TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

Либертас - 23.06.2021

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето. Пресметките за првиот елиминациски дел се: Велс – Данска и Италија – Австрија (сабота 26 јуни); ...

Класика на „Вембли“: Ги дознавме сите осминафинални двојки на Европското првенство!

Слободен Печат - 23.06.2021

Заврши и официјално групната фаза на Европското првенство, по што ги дознавме и сите осминафинални натпревари. Дефинитивно најинтересно се очекува да биде на „Вембли“ стадионот во Лондон каде што на 29 јуни Германија ќе ги одмери силите против ...

Познати сите парови во осминафиналето, мега-дуел помеѓу Англија и Германија

Спортски - 23.06.2021

Заврши групната фаза на Европското првенство кое се игра од 11. јуни до 11. јули. Откако вечерва Германија и Унгарија одиграа 2:2, исто како и Франција со Португалија, познати се сите парови во осминафиналето на Европското првенство.

Заврши групната фаза, познати се осминафиналните двојки на ЕП

24Фудбал - 23.06.2021

Со денешните натпревари заврши групната фаза на Европското првенство, познати се сите осминафинални двојки на Европското првенство. Сабота 26 јуни Велс - Данска 18 часот Италија - Австрија 21 часот Недела 27 јуни Холандија - Чешка 18 часот Белгија - ...

Сите осминафинални парови на Европско првенство 2020

Екипа - 23.06.2021

Со завршувањето на натпреварите од групата Ф познати се сите осминафинални двојки на Европското првенство 2020. Најинтересно се очекува да биде на мечевите меѓу Англија и Германија и Португалија – Белгија.

Следи спектаклот на ЕП: Погледнете ги сите осминафинални парови!

Gol.mk - 23.06.2021

По комплетирањето на групната фаза, познати се најдобрите шеснаесет селекции кои се најдоа во нокаут-фазата на Европското првенство (ЕП). Фаворитите ги оправдаа улогите и немаше шокантни елиминации.

Само една репрезентација ќе игра дома во осминафиналето

Спортманија - 23.06.2021

Италијанците и Холанѓаните на свој терен газеа во првата фаза, но сега ќе бидат тестирани во странство. Репрезентацијата на Англија е единствена која ќе ја има привилегијата и четвртиот натпревар на ова Европско првенство да го играат на домашен ...

Англија против Германија во 1/8 финалето на ЕП 2020

Вечер Прес - 23.06.2021

Познати се сите патници во 1/8 финалната рунда од ЕП 2020. Последните билети за следната елиминациска рунда завршија кај репрезентативците на Франција, Германија и Португалија. Со идентичен резултат, 2:2, завршија последните два натпревари од ...

Сите калкулации и математики пред последните два натпревари од групната фаза на ЕВРО 2020

Екипа - 23.06.2021

Со натпреварите меѓу Франција – Португалија и Германија – Унгарија ќе се затвори групната фаза на Европското првенство 2020 година. До самиот крај ќе биде неизвесно и нема да бидат познати сите осмифинални двојки поради ранкингот на третопласираните ...

Познати се сите парови од осминафиналето на Европското првенство

Sport M - 23.06.2021

Заврши групната фаза на Европското првенство што се игра од 11 јуни до 11 јули. Откако Германија и Унгарија вечерва одиграа 2:2, исто како Франција и Португалија, ги дознавме сите парови од осминафиналето на ЕУРО.

Осминафиналето комплетирано: Германија на Англија, „коцкестите“ со Шпанија

SportMedia - 23.06.2021

По завршувањето на сите натпревари од последната рунда од групната фаза на Европското првенство, веќе станаа познати сите парови за 1/8 финалето на турнирот. Амстердам: Велс – Данска (26 јуни – 18.00) Лондон: Италија – Австрија (26 јуни – 21.00) ...

Две дерби пресметки во осминафиналето на ЕП

Н.Македонија - 23.06.2021

Англија – Германија и Португалија – Белгија се најзвучните дуели во осминафиналето на Европското првенство (ЕП) во фудбал. Сите двојки од осминафиналето се познати откако вечерва заврши групната фаза со мечевите во групата Ф помеѓу Унгарија и ...

Познати се осминафиналните двојки на ЕП

МКД - 23.06.2021

Со денешните натпревари заврши групната фаза на Европското првенство, познати се сите осминафинални двојки на Европското првенство. Сабота 26 јуни Велс - Данска 18 часот Италија - Австрија 21 часот Недела 27 јуни Холандија - Чешка 18 часот Белгија - ...

Познати се сите парови од осминафиналето на Европското првенство

Zoom - 23.06.2021

Заврши групната фаза на Европското првенство што се игра од 11 јуни до 11 јули. Откако Германија и Унгарија вечерва одиграа 2:2, исто како Франција и Португалија, ги дознавме сите парови од осминафиналето на ЕУРО.

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

Независен - 23.06.2021

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето. Пресметките за првиот елиминациски дел се: Велс – Данска и Италија – Австрија (сабота 26 јуни); ...

Заврши групната фаза од шампионатот, познати се осминафиналните двојки на ЕП во фудбал

Курир - 23.06.2021

Со денешните натпревари заврши групната фаза на Европското првенство ви фудбал каде се познати се сите осминафинални двојки на Европското првенство. Сабота 26 јуни Велс – Данска 18 часот Италија – Австрија 21 часот Недела 27 јуни Холандија – Чешка ...

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

Република - 23.06.2021

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето. Пресметките за првиот елиминациски дел се: Велс – Данска и Италија – Австрија (сабота 26 јуни); ...

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

24 Вести - 23.06.2021

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето. Пресметките за првиот елиминациски дел се: Велс - Данска и Италија - Австрија (сабота 26 јуни); ...

Формирани осминафиналните двојки на Европското фудбалско првенство

MakPress - 24.06.2021

На 16. Европско првенство во фудбал вечерва заврши првиот сегмент. Комплетирана е групната фаза по која се формирани двојките за осминафиналето. Пресметките за првиот елиминациски дел се: Велс – Данска и Италија – Австрија (сабота 26 јуни); ...