TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

СДСМ со манипулации го прикрива Заев !?

Алфа - 14.01.2014

Дали СДСМ сака да го покрие лидерот од нова афера поврзана со делење на пари од општина Струмица на партиски луѓе? Според документите кои денеска ги објави порталот Курир, претседателот на Комисијата ...

Курир открива скандал : Заев делел пари на лажни земјоделци

Канал5 - 14.01.2014

Социјалдемократскиот сојуз сака да го покрие лидерот на партијата Зоран Заев од нова афера поврзана со делење општински пари на здруженија и активисти блиски до партијата - пишува порталот Курир.

Не запира скандалозното испумпување на пари од буџетот на општина Струмица

Сител - 14.01.2014

Не запира скандалозното испумпување на пари од буџетот на општина Струмица. Освен браќата, сестрите и најблиските роднини пари од струмичкиот буџет се испумпувале и на сметките на невладините ...

Скандалозно: СДСМ сака да го покрие Заев од нова афера

Курир - 14.01.2014

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија сака да го покрие лидерот на партијата Зоран Заев од нова афера поврзана со делење на општински пари на здруженија и активисти блиски до партијата.