TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Хетафе ја „потона“ Малага

Сител - 13.01.2018

Екипата на Малага е поразена со 1-0 на гостувањето кај Хетафе во последниот меч од 19. коло со што остана на делба на последната позиција на табелата заедно со Лас Палмас. Стрелец на единствениот погодок беше Кала во 73м.

Од готово вересија, Барди и Леванте елиминирани од Купот на Шпанија (ВИДЕО)

МКД - 11.01.2018

Барди и Леванте се елиминирани од Купот на Шпанија и покрај тоа што на првиот натпревар на гости славеа со 1-2, вечерва пред своите фанови загубија од Еспањол со 0-2 Леванте беше на добар пат да се пласира помеѓу најдобрите осум екипи во Копа дел ...

ВИДЕО: Бадијала гостинската победа во Каталонија, Барди и Леванте елиминирани од Купот на Кралот

Gol.mk - 11.01.2018

Енис Барди и Леванте не успеаја да ја повторат одличната игра од првиот осминафинален натпревар од Купот на Кралот и доживеаја елиминација, откако на домашен терен изненадувачки со 0-2 загубија од Еспањол.

Тежок нокаут за Леванте и Барди - Еспањол ги декласира на гости во кралскиот куп

SportMedia - 11.01.2018

Енис Барди и Леванте прокоцкаа златна шанса да играат во четвртфиналето во кралскиот куп на Шпанија и со пораз од 0:2 на домашен терен се елиминирани од Еспањол. Победата на гостински терен од 2:1 на првиот меч не им беше доволна на играчите од ...

Еспањол ги елиминираше Енис Барди и Леванте од Купот (ВИДЕО)

Спортски - 11.01.2018

Екипата на Леванте на нашиот Енис Барди, не оствари пласман помеѓу најдобрите осум екипи во рамки на Купот во Шпанија. Еспањол во рамки на вечерашниот меч славеше во Валенсија со 2:0. Македонскиот интернационалец беше дел од екипата во сите 90 ...

Барди и Леванте елиминирани во Купот на Шпанија: Еспањол славеше во Валенсија (ВИДЕО)

Sport 1 - 11.01.2018

Енис Барди не успеа да се пласира помеѓу најдобрите осум екипи во шпанскиот Куп со својот тим Леванте, откако Еспањол на реваншот од осминафиналето славеше во Валенсија со 0-2. Тимот на нашиот репрезентативец имаше предност од првиот натпревар од ...

Барди и Леванте елиминирани од Купот на Шпанија, Еспањол победнички во Валенсија (ВИДЕО)

24Фудбал - 11.01.2018

Еспањол со 0-2 славеше на гостувањето кај Леванте, ја надополни негативата од првиот натпревар и обезбеди четврт-финале од Купот на Шпанија Леванте беше на добар пат да се пласира помеѓу најдобрите осум екипи во Копа дел Реј откако минатата недела ...