TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Горан Пандев ја заврши богатата фудбалска кариера

Сител - 22.09.2022

Македонската фубалска легенда Горан Пандев во пресрет на петтата деценија ја информираше јавноста дека ја завршува богатата кариера но ќе остане во фудбалот како директор или менаџер. Горан Пандев заминува со голем печат врз македонскиот фудбал, ...

Ристовски со емоционална порака до Пандев: Ти си наша легенда и мој мотив засекогаш

SportMedia

Да се наежиш – Пандев со емотивно видео стави крај на богатата фудбалска кариера (ВИДЕО)

Спортманија

Пандев објави моќна порака и емотивно видео кое не остава никого рамнодушен: Завршува едно прекрасно поглавје

Дерби

Македонската легенда стави крај на својата фудбалска кариера со емотивно видео

Sport M

Пандев објави емотивна порака и видео

Оff.net

ВИДЕО | Пандев: Носам големо богатство на емоции, завршува едно прекрасно поглавје

Слободен Печат

МакФудбал Дерби Спортски Слободен Печат Спортски Екипа Sport 1 Спортклуб

Ристовски: Гоки, ти си наша легенда, мој мотив засекогаш, инспирација за сите нас!

Слободен Печат - 23.09.2022

Горан Пандев ја заврши кариерата како професионален фудбалер на 39 години , лани како капитен ја водеше македонската А репрезентација на првото Европско првенство во нашата историја. Во текот на кариерата настапуваше за Интер, Специја, Анкона, ...

Каде ќе живее Пандев, какви планови има со Академија Пандев и што би работел?

Оff.net

Пандев објави дека ја завршил кариерата

Сакам да кажам

Уживав во триплетата, Наполи, Џенова… но време е за пензија

Вечер Прес

Во чест на Пандев: Историскиот гол за ЕП и десетте најубави во кариерата (ВИДЕО)

Sport 1

Погледнете како Гранде Пандев ги излуди Милан, Јувентус, Баерн Минхен… (ВИДЕО)

Екипа

ГРАНДЕ Пандев: Петте натпревари и голови на кои вечно ќе се сеќаваме на НАЈГОЛЕМИОТ! (ВИДЕО)

SportMedia

Курир Нетпрес Точка

Горан Пандев ја завршува кариерата: Од сега ќе му се посветам на семејството

Репортер - 22.09.2022

Горан Пандев објави дека ја завршува кариерата на 39 -годишна возраст. Тој за италијанските медиуми изјавил дека по 22 години игра веќе не ја чувстува некогашната страст. „Мојот најстар син има 13 години, а го гледав само во паузите меѓу две ...

Се повлекува великанот: Горан Пандев оди во пензија!

Фокус

Легендата рече крај: Горан Пандев замина во фудбалска пензија!

Gol.mk

Официјално се повлекува: Горан Пандев оди во пензија!

ТВ21

ФОТО: Пандев официјално кажа „ADDIO“, крај на кариерата на еден од најдобрите македонски фудбалери на сите времиња

Фактор

Македонската легенда оди во пензија: Пандев објави крај на кариерата!

Спортклуб

„Дојде време да уживам со семејството“ – Пандев заминува во пензија, но не кажа дали ќе се врати во Македонија

ММС

Фактор Либертас Република Еспресо Хаштаг Скопје1