TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НАЈНОВА МЕТЕО АНАЛИЗА: Во четврток повторно снег во Македонија на помала надморска височина!

Градина - 04.12.2023

Во Македонија во следните денови ќе имаме многу променливо и значително постудено време. Ќе бидеме и под влијание на влажен воздушен бран од запад и од југозапад и истиот ќе условува повремени локални врнежи од дожд на пониските места (градовите), ...

ПОЛАРНИОТ ВРТЛОГ ОД СЕВЕР ЌЕ ГИ СИМНЕ ТЕМПЕРАТУРИТЕ НА БАЛКАНОТ ПОД -20: „Ќе има многу снег“, најавува Попоски

Женски магазин - 03.12.2023

Метеопрогнозерот Славчо Попоски вели дека најновите анализи што ги направиле, и тоа со помош на најпрецизните нумерички модели во светот укажуваат дека на Балканскиот Полуостров му претсои многу активна зима, и тоа гледано по врнежите и по циклоните.

Доаѓа нов снег? Црвено предупредување вклучено во Хрватска поради невреме

4NEWS - 03.12.2023

По снегот во сабота, остатокот од викендот во Хрватска се очекува да биде умерено до претежно облачно на места со слаб снег, дожд на море, а локално можна е појава на дожд и грмежи во Далмација кон островите.

Снег на Балканот во јануари

PressingTV - 03.12.2023

Метеопрогнозерот Славчо Попоски објави дека најновите анализи направени со помош на најпрецизните нумерички модели во светот укажуваат дека на Балканскиот Полуостров му претсои многу активна зима, и тоа гледано по врнежите и по циклоните.