TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Се чека потврда: Мурињо потрошил 50 милиони во Торино?

Sport M - 17.05.2018

Според италијанските медиуми, во наредните денови треба да стигни и официјалната потврда за договорот помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Според, Ла Стампа, трансферот на левиот бек од Јувентус, Алекс Сандро е близу до реализација, а истиот весник ...

Јунајтед и Јувентус разменуваат играчи, официјализирање по финалето на ФА Купот

Дерби - 16.05.2018

Медиумите во Англија и Италија пишуваат дека трансферот на Алекс Сандро во редовите на Манчестер Јунајтед е речиси готова работа. Сепак истиот ќе биде официјализиран веднаш по крајот на финалето од ФА Купот помеѓу Манчестер Јунајтед и Челси.

„Лa Стампа“: Манчестер Јунајтед и Јувентус се договорија се чека само – официјалната понуда!

Спортски - 16.05.2018

Според тврдењата на италијанските медиуми во наредните денови би требало да пристигне и официјална потврда за трансферот за кој се договориле Манчестер Јунајтед и Јувентус. Како што пишува „Ла Стампа“ трансферот на левиот бек на Јувентус Алекс ...