TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Груевски: Судењата се театар на апсурд (видео)

Република - 13.03.2018

Денеска се одржа рочиште во случајот „Насилство во Општина Центар“ . -На секое доаѓање овдека во судот речиси секојднево, еве сега од 8 дена во 6 дена треба да бидам на рочишта за три или четири различни процеси.

Груевски: Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка…

Фокус - 13.03.2018

Овој суд прераснува во театар на апсурдот, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното рочиште во случајот „Насилство во Општина Центар“. Тој ги обвини судиите дека работат по партиски директиви и рече дека да се почитувале законите ...

Груевски: „Судството е заробено, требаше воопшто да нема судење“

Алсат-М - 13.03.2018

Судењето за случајот „Шамари во Центар“ и денеска се одложи. Обвинетиот Милан Андононовски не се појави во судница. Бил болен. Имал ларингит. Отворил боледување од 9 март со препорака да нема физички активности.

Груевски: Ако се работи согласно закон, не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење

Либертас - 13.03.2018

Поранешниот премиер Никола Груевски во однос на процесите што се водат во Кривичниот суд против него, оцени дека ако се работи согласно закон не само што не требало да го осудат, воопшто не требало да има судење.

Груевски: Фактот што обвинителите побараа притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО

МКД - 13.03.2018

Фактот што обвинителите побараа притвор за болен човек укажува на забеганоста на СЈО, рече денеска во изјава за медиумите поранешниот премиер, Никола Груевски кој денес беше на суд за нарачаните шлаканици на поранешниот градоначалник на општина ...

Груевски: Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

Сител - 13.03.2018

Новото раководство на ВМРО-ДПМНЕ има свои приоритети и идеи за кои е потребно време да се реализираат, смета поранешниот лидер на партијата Груевски. Вели дека иако ретко се гледа со својот наследник Мицкоски, сигурен е дека партијата оди во ...

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

24 Вести - 13.03.2018

Ако се работи согласно закон не само што не треба да ме осудат, воопшто не требаше да има судење, изјави поранешниот премиер Никола Груевски кој денеска се појави во Суд како обвинет во случајот Насилство во Центар“.

(Видео) Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Макфакс - 13.03.2018

„Судот од почетокот требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство пред Општина Центар“.

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

Press24 - 13.03.2018

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес требаше да се одржи рочиште за предметот „Насилство во Општина Центар”, но беше ...

Груевски се чувствува како во „Процес“ од Кафка, СЈО забегало

+инфо - 13.03.2018

Вчера судијката одлучи да го продолжи рочиштето до 18.30. Не е проблем за мене, сум работел јас до доцна, но доколку тоа важи за сите, изјави Груевски. Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни ...

Цела седмица Груевски во судница

Независен - 13.03.2018

На поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, од утре до петок, ќе му се суди во континутет за неколку кривични предмети по кои постапува Специјалното јавно обвинителство, јавува правосудство.мк Тој утре треба да се најде на ...

Груевски: СЈО е забегано, судиите имаат политичка агенда која мора да ја исполнуваат

Поглед - 13.03.2018

Секој ден се соочуваме со нови неправди. Се повеќе се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави екс премиерот Груевски по денешното излегување од судот.

Одложено рочиштето за „ Насилство во Општина Центар“

ТВ21 - 13.03.2018

За денеска беше закажано судење за предметот „Насилство во општина Центар“ во кој се обвинети поранешниот премиер Никола Груевски, поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески, пратеничката на ВМРО-ДПМНЕ Даниела Рангелова и уште девет ...

Груевски ЗАПРЕПАСТЕН од апсурдот на ЗАРОБЕНОТО СУДСТВО

Фактор - 13.03.2018

Поранешниот лидер на ВМРО-ДПМНЕ и премиер на РМ ги обвини судиите дека работат по партиски директиви. Овој суд прераснува во театар на апсурдот, изјави поранешниот премиер, Никола Груевски, по денешното рочиште во случајот „Насилство во Општина ...

Груевски: Судењата се театар на апсурдот

Локално - 13.03.2018

Со секое доаѓање во судот се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес требаше да се одржи рочиште за предметот „Насилство во Општина Центар”, но беше ...

Груевски се чувствува како во „Процес“ од Кафка

Слободен Печат - 13.03.2018

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдниот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес ...

Законите и процедурите не важат за СЈО: Судиите под притисок ги туркаат предметите

Курир - 13.03.2018

Зошто се забрзуваат судските процеси од т.н бомби? Кој и зошто дава такви налози? Зошто и кој врши притисок врз судиите? Зошто овие рочишта се ставени на брза лента и имаат приоритет пред другите судења кои се одамна закажани? Целодневни маратонски ...

Груевски: Се повеќе се чувствувам како во Процесот Кафка – Судските процеси на СЈО се театар на апсурдот

МК News - 13.03.2018

Со секое доаѓање во судот, еве сега од осум во шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети, се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдниот „Процес“ од Кафка, изјави Никола Груевски по излегувањето од судот каде денес ...

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Кајгана - 13.03.2018

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Груевски: СЈО забега - стана театар на апсурдот

Press24 - 13.03.2018

Изјавата на Груевски следеше по денешното рочиште за насилствата во општина Центар од 2013-та, кое се одложи поради боледување на еден од обвинетите. И покрај лекарската потврда, Специјалното обвинителстово веднаш побара на обвинетитот да му се ...

Груевски: Судиите кои за мене остануваат до 18.30, на Заев му закажуваат на месец дена

Република - 13.03.2018

Шест дена треба да бидам на рочишта во разни предмети. Се повеќе се чувствувам како во едно од врвните дела посветени на апсурдот, „Процес“ од Кафка“, изјави Груевски денеска по излегувањето од судот.

(ВИДЕО) Груевски: СЈО е забегано, ова стана театар на апсурдот

А1 On - 13.03.2018

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.

Груевски: СЈО е забегано, ова е театар на апсурдот

Точка - 13.03.2018

„Судот од старт требаше да ги отфрли овие обвинувања. Ова стана еден вид театар на апсурдот“, рече експремиерот Никола Груевски по денешното одложено рочиште за предметот „Насилство“ пред Општина Центар.