TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ВИДЕО) Откопуваат хотел затрупан со лавина снег

Фактор - 12.01.2019

Хотелот Сантис во швајцарското зимувалиште Швегалп го затрупа лавина снег. Врз него се урнала 300 метри широка лавина, при што се повредени тројца луѓе, а 25 автомобили се затрупани со снегот.

Драма во Швајцарија – Се откопува хотел затрупан во лавина (ВИДЕО)

Канал5 - 11.01.2019

Во текот на викендот метеоролозите најавуваат нови сннежни врнежи , иако делови од Европа тешко се опоравуваат и од досегашните. Повеќе летови се откажани од аеродромите во Минхен и Франкфурт и тоа од минхенскиот 90 , а од франкфуртскиот 120 летови.

Лавина затрупа хотел во Швајцарија! Има повредени

MTM - 10.01.2019

Неколкумина беа повредени на швајцарскиот планински премин Швегалп, откако лавина го затрупа хотелот, објавија агенциите. "Возилата и деловите на ресторанот се затрупани под снегот", изјавија од полицијата.

Лавина затрупа хотел во Швајцарија, има повредени

Република - 10.01.2019

Неколкумина се повредени на швајцарскиот планински премин Швегалп, откако лавина го затрупа хотелот, објавија агенциите. “Возилата и деловите на ресторанот се затрупани под снегот”, изјавија од полицијата.