TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Судир на трактор и автомобил, еден тешко повреден

МКД - 14.02.2018

Вчера во 18.20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади" во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор ИМТ 539, без регистарски ознаки, управуван од С.В.

Страшна сообраќајка на патот Крива Паланка-Куманово - има повредени

Сител - 14.02.2018

Тешка сообраќајна несреќа на македоснките патишта, повредени се две лица. - На 13.02.2018 година во 18,20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано .„Љубински ливади“ во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода ...

Детали за синоќешната сообраќајка кај Гиновци- две лица завршија на Клиника

Press24 - 14.02.2018

Синоќа во 18 часот и 20 минути на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано „Љубински ливади“ во атар на село Гиновци, се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од 36- годишниот С.В од ...

Двајца повредени при судир на трактор и бмв

Kumanovo News - 14.02.2018

На магистралниот пат Крива Паланка-Куманово, во атарот на село Гиновци, синоќа во 18.20 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу трактор „ИМТ 539“ без регистарски ознаки, управуван од С.В.

МВР со детали за несреќата на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце

iPortal - 14.02.2018

Синоќа на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце се случи сообраќајна несреќа помеѓу автомобил и трактор, при што две лица беа потешко повредени. “На 13.02.2018 година во 18,20 часот на магистралниот пат Крива Паланка-Куманово на место викано ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Кумановски м. - 14.02.2018

loading... Магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци е во прекин, откако вечерва се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило и трактор. Според информациите на Авто мото сојузот на Македонија сообраќајот во двата ...

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово

Кумановски м. - 14.02.2018

loading... Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновци од 20,10 часот е комплетно нормализиран за сообраќај во двата правци за сите видови на возила. Вечерва имаше краток прекин во сообраќајот на овој патен правец, ...

Сообраќајка кај Гиновци, две лица повредени

МКД - 13.02.2018

Вечерва на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка две лица биле повредени во сообраќајната несреќа во која учествувале патничко возило БМВ и трактор. Повредените лица се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Либертас - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Либертас - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Република - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Детали за сообраќајката кај Гиновци, две лица повредени

Република - 13.02.2018

ве лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Сообраќајката се случила при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

+инфо - 13.02.2018

Сообраќајката се случи при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор. Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце.

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Либертас - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Тешка сообраќајка вечерва кај Гиновци: Две лица повредени, сообраќајот во прекин

Курир - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Сообраќајката се случила при судир меѓу моторно возило БМВ со кумановски таблички и трактор.

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Сител - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Канал5 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Детали за сообраќајката вечерва кај Гиновци, двајца повредени

Сител - 13.02.2018

Вечерва на магистралниот пат Куманово - Крива Паланка две лица биле повредени во сообраќајната несреќа во која учествувале патничко возило БМВ и трактор. Повредените лица се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Сообраќајка кај село Гиновци, сообраќајот во прекин

А1 On - 13.02.2018

Сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило и трактор се случила на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово, кај селото Гиновци. Поради тоа сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин, информираат од ...

Нормализиран сообраќајот на патот Крива Паланка – Куманово

А1 On - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопштија од АМСМ. Претходно сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна несреќа ...

Страотна сообраќајка кај Гиновци вечерва, сообраќајот во прекин

Сител - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Канал5 - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Две лица повредени во сообраќајка кај Гиновци...

Н.Македонија - 13.02.2018

Две лица повредени во сообраќајка кај Гиновци Две лица се повредени во сообраќајка што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во трактор и со возило на Итната ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во целосен прекин

Press24 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Во сообраќајката кај Гиновци две лица повредени- полицијата сеуште врши увид

Press24 - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18 часот и 20 минути на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во ...

Нормализиран за сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Press24 - 13.02.2018

Сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај село Гиновце од 20 часот е нормализиран во двата правци за сите возила, соопшти Авто мото сојузот на Македонија. Патот беше затворен поради сообраќајна незгода меѓу патничко возило и ...

Вечерва сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во целосен прекин

Скопје24 - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Две лица повредени во сообраќајката кај Гиновци

Слободен Печат - 13.02.2018

Две лица се повредени во сообраќајката што се случи вечерва во 18:20 часот на магистралниот пат Куманово -Крива Паланка пред селото Гиновце. Повредените се наоѓале во тракторот и со возило на Итната медицинска помош се пренесени во Здравствениот дом ...

Сообраќајка кај Гиновци, сообраќајот во прекин

Слободен Печат - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Тешка сообраќајка кај Гиновци вечерва, сообраќајот во прекин

Вечер - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка - Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Поради тоа, како што соопшти Авто мото сојузот на Македонија, сообраќајот на овој патен правец е во целосен прекин.

Општина Крива Паланка: Известување за субвенциониран превоз

iPortal - 13.02.2018

Се известуваат сите заинтересирани студенти дека согласно Конкурсот за субвенциониран превоз на студенти кои студираат на државните универзитети во Штип и Скопје рокот за поднесување на документи истекува на 15.02.2018 година, информираат од општина ...

Нормализиран сообраќајот на патот Куманово-Крива Паланка

Kumanovo News - 13.02.2018

Блокадата предизвика километарски колони во двата правци, а беа пропуштани само возилата на Итна медицинска помош. Протестот на работниците се организира поради не исплатените три плати, придонеси и прекувремени работни часови.

Блокиран патот Крива Паланка-Куманово поради протести

Фактор - 13.02.2018

50 вработени во фабриката „Виебо“, го блокираа патот Крива Паланка-Куманово кај местото Грамаѓе поради неисплатени плати, информираат од АМСМ. Патот е блокиран во двата правци. Работниците го блокираа патот Крива Палнка-Куманово и минатата недела.

Страотна несреќа на патот Крива Паланка – Ранковце кај с. Гиновце

iPortal - 13.02.2018

Кај селото Гиновци на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово вечерва се случи сообраќајна незгода меѓу патничко возило и трактор. Откако полициската екипа на ПС Крива Паланка направи увид на лице место, сообраќајот во двата патни правца е ...

Закажана 8-ма седница на Советот на Општина Кр.Паланка. Ова е дневниот ред

iPortal - 13.02.2018

8-та седница на Советот на Општина Крива Паланка ќе се одржи на 19.02.2018 година (понеделник) во 14,00 часот. Дневен ред: Усвојување на записник од 7-та седница Информација за превземени мерки и активности во текот на второто полугодие на 2017 ...

Вечерва тешка сообраќајка на овој патен правец – сообраќајот е во целосен прекин

Sky - 13.02.2018

Поради сообраќајна незгода кај с. Гиновци, сообраќајот на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово е во целосен прекин, ифнормираат од АМСМ. Засега нема информации за евентуално повредени лица.

Вечерва тешка сообраќајка ја потресе Македонија – двајца се веднаш префрлени во болница, ова се првичните детали

Sky - 13.02.2018

Две лица се повредени и итно пренесени во болницата во Крива Паланка по вечерашната сообраќајка на магистралниот пат Крива Паланка – Куманово кај Гиновци, дознава Скај. Според информациите се судриле трактор и Бе-ем-ве, а двете лица кои биле на ...

Блокиран патниот правец Куманово – Крива Паланка

Кумановски м. - 13.02.2018

loading... Патниот правец Крива Паланка – Куманово кај населбата Грамаѓе е блокиран во двата правци, околу 50 вработени во фабриката “Виебо“ го блокираат патот поради неисплатена плата, информираат од Авто мото сојузот на Македонија.