TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ричард Гир доби уште еден син на речиси 70 години

Кајгана - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир го доби второто дете неколку месеци пред 70-тиот роденден. Веста дека Гир доби син со сопругата Алехандра Силва, која е 36 години помлада од него, прв ја објави шпанскиот магазин „Hola!“.

Ричард Гир стана татко на 69 години

+инфо - 11.02.2019

Само неколку месеци пред да наполни 70 години, Ричард Гир стана татко по втор пат. Неговата сопруга, 36-годишната Алехандра Силва се породи во Њујорк, а името на бебето се уште е тајна. Гир има 18-годишен син со Кареј Ловел, а ова е второ дете и на ...

РИЧАРД ГИР НА 69 ГОДИНИ СТАНА ТАТКО: Која е 33 години помладата мајка?

Женски магазин - 11.02.2019

Ричард Гир кој во август ќе наполни 70 години по вторпат стана татко. Неговата 33 години помлада девојка Алехандра Силва роди машко дете, а веста за приновата ја објави шпанскиот магазин „Hola“.

Ричард Гир по втор пат татко, неколку месеци пред 70-тиот роденден

Независен - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир стана татко по втор пат само неколку месеци пред неговиот 70-ти роденден. Веста дека Гир доби син со својата 36-годишна сопруга Алехандра Силва ја објави шпанскиот магазин „Hola“.

Ричард Гир доби син, се породи неговата 34 години помлада сопруга

Макфакс - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден. Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породила во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.

Ричард Гир стана татко на 70. години - неговата сопруга роди момче

Press24 - 11.02.2019

На 70-годишна возраст Ричард Гир му посака добредојде на своето второ дете. Неговата сакана Алехандра Силва роди момче, чие име сè уште не е соопштено. Веста за бременоста ја објави Силва на Instagram заедно со фотографија со Далај Лама.

Ричард Гир стана татко пред 70. роденден: Неговата 34 години помлада сопруга му роди син

Слободен Печат - 11.02.2019

Гир веќе го има 18-годишниот син Хомер Џејмс со поранешната сопруга Кареј Ловел. Алехандра исто така има дете од првиот брак, 6-годишниот син Алберт со поранешниот сопруг Говинда Фридланд.

Ричард Гир стана татко на 69 години

Fashionel - 11.02.2019

Познатиот актер Ричард Гир (69) и неговата сопруга Александра Силва (36) станаа родители на здраво машко бебе, објави шпанскиот магазин Hola! Ова е нивно прво заедничко дете, а второ на актерот кој е во брак со Александра од април минатата година, а ...

На прагот на 70-те Ричард Гир повторно стана татко

Локално - 11.02.2019

Неколку месеци пред да наврши 70-годишна возраст, Ричард Гир и неговата 36-годишна сопруга Алехандра Силва станаа родители на едно момче, пишува шпанскиот магазин Hola!. Двојката откри дека чекала наследник во септември и се уште не го даде името на ...

Ричард Гир стана татко на 69 години

Репортер - 11.02.2019

Холивудската ѕвезда Ричард Гир вторпат стана татко. Неговата сопруга Александра Силва минатиот викенд роди син, пишува шпанскиот весник „Ола“. 36-годишната Александра се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено.

34 години помладата партнерка на Ричард Гир му роди дете

Вистина.мк - 11.02.2019

Ричард Гир и Александра Силва го добија првото заедничко дете – син кој се роди минатиот викенд, пишува шпанскиот „Ола“. Бебето е родено седум месеци пред неговиот татко да наполни 70 години.

Ричард Гир стана татко само неколку месеци пред да наполни 70 години

Точка - 11.02.2019

Холивудскиот глумец Ричард Гир стана татко по втор пат само неколку месеци пред својот 70 роденден. Веста дека Гир доби син со својата сопруга, 36 годишната Алехандра Силва ја објави шпанскиот магазин Hola.

Ричард Гир доби син, се породи неговата 34 години помлада сопруга

А1 On - 11.02.2019

Холивудскиот актер, Ричард Гир, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден доби син. Пред неколку дена неговата сопруга 36-годишната, Алехандра Силва се породи во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.

Ричард Гир на 70 години стана татко вторпат

Убавина и Здравје - 11.02.2019

Александра (36) се породила во Њујорк, а името на бебето се уште не е објавено Ричард Гир и Александра Силва го добија првото заедничко дете – син кој се роди минатиот викенд, пишува шпанскиот „Ола“.

Ричард Гир доби син, се породи неговата 34 години помлада сопруга

24Инфо - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден. Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породи во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.

Славниот актер доби син- се породи неговата 34 години помлада сопруга

Курир - 11.02.2019

Холивудскиот актер Ричард Гир доби син, само неколку месеци пред неговиот 70. роденден. Пред неколку дена неговата сопруга Алехандра Силва (36) се породи во Њујорк, а името на момчето сè уште не го откриваат.