TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Секоја скенирана сметка ќе учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди

Макфакс - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се ...

Некогаш „Лото шоу“, денес „успешна мерка“

Република - 10.10.2019

Станови, автомобили, деловни простории, парични награди беа само дел од наградите на наградната игра „Фискална во рака, награди без мака“ организирана пред шест години од тогашната Влада и министерството на Зоран Ставрески.

Вакви ќе бидат правилата за наградната игра „МојДДВ Моја Награда“

Фактор - 10.10.2019

Скоро 150 илјади граѓани месечно активно скенираат 7,5 милиони сметки а првата исплата според најавите на МФ на нивни сметки ќе легне во декември. Засега задоволни од резултатите надлежните решија да ја унапредат мерката која според нив дала ...

Владата ќе организира наградна игра за ,,Мој ДДВ‘‘ иако во опозиција го критикуваше проектот на претходната влада

Сител - 09.10.2019

Државата повторни ќе дели награди за граѓните кои си ги бараат фискалните сметки. Министерката објаснува сметките и натаму ќе се скенираат, и граѓаните на секои 3 месеци ќе добиваат назад 15% од платениот ДДВ.

Владата организира наградна игра „Мој ДДВ – моја награда“

Телма - 09.10.2019

Се организира наградна игра „Мој ДДВ , моја награда“ . Владата даде амин на овој предлог за поврат на ДДВ на министерството за финансии. За оваа мерка ќе се одвојат 30 милиони буџетски пари. Наградната игра ќе почне кон крајот на ноември .

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Канал5 - 09.10.2019

Владата ќе организира наградна игра ,,Мој ДДВ, моја награда”.Мерката, како што соопштија од владината прес – служба, ќе генерира дополнителни приходи за граѓаните, а ќе ја спроведува Државната лотарија.Повеќе од Дејан Трајкоски.

Нова наградна игра „Мој ддв, моја награда“

24 Вести - 09.10.2019

Наградната игра „Фискална во рака - награда без мака“, со која се „прослави“ екс министерот за финансии Ставрески, сега со ново име „Мој ДДВ, моја награда“, како проект на новата министерка за финансии Нина Ангеловска.

Наградна игра со фискални сметки, Ангеловска: Овој проект не е копија на минатата Влада

ТВ21 - 09.10.2019

Кога СДСМ беше во опозиција беше против играта “Фискална во рака, награда без мака“, на тогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ. Но, денеска новата министерка за финансии предложи наградната игра “Мој ДДВ, мој подарок“.

Старо – нова фискална наградна игра – дали Ангеловска го копира Ставрески?

Алфа - 09.10.2019

„Мој ДДВ, моја награда“ наместо „Фискална во рака, награда без мака“ – власта го враќа проектот стар повеќе од половина деценија кој како опозиција жестоко го критикуваше. Сепак, Нина Ангеловска вели дека не го копира Зоран Ставрески кој прв ја ...

„Мој ДДВ, моја награда“ – власта го враќа проектот кој како опозиција го критикуваше

Алфа - 09.10.2019

„Фискална во рака, награда без мака“ – власта го враќа проектот стар речиси повеќе од половина деценија кој како опозиција жестоко го критикуваше. Старо – новата наградна игра ќе ја организира Државната лотарија по налог на Министерството за ...

ФОНД ОД 31 МИЛИОН ДЕНАРИ: Наградната со фискални сметки ќе важи само за тие кои скенираат

Фактор - 09.10.2019

Награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво ќе се доделуваат во рамки на новата наградна игра која денес ја најавија од министерството за финансии. 25 ноември ќе стартува „МојДДВ Моја Награда“ а сите награди се парични за кои фондот е 31 ...

Преку нова наградна игра Владата ќе ги „тера“ граѓаните да бараат фискални сметки

Фактор - 09.10.2019

Се крчка нова наградна игра чија цел според надлежните ќе биде да се крева свеста на уште повисоко ниво за барање фискални сметки. Како што се соопштува наградната игра се вика „Мој ДДВ, моја награда“ а ќе ја спроведува Државната лотарија .

„Мој ДДВ, моја награда“ – со наградна игра ќе се зголемува фискалната дисциплина

еМагазин - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки

Република - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Министерството за финансии организира наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

MakPress - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Сител - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Наградна игра за сите кои скенираат фискални

Press24 - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Наградата со фискалните сметки ќе почне од 25 ноември

Слободен Печат - 09.10.2019

Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката „мојДДВ“ која дава резултати, изјави министерката за финансии Ангеловска. Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ” од 25 ноември ќе ...

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Вечер - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Опсервер - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Канал5 - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ" од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда". Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Кој ќе може да учествува во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“?

+инфо - 09.10.2019

Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди. Фондот е 31 милион денари и сите награди се парични. Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници ...

Ангеловска: 31 милион денари награден фонд во „МојДДВ Моја Награда“, учествуваат сите што скенираат фискални сметки

Бриф - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Ангеловска: Наградна игра за сите што скенираат фискални сметки, ја унапредуваме мерката мојДДВ која дава резултати

Либертас - 09.10.2019

– Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Владата ќе организира наградна игра ,,Мој ДДВ, моја награда“

1tv - 09.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на вчерашната седница на владата е усвоена информацијата за ...

Најавена наградна игра со фискални – „Мој ДДВ, моја награда“

Gostivarpress.mk - 09.10.2019

Владата најави наградна игра – „Мој ДДВ, моја награда“. Информацијата за организирање на наградната игра беше усвоена на вчерашната седница на владата, на предлог на Министерството за финансии.

Ангеловска најавува нова наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

365 - 09.10.2019

На 25-ти ноември стартува нова наградна игра во која ќе се делат вкупно 500.000 евра. Среќните добитници ќе се избираат преку Државната лотарија. А ќе учествуваат речиси 150.000 граѓани кои скенираат фискални сметки со проектот „Мој ДДВ“.

Наградна игра со парични добивки ќе организира Министерството за финансии во склоп на „Мој ДДВ“

MakPress - 09.10.2019

Сите граѓани кои скенираат фискални сметки и учествуваат во мерката „МојДДВ“ од 25 ноември ќе бидат учесници во наградната игра „МојДДВ Моја Награда“. Предвидени се награди на дневно ниво и 15 награди на месечно ниво и две главни награди.

Владата ќе организира наградна игра за ,,Мој ДДВ‘‘ иако во опозиција го критикуваше проектот на претходната влада

4NEWS - 09.10.2019

Државата повторни ќе дели награди за граѓните кои си ги бараат фискалните сметки. Министерката објаснува сметките и натаму ќе се скенираат, и граѓаните на секои 3 месеци ќе добиваат назад 15% од платениот ДДВ.

Со наградна игра, власта ќе ја намалува сивата економија

PressingTV - 10.10.2019

Владата ќе организира наградна игра ,,Мој ДДВ, моја награда”.Мерката, како што соопштија од владината прес – служба, ќе генерира дополнителни приходи за граѓаните, а ќе ја спроведува Државната лотарија.

Наградна игра со фискални сметки, Ангеловска: Овој проект не е копија на минатата Влада

4NEWS - 10.10.2019

Кога СДСМ беше во опозиција беше против играта “Фискална во рака, награда без мака“, на тогашната влада на ВМРО-ДПМНЕ. Но, денеска новата министерка за финансии предложи наградната игра “Мој ДДВ, мој подарок“.

Фонд од 31 милион денари, наградната игра со фискални сметки ќе важи само за тие кои скенираат

Вечер - 10.10.2019

Скоро 150 илјади граѓани месечно активно скенираат 7,5 милиони сметки а првата исплата според најавите на МФ на нивни сметки ќе легне во декември. Засега задоволни од резултатите надлежните решија да ја унапредат мерката која според нив дала ...

Граѓаните пак ќе си играат лотарија со фискални

Независен - 10.10.2019

По пауза од пет години, на граѓаните повторно им се сервира наградна игра со фискални сметки. Власта практично го враќа на сцената проектот „Фискална во рака – награда без мака“, сега само ребрендиран во „Мој ДДВ, моја награда“, кој тогаш од ...

Кои се правилата за „Мој ДДВ, моја награда“

Скопје1 - 10.10.2019

Државата повторни ќе дели награди за граѓните кои си ги бараат фискалните сметки. Министерката објаснува сметките и натаму ќе се скенираат, и граѓаните на секои 3 месеци ќе добиваат назад 15% од платениот ДДВ.

Фонд од 31 милион денари, наградната игра со фискални сметки ќе важи само за тие кои скенираат

Скопје24 - 10.10.2019

Скоро 150 илјади граѓани месечно активно скенираат 7,5 милиони сметки а првата исплата според најавите на МФ на нивни сметки ќе легне во декември. Засега задоволни од резултатите надлежните решија да ја унапредат мерката која според нив дала ...

Секоја скенирана сметка преку МојДДВ учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди ...

Денар - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Скенирајте фискални сметки, наскоро стартува голема наградна игра на УЈП – еве како ќе функционира

Centar - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се ...

Наградна игра „Мој ДДВ, моја награда“

Пулс24 - 10.10.2019

На предлог на Министерството за финансии, со цел понатамошно зајакнување на фискалната дисциплина и подигањето на свеста на граѓаните за задолжително барање и земање на фискални сметки, на завчерашната седница на Владата е усвоена информацијата за ...

Секоја скенирана сметка преку МојДДВ учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди ...

Локално - 10.10.2019

– Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка преку МојДДВ учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди ...

iPortal - 10.10.2019

– Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка преку МојДДВ учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди

Кумановски м. - 10.10.2019

10 октомври 2019, Скопје – Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ...

Секоја скенирана сметка учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди МојДДВ#MojaНаграда

Сител - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди МојДДВ#MojaНаграда

Либертас - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Со скенирана сметка за ДДВ, Министерството за финансии организира и наградна игра

Република - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка ќе учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди

MTM - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда, информираат од Министерството за финансии. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се ...

Фондот од 31 милион денари за наградната игра со фискални сметки е само за тие кои скенираат

Скопје инфо - 10.10.2019

Скоро 150 илјади граѓани месечно активно скенираат 7,5 милиони сметки а првата исплата според најавите на МФ на нивни сметки ќе легне во декември. Засега задоволни од резултатите надлежните решија да ја унапредат мерката која според нив дала ...

Секоја скенирана сметка учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди МојДДВ#MojaНаграда

Канал5 - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка учествува во наградната игра МојДДВ#MojaНаграда

Press24 - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди МојДДВ#MojaНаграда

4NEWS - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...

Секоја скенирана сметка учествува на дневно, месечно и главно извлекување на парични награди МојДДВ#MojaНаграда

1tv - 10.10.2019

Со секоја скенирана сметка преку апликацијата МојДДВ, граѓаните ќе учествуваат во наградната игра МојДДВ#МојаНаграда. Секоја скенирана сметка станува потенцијален добитник на парични награди кои ќе се доделуваат на дневно ниво, додека оние кои ќе ...