TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Вака се богатат функционерите на СДСМ, преку нивни блиски што земаат тендери?

Република - 22.01.2021

Обелоденувајќи неколку тендери поврзани со фирмата блиска до Дарко Каевски, Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ јавно го повика пратеникот од СДСМ да даде одговори пред јавноста. порача Митева. , откри Митева. , рече Митева.

Митева: Како Дарко Каевски со државна плата за една година се стекнал со имот од три стана и куќа, дали играат улога ...

24Инфо - 21.01.2021

Пратеникот од редовите на СДСМ и поранешен директор на АМС, Дарко Каевски, само во последната година го зголемил својот недвижен имот за скоро 170 метри квадратни станбена површина. Каевски во анкетниот лист, навел дека новостекнатиот недвижен имот ...

Митева: Како Дарко Каевски со државна плата за една година се стекнал со имот од три стана и куќа?

+инфо

Митева: Како Дарко Каевски со државна плата за една година се стекнал со имот од три стана и куќа?

MakPress

Митева: Како Дарко Каевски со државна плата за една година се стекнал со имот од три стана и куќа?

Сител

Митева: Како Дарко Каевски со државна плата за една година се стекнал со имот од три стана и куќа, дали играат улога пари стекнати од услуги кон државата?

Скопје1

Митева: Како Дарко Каевски со државна плата за една година се стекнал со имот од три стана и куќа?

Press24

Митева: Дали СДСМ од носителите на јавни функции создава млади политичари со големи сметки?

PressingTV

Нетпрес Фактор Либертас Курир

Каевски: Ги демантирам објавените невистини на Митева и најавувам тужба доколку не се извини јавно во рок од 24 саати

Press24 - 21.01.2021

Откако од Марија Митева од ВМРО-ДПМНЕ праша како пратеникот од СДСМ, Дарко Каевски поседува имот од три стана и куќа со државна плата за една година, со реакција се јави и самиот пратеник.

Каевски: Ги демантирам невистините на Митева

Сител

Каевски бара јавно извинување од Митева од ВМРО-ДПМНЕ за изнесените лаги или ќе поднесе тужба

Локално