TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Убедливо второ полувреме за трета победа на Пелистер

Екипа - 18.10.2021

Пелистер по три одиграни кола останува со перфектен учинок откако на домашен терен го совлада новајлијата Феникс 2010 со 86-74. Скопскиот тим одигра одлично прво полувреме во кое целосно му парираше на фаворизираниот противник и по кое имаше ...

Пелистер му даде „фора“ на Феникс, па го спушти на земја!

Sport 1 - 18.10.2021

Кошаркарите на Пелистер остануваат еден од трите тима без пораз во новата сезона, заедно со ТФТ и Работнички, откако во денешното „кино-утро“ без поголеми проблеми го совлада тимот на Феникс (86-74).

Пелистер со една моќна четвртина до славје против Феникс

Дерби - 18.10.2021

Кошаркарите на Пелистер ги оставија зад себе обврските во АБА2 лигата и денеска славеа над Феникс 2010 со 86:74 во дуелот од третото коло во првата македонска лига. Фаворитот не блескаше, имаше осцилации во играта, но и една моќна четвртина беше ...

Феникс одигра храбро и долго водеше, ама загуби во Битола кај Пелистер

Gol.mk - 18.10.2021

Кошаркарите на Пелистер ја запишаа третата победа во Првата македонска кошаркарска лига, на свој паркет против Феникс 2010 со 86-74 (45-48). Битолчани долго беа во негатива, Феникс одигра одличен прв дел и водеше.

Пелистер со добро второ полувреме до победа над Феникс 2010

SportMedia - 18.10.2021

Кошаркарите на Пелистер убедливо го совладаа новајлијата во Првата лига, тимот на Феникс 2010 во мечот од 3. коло на домашниот шампионат со 86:74. Денеска во утрински термин во Битола, „зелените“ со многу подобра игра во второто полувреме успеаја да ...