над дозволеното, но се бара политичка мотивација во рушењето на нелегално изграденото

Република - 27.02.2015

Фиат Цановски призна дека рушел над дозволеното. Во креираниот материјал што Зоран Заев го објави на денешната прес-конференција, посветена на безаконската градба Космос на Фиат Цановски и нејзиното рушење, премиерот Никола Груевски му вели на ...

Сефер Цаноски: Драго ми е што вистината излезе на виделина

Либертас - 27.02.2015

Сефер Цаноски, синот на Фијат Цаноски, инвеститорот на Космос кој беше срушен од страна на власта, се обрати преку Фејсбук веднаш по денешната „бомба“ на Заев, во која, како што рече СДСМ, се гледа дека лично Груевски го раководел процесот за рушење ...

Заев: биле следени интернетот и е-маил комуникацијата

Канал 77 - 27.02.2015

Груевски задоволен што Цаноски е онеспособен да продолжи да гради. Јанакиски е зачуден како зградата се уште се држи, бидејќи има умногу бетон и арматура во зградата на Цаноски Јанакиески незадоволен што не употребиле повеќе динамит при уривањето на ...

Утрешен „Слободен печат“: Берете памет, ќе одговарате

Либертас - 27.02.2015

Во најновиот, саботен број на Слободен печат читајте: – Петтата бомба на СДСМ открива како е уриван „Космос“ на Фијат Цаноски, најавени и нови бомби – Заев: Допрва ќе чуете што договарал Груевски за името – Прислушувани амбасадорите на шест ...

Заев: Груевски диригираше со уривањето на „Космос“

+инфо - 27.02.2015

Веднаш после изборите во 2011 година и згаснување на А1 телевизија, по директен налог на Никола Груевски се руши милионскиот проект Космос на Фијат Цаноски. Груевски лично диригира, налага менување урбанистички планови, диригира медиуми за да се ...

Заев: Груевски нарача уривање на инвестицијата „Космос“ на Фиат Цановски

А1 On - 27.02.2015

Пред очите на јавноста се неспорни фактите кои ги објавуваме, Мијалков и Груевски неовластено масовни прислушувале коирестејќи ги сите апаратури за свои лични цели-воспоставување контрола и одржување на власт.

(АУДИО) Заев: Груевски одмазднички кон Фијат Цаноски нарачува рушење на „Космос“

Бриф - 27.02.2015

Братучедите масовно прислушувале, неовластено за лични цели, за воспоставување целосна контрола врз се во државата преку штоо се одржуваат на власт – изјави лидерот на СДСМ, Зоран Заев на денешната прес конференција на која ја објави петтата „бомба“.

Заев: Груевски ужива во уништувањето на Космос на Цановски

А1 On - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев на една од снимките посочи дека Никола Груевски уживал во уривањето на инвестицијата на Фиат цановски, Космос. Како оди ова со Космос? Сега одиме на помалиот објект, ако успееме да го срушиме денеска, големи две машини од ...

Најексплозивната бомба на Заев, повторно петарда

Нетпрес - 27.02.2015

Лидерот на опозициската СДСМ денеска ја објави петата „бомба“, која иако беше најавувана дека ќе биде најексплозивната досега не предизвика никакви „тектонски поместувања“. Заев денеска објави прислушувани телефонски разговори меѓу премиерот Никола ...

„Имавме проблем, се откажуваа мајстори!“

+инфо - 27.02.2015

Имавме проблем, се откажуваа мајстори? вели првиот глас во снимката која се емитува во седиштето на СДСМ, на која е разговор на Никола Груевски и Миле Јанакиески, како што рече лидерот на најголемата опозициска партија, Зоран Заев, презентирајќи го ...

(АУДИО) Петта „бомба на Заев: Сите снимки

еМагазин - 27.02.2015

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев денеска на прес конференција ја презентираше петтата бомба. „Веднаш по изборите 2011 година и згаснувањето на А1 телевизија под директен налог и нарачка на Никола Груевски се руши милионската инвестиција на Фијат Цаноски, ...

ВИДЕО Еве како се уриваше „Космос“

+инфо - 27.02.2015

Еве како се уриваше објектот „Космос“ на тогашниот пратеник Фијат Цаноски со динамит, што денеска беше главна тема на прес-конференцијата на лидерот на СДСм, Зоран Заев. Рушењето на објектот се случи на 1 август 2011 ...

НОВАТА БОМБА НА ЗАЕВ - Уривањето на Космос

Sky - 27.02.2015

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, на денешната прес-конференција ја објави петтата „бомба“. На пресот, Заев објави 9 телефонски разговори, кои, како што рече, укажуваат на координирање за уривање на објектот Космос.

Нова бомба од СДСМ: Груевски прифатил промена на името

Кирилица - 27.02.2015

Во тек е прес конференцијата во седиштето а СДСМ, на која претседателот на партијата Зоран Заев, објавува нови компромитирачки снимки за функционери на владејачката ВМРО-ДПМНЕ. Заев конференцијата ја започна со потсетување дека братучедите Груевски ...