TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(Фото) Милица Павловиќ на почетоците од кариерата

Репортер - 06.12.2018

Српската пејачка Милица Павловиќ објави фотографија од почетоците на нејзината музичка кариера. На фотографијата од првите проби со микрофонот, на прв поглед не може да се забележи дека станува збор за српската пејачка.

Балканска журка со Аца Лукас, Милица Павловиќ и Пеџа Меденица

Екран - 05.12.2018

На два дена пред дочекот на новата година, ВИП арената Борис Трајковски во Скопје, ќе биде местото на најголемата балканска журка во регионот. На 29 декември, со почеток во 20 часот, на една сцена и во една вечер ќе се појават Аца Лукас, Милица ...

Како да го фатиш Аца Лукас за дечко?

Panika.be - 05.12.2018

Има многу девојки што сакаат да го фатат Аца Лукас за дечко, а не знаат како. Епа еве ...

Скопјани ќе ја испраќаат годината со Аца Лукас

Фокус - 05.12.2018

Популарниот српски турбо фолк пејач Аца Лукас ќе прави голема предновогодишна забава во Скопје, во ВИП Арена Борис Трајковски. Настанот ќе се случува на 29-ти декември, а покрај Лукас, пред публиката во Скопје ќе настапат и Милица Павловиќ и Пеѓа ...

Скопјани ќе ја испраќаат годината со турбо фолк музика

Скопје инфо - 06.12.2018

Популарниот српски турбо фолк пејач Аца Лукас ќе прави голема предновогодишна забава во Скопје, во ВИП Арена Борис Трајковски. Настанот ќе се случува на 29-ти декември, а покрај Лукас, пред публиката во Скопје ќе настапат и Милица Павловиќ и Пеѓа ...