TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Главоболка за Мурињо, остана без најдобриот играч за големото дерби против Лацио

24Фудбал - 24.09.2021

Во самиот финиш од натпреварот против Удинезе, капитенот Лоренцо Пелегрини заработи втор жолт картон и автоматска суспензија за следниот меч, а тоа е дуелот против Лацио. Лоренцо Пелегрини во натпреварите од новата сезона се промовираше во ...

Мурињо со преамбицизно барање: Рома мора да испрати жалба за црвениот картон на Пелегрини

Дерби - 23.09.2021

Победата на Рома над Удинезе донесе и еден проблем за „волчицата“ и тренерот Жозе Мурињо, а тој се вика Лоренцо Пелегрини. Капитенот заработи втор жолт картон во самиот финиш, поради удирање противнички играч со лакт, а тоа значи дека ќе го пропушти ...