TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

РФМ ќе ги награди кадетите со премија од 700.000 денари за првото место во Летонија

МКД - 16.08.2022

Ракометната кадетска репрезентација на Македонија која го освои ЕХФ шампионатот во Летонија, денеска беше на прием кај претседателот на ракометната федерација на Македонија, Живко Мукаетов.

Мукаетов: Ја вративме Македонија во елитата, следи награда од 700.000 денари

Gol.mk

(ФОТО) Пречекана кадетската ракометна репрезентација која го освои ЕХФ шампионатот

360 степени

Златните ракометари од Летонија ќе бидат наградени со 700.000 денари од РФМ

Слободен Печат

РФМ ќе ги награди кадетите со 700.000 илјади денари

MakPress

Првиот човек на РФМ, Живко Мукаетов ги пречека ракометарите и лично им честиташе

Денар

РФМ ќе ги награди кадетите со 700.000 денари за освоениот ЕХФ шампионат во Летонија

Сакам да кажам

Нова ТВ Дерби Екипа Фактор Sport 1 Екипа Фактор Спортманија

Раде Стојановиќ: Момците покажаа силен победнички карактер кој ги однесе до врвот!

Екипа - 16.08.2022

Селекторот на кадетската репрезентација на Македонија, Раде Стојановиќ не го криеше задоволството од освоениот златен медал на ЕХФ-шампионатот во Летонија. На свечениот прием за златните момчиња организиран од претседателот на РФМ, Живко Мукаетов, ...

ГОРДИ СМЕ НА ВАС, ЈА ВРАТИВТЕ МАКЕДОНИЈА ВО ЕЛИТАТА! Мукаетов ги пречека ракометарите шампиони

+инфо

ФОТО: Мукаетов лично ги дочека и им честита на кадетите за успехот во Рига!

Gol.mk

Стојановиќ: Нема да запреме тука, оваа репрезентација има квалитет и тоа го покажа во Летонија

Sport 1

Брестовац: И кога губевме, верувавме дека можеме да победиме!

24 Ракомет

Раде Стојановиќ: Оваа репрезентација покажа дека има квалитет!

SportMedia

На СП во Македонија направија голем успех, па ќе ја активираат и сениорската репрезентација!

24 Ракомет

Слободен Печат 24 Ракомет

Аце Петковски: Ова цело лето единствен бев со сениорите, младинците и кадетите…, и на крај вредеше!

Екипа - 16.08.2022

Златната кадетска репрезентација на Македонија денеска уште еднаш официјално беше поздравена за извонредниот успех со освојувањето на ЕХФ-шампионатот во Рига, Летонија, преку свечениот прием во хотелот „Александар Палас“ организиран од Ракометната ...

РФМ ќе ги награди кадетите со 700.000 денари

TopSport

СЕДМЕРЕЦ: Триумф без калкулација

24 Ракомет

Потег за пример на кадетите: Ја „светнаа“ соблекувалната по големото финале (ФОТО)

Gol.mk

Ракометните кадети одржаа лекција како се пее химната на Македонија

Оff.net

Македонци – златни на терен, златни и надвор од него: Кадетите ја исчистија до сјај соблекувалната по синоќешното славје (ФОТО)

Екипа

Златни деца: Химната се прекина, кадетите громогласно ја испеаа до крај! 🎥

Спортски

Gol.mk Frontline MakPress Екипа 24 Ракомет Курир 24 Ракомет 24 Ракомет

Димковски: Игравме еден за сите и сите за еден – на крајот ја исполнивме целта и освоивме злато

24 Ракомет - 16.08.2022

Машката кадетска репрезентација на Македонија го освои трофејот на ЕХФ шампионатот во Летонија, откако триумфираше со 24-22 против Швајцарија. МВП на турнирот беше средниот бек на Македонија, Томислав Димковски, кој покажа дека може да се снајде на ...

Димковски: Максимално се заложивме, одигравме еден за сите – сите за еден

Gol.mk

Димковски МВП, четворица Македонци во идеалниот состав на ЕХФ шампионатот во Рига

Слободен Печат

Секоја чест: Кадетите го освоија ЕХФ-шампионатот

Екипа

Кадетите го освоија ЕХФ-шампионатот во Рига и обезбедија ЕП и СП!

Sport 1

Голем успех за момците на Стојановиќ: Кадетите го освоија ЕХФ шампионатот во Рига

Дерби

Кадетите триумфираа на ЕХФ шампионатот и обезбедија настап на СП 2023 и ЕП 2024

Слободен Печат

Сител Gol.mk 24 Ракомет Вечер Прес SportMedia 24 Ракомет SportMedia TopSport