TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Двајца Вардарци избрани во олстар-тимот на ЛШ

Sport 1 - 15.04.2019

Тренерите на екипите во Лигата на шампиони (ЛШ) го избраа олстар-тимот, а во него имаше место за двајца ракометари на Вардар, кој се наоѓа на чекор до пласман на Ф4-турнирот. Дури 24 од 28 тренери на екипите од ЛШ сметаат дека Дејан Милосављев и ...

Тренерите го кажаа своето: Двајца вардарци се најдоа во „Ол-стар“ тимот на ЛШ!

Дерби - 15.04.2019

Пред нас е последната четвртфинална рунда пред завршниот турнир во Лигата на шампионите, па токму пред новите возбудувања ЕХФ го соопшти дрим тимот на сезоната кој го избраа тренерите во елитното натпреварување.

Тренерите во ЛШ гласаа: Милосављев и Криштопанс во Ол стар тимот на сезонава

Вардар - 15.04.2019

Вардар е на прагот пред третиот настап на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, а пред почетокот на четврт-финалните мечеви ЕХФ објави кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите.

Двајца ракометари на Вардар во „ол-стар“ тимот на ЛШ

Gol.mk - 15.04.2019

Двајца ракометари на Вардар се најдоа во „ол-стар“ тимот во Лигата на шампионите кој го бираа тренерите на 24 екипи кои оваа сезона играа во европската ракометна елита. Меѓу најдобрите седум, место од Вардар си најдоа голманот Дејан Милосављев, како ...

Ол-стар тимот во Лигата на шампионите обоен во „црвено-црно“

24 Ракомет - 15.04.2019

Тренерите на 24 екипи од вкупно 28 колку што играа сезонава во рамки на Лигата на шампионите го формираа Ол-стар тимот на играчи кои покажаа најмногу на средбите одиграни во групната фаза од натпреварувањето.

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

А1 On - 15.04.2019

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите. Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.

Тренерите во ЛШ ги сместија Кристопанс и Молосављев во Ол-стар тимот на сезоната

SportMedia - 15.04.2019

Вардар е на прагот пред третиот настап на Ф4 турнирот во Лигата на шампионите, а пред почетокот на четврт-финалните мечеви ЕХФ објави кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите.

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

Локално - 15.04.2019

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите. Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.

Милосављев и Криштопанс во идеалниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

Кајгана - 15.04.2019

Виена, 15 април 2019 (МИА) – Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите.

Тренерите избраа: Двајца играчи на Вардар во најдобриот тим на Лигата на шампионите

Алфа - 15.04.2019

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите. Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

ММС - 15.04.2019

Според гласањето на 24 од вкупно 28 тренери на тимови во Лигата на шампионите, Дејан Милосављев и Даинис Криштопанс сезонава заслужуваат да бидат во иделаната седморка. Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од ...

Тренерите гласаа: Двајца Вардарци се најдоа во „Ол Стар“ тимот на Лигата на шампионите

Спортклуб - 15.04.2019

Вардар го елиминираше ППД Загреб во осминафиналето од Лигата на шампионите без поголеми проблеми, па сега на ред е четвртфиналето и битката за нов фајнал-фор турнир. Пред почетокот на четвртфиналните мечеви ЕХФ објави кои играчи се во најдобрата ...

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

Опсервер - 15.04.2019

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите. Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.

Милосављев и Криштопанс во иделаниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

MakPress - 15.04.2019

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите. Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.

Двајца Вардарци во Ол стар тимот на сезоната во Лигата на шампионите

МКД - 15.04.2019

Тренерите на тимовите од Лигата на шампионите го одбраа идеалниот тим за оваа сезона, а во него има двајца ракометари на Вардар. Пред почетокот на четвртфиналните дуели од Лигата на шампионите, познат е Ол стар тимот за оваа сезона според гласовите ...

Милосављев и Криштопанс во идеалниот тим на тренерите на тимовите во ЛШ

24Инфо - 16.04.2019

Пред почетокот на четвртфиналните мечеви во ракометната Лига на шампиони, од Европската ракометна федрација (ЕХФ) објавија кои играчи се во најдобрата седморка според изборот на тренерите. Во неа се најдоа двајца ракометари на Вардар.