TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алесандра Амброзио ,,го украде” црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Канал5 - 16.05.2019

Бразилската манекенка Алесандра Амброзио ги остави сите без здив на црвениот тепих на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Амброзио на црвениот тепих се појави во црвен фустан , со кој едвај нешто покриваше од нејзиното совршено тело.

Во Кан доминираат француската и британската продукција, со американската селективно со Тарантино и Џармуш

Макфакс - 16.05.2019

Канската кроазета секојдневно се полни со филмофили, туристи, папараци од целиот свет кои денеска освен филмските ѕвезди го дочекаа и британскиот музичар Елтон Џон и големиот британски режисер Кен Лоуч чија премиера на новиот филм е закажана за ...

ФОТО: Некои покажаа гламур, а некои долната облека - провокативни изданија на црвениот тепих

Press24 - 16.05.2019

Црвениот тепих на фестивалот во Кан е важно место за актерите и љубителите на филмот, но подеднакво е важно и за светот на модата. Сите нетрпеливо очекуваат да видат во какви креации ќе се појават ѕвездите. 72.

Алесандра Амброзио се прошета во црвен фустан, но ветерот ѝ ги расипа плановите

Бриф - 16.05.2019

На втората вечер на 72-от Кански фестивал публиката уживаше во прикажувањето на филмот „Les Miserables“. Меѓу бројните присутни беше и познатата манекенка Алесандра Амброзио, која дојде облечена во прекрасен црвен фустан, но при позирањето ветерот ѝ ...

Алесандра Амбросио повторно во центарот на вниманието на Канскиот фестивал

А1 On - 16.05.2019

Манекенката Алесандра Амбросио, повторно беше ѕвезда на црвениот тепих во Кан. На вториот ден на Канскиот филмски фестивал, бразилската убавица се појави во црвена креација која повеќе откриваше отколку што криеше.

Фото: „Жешки“ Бразилки на црвениот тепих

Канал5 - 16.05.2019

Многу фотографи, црвен тепих и секако манекенки. Без нивното присуство не може да мине ниту еден значаен настан!? „Жешките“ Бразилки Алесандра Амбросио и Изабел Гулар го искористија свеченото отворање на филмскиот фестивал во Кан за нова себе ...

ФОТО: Тие го покорија црвениот тепих, но времето застана кога се појави таа - носеше бајковит фустан

Press24 - 16.05.2019

Завчера свечено беше отворен 72. Кански фестивал и тоа со премиерата на филмот „The Dead Don't Die", а црвениот тепих го покориле славните, но и оние помалку славни убавици. Не е тајна дека оваа манифестација отсекогаш подразбирала врвна елеганција ...

Модна екстаза: Алесандра Амбросио го покори Кан со најсексапилното издание (фото)

Вистина.мк - 16.05.2019

Канскиот филмски фестивал на едно место собра бројни ѕвезди познати на широката популација, кои воодушевија со своите раскошни, помпезни и бајковити тоалети во кои гледаше целиот свет. Накратко кажано, одржаа моден час.

Сите спектакуларни фустани од вториот ден на Канскиот филмски фестивал

Fashionel - 16.05.2019

Во тек е Канскиот филмски фестивал, а секоја година речиси и да нема грешки кога станува збор за модата на црвениот килим. Познатите актерки и манекенки вчеравечер се појавија во навистина спектакуларни креации, а имаше неколку што се издвоија со ...

Црвениот разголен фустан кој ќе го одбележи Кански 2019 (фото)

Црнобело - 16.05.2019

Канскиот Филмски Фестивал ги привлекува ѕвездите од целиот свет, односно ја тера Холивудската елита да го покаже своето чувство за мода и префинетост. Алесандра Амбросио дефинитивно оваа година го износи фустанот кој привлече најголемо внимание, а ...

Свила, скапоцени камења и дијаманти: Црвениот тепих во Кан го освоија познати убавици во феноменални тоалети, а еве кои ...

Точка - 16.05.2019

Меѓународниот фестивал и црвениот тепих секогаш се инспирација за екстравагантни тоалети. На овогодишниот филмски фестивал во Кан имавме можност да видим елегантни и прекрасни тоалети на холивудските убавици, но и многу заводници од светот на ...

Алесандра Амбросио вечерва потполно издоминирала: Црвениот фустан малку ѝ оставал на фантазијата

Точка - 15.05.2019

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал вечерва “горел” кога по него прошетала 38-годишната манекенка Алесандра Амбросио. Убавицата од Бразил се појавила во огнено црвен фустан кој малку ѝ оставал на фантазијата – а кога дувнало ветер, и тоа ...

Пукаше од сексапил: Згодната манекенка во фустан кој ништо не покрива (ФОТО)

Курир - 16.05.2019

Бразилската манекенка Алесандра Амброзио ги остави сите без здив на црвениот тепих на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Амброзио се појави во црвен фустан, со кој едвај нешто покриваше од нејзиното совршено тело.

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

24 Вести - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

Моќeн говор на режисерот Ињариту на отворањето на Канскиот фестивал: Знаеме како завршуваат ваквите сценарија на Трамп

Макфакс - 15.05.2019

Гламурозно, но и крајно софистицирано со традиционално претставување на жирито и моќно обраќање на режисерот Алехандро Гонзалез Ињариту, вчеравечер беше одбележана церемонијата за отворањето на 72. издание на Канскиот филмски фестивал.

Македонско учество на Канскиот филмски фестивал

Макфакс - 15.05.2019

На Канскиот филмски фестивал свој штанд има македонската Агенција за филм, што е поставен на павиљонот на Југоисточна Европа, нумериран со 133, каде што има голем број на посетители и професионалци од филмската индустрија, претставници на национални ...

Гала Кроазета: Холивуд се пресели во Кан

Независен - 15.05.2019

Франција – Холивуд се пресели во Кан, вчера, на престижниот црвен килим на Канскиот филмски фестивал. На првиот ден, по Кроазета прошетаа актерките и менекенки Ел Фенинг, Тилда Свинсон, Џулијан Мур, Ева Лонгорија, Селена Гомез… Годинава нагласени се ...

Започна Кански филмски фестивал 2019 – „зомби, сликари, паразити и мафија“ на програмското мени

Таратур - 15.05.2019

72. издание на Меѓународниот Кански филмски фестивал започна вчера, на 14 мај, и ќе трае до 25 мај, а на него за престижната „Златна палма“ ќе се борат 19 филма од сите страни на светот. „Паразит“, „Предавник“ и „Болка и слава“ со Антонио Бандерас ...

Сексапилната Амбросио на црвениот тепих во Кан во провидна креација

А1 On - 15.05.2019

На отворањето на Канскиот филмски фестивал беше и манекенката Алесандра Амбросио. Бразилската убавица која се пензионираше и не е веќе дел од „ангелите на Викторија“, прошета по црвениот тепих во бела провидна ...

Започна познатиот Кански филмски фестивал, за Златната палма се бори 21 остварување

Точка - 15.05.2019

Актерите Хавиер Бардем и Шарлот Гејнсборг, вчеравечер го отворија 72-то издание на Канскиот филмски фестивал на кој се очекуваат бројни ѕвезди како Квентин Тарантино и Педро Алмодовар. Откако Бардем и Гејнсборг го прогласија фестивалот за отворен на ...

Каде е црвениот тепих, таму се и најубавите тоалети: Почна 72. Кански фестивал!

Убавина и Здравје - 15.05.2019

Еве кои тоалети го обележаа црвениот тепих првата вечер од фестивалот Актерите Шарлот Гензбур и Хавиер Бардем го отвориле 72. Меѓународен фестивал во Кан, на кој до 25 мај се очекуваат голем број ѕвезди, меѓу кои и Квентин Тарантино, Педро Алмодовар ...

(ФОТО) Најубавите 8 фустани од отворањето на Канскиот фестивал

Женски магазин - 15.05.2019

Само една недела по годинашната Мет Гала во Њујорк , на Стариот континент почна најпрестижниот филмски фестивал на светот, извиканиот Кан кој одамна го следи репутација дека го има најдобриот црвен килим кога се фестивалите во прашање.

Ѕвездите на црвениот килим на отворањето на Канскиот филмски фестивал

Stylist - 15.05.2019

Започна 72-то издание на еден од најзначајните филмски фестивали и Кан повторно е домаќин на врвни филмаџии. Канската кроазета ги пречека новите филмски премиери, но и ѕвездите кои се појавија на црвениот килим.

Црвениот килим на 72. Кански филмски фестивал

Република - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. ...

Алесандра Амбросио ги собра сите погледи кога се појави во црвен, провокативен фустан!

ЗаЗабава - 16.05.2019

Црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал вечерва “горел” кога по него прошетала 38-годишната манекенка Алесандра Амбросио. Убавицата од Бразил се појавила во огнено црвен фустан кој малку ѝ оставал на фантазијата – а кога дувнало ветер, и тоа ...

Алесандра Амброзио ,,го украде” црвениот тепих во Кан (ФОТО)

Локално - 16.05.2019

Бразилската манекенка Алесандра Амброзио ги остави сите без здив на црвениот тепих на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Амброзио на црвениот тепих се појави во црвен фустан , со кој едвај нешто покриваше од нејзиното совршено тело.

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

1tv - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

Краткометражниот филм „The Sign” на Венинова на програмата „Cannes Directors” на Канскиот филмски фестивал

ММС - 15.05.2019

Краткометражниот филм на Елонора Венинова „The Sign” ќе биде прикажан денеска во 16.45 часот на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал. „The Sign” е еден од петте краткометражни играни филмови снимени како дел од ...

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

А1 On - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

Краткометражниот филм „The Sign“ на Венинова на програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски фестивал

Сител - 15.05.2019

Краткометражниот филм на Елонора Венинова „The Sign“ ќе биде прикажан денеска во 16.45 часот на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал. „The Sign“ е еден од петте краткометражни играни филмови снимени како дел од ...

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

Опсервер - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

Краткометражниот филм „The Sign“ на Венинова на програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски фестивал

1tv - 15.05.2019

Краткометражниот филм на Елонора Венинова „The Sign“ ќе биде прикажан денеска во 16.45 часот на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал. „The Sign“ е еден од петте краткометражни играни филмови снимени како дел од ...

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

Република - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

„The Sign“ на Венинова на програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски фестивал

+инфо - 15.05.2019

Краткометражниот филм на Елонора Венинова „The Sign“ ќе биде прикажан денеска во 16.45 часот на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал. „The Sign“ е еден од петте краткометражни играни филмови снимени како дел од ...

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

Либертас - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

„The Sign“ на Елеонора Венинова предизвика најголем интерес во програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски ...

Алфа - 16.05.2019

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал.

(ФОТО Црвениот килим на 72. Кански филмски фестивал повторно изненади но не шокира!

Екран - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

„The Sign“ на Елеонора Венинова предизвика најголем интерес во програмата „Cannes Directors“ на Канскиот филмски ...

Опсервер - 16.05.2019

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал.

Кански филмски фестивал: 72-то издание отворено со комедијата „Мртвите не умираат“

Денешен - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

„The Sign“ на Венинова предизвика најголем интерес во програмата „Cannes Directors“

А1 On - 16.05.2019

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал.

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

MakPress - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат“ на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

Аплаузи и скокотливи прашања на Канскиот фестивал за филмот на Елеонора Венинова

+инфо - 16.05.2019

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал.

Отворен Филмскиот фестивал во Кан

MTM - 15.05.2019

Со премиерата на комедијата „Мртвите не умираат" на американскиот режисер Џим Џармуш, синоќа беше отворен 72. Меѓународен филмски фестивал во Кан. Жирито овојпат го предводи мексиканскиот режисер и оскаровец – Алехандро Ињариту.

„The Sign“ на Елеонора Венинова предизвика интерес во Кан

Независен - 16.05.2019

Франција– Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал.

„The Sign“ на Елеонора Венинова предизвика најголем интерес на Канскиот филмски фестивал

MakPress - 17.05.2019

Аплаузи и интересни прашања од публиката до режисерката Елеонора Венинова имаше по вчерашната премиера на нејзиниот краткометражен игран филм „The Sign“ на програмата Cannes Directors на 72.издание на Канскиот филмски фестивал.