TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пет лица приведени во Скопје поради марихуана

Фокус - 11.09.2019

Во текот на вчерашниот ден, пет лица во Скопје биле приведени, поради тоа што кај нив била пронајдена марихуана. „На 10.09.2019 во 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.

Агресивен скопјанец нападнал полицајци на улица Македонија

+инфо - 11.09.2019

Ноќеска во 2 часот на улицата „Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

еМагазин - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола, информира МВР. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Приведено 21- годишно момче од Тетово

Сител - 10.09.2019

На 10.09.2019 околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле И.Ц.(21) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Кај малолетничка пронајдена дрога

МКД - 10.09.2019

Вчера во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на случајот.

Кај жител на Грчец порнајдена дрога

МКД - 10.09.2019

Вчера во 20.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, во село Грчец го привеле Ј.М.(44) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. „По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Ги фатиле на улица - Македонската полиција приведе две лица

Press24 - 10.09.2019

Две лица биле приведени вчера од страна на македонската полиција, откако биле фатени со дрога. Околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле 21-годишниот И.Ц.

Двајца уапсени на Бит-пазар поради поседување дрога

Нетпрес - 10.09.2019

Двајца млади мажи од Скопје се приведени од полицијата во понеделникот попладне на скопски Бит-пазар, откако кај нив била пронајдена марихуана. Од Министерството за внатрешни рабори информираат дека полициските службеници ги лишиле од слобода ...

Две лица приведени на Бит пазар за поседување марихуана

Скопје инфо - 10.09.2019

На 09.09.2019 во 15.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на подрачјето на Бит Пазар, ги лишиле од слобода Е.А.(30) и Т.А.(22), двајцата од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

Кај две лица пронајдена марухуана

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен ...

Нвредувал и нападнал полицајци- скопјанец веднаш приведен

Press24 - 11.09.2019

Полицијата уапсила 23- годишник откако почнал да се однесува агресивно и да навредува полицајци кои биле на должност. -Вчера во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.

Приведена битолчанка, кај неа бил пронајден хероин

Макфакс - 11.09.2019

Утрово околу 01.30 часот по полноќ, полициски службеници ја привеле С.В.(28) од Битола. МВР јави дека при претрес извршен со судска наредбa на улицата „Илија Антевски-Смок“ во Гостивар, каде престојувала приведената, бил пронајден хероин.

Полицијата го приведе И.Ц.(21) од Тетово

Опсервер - 11.09.2019

На 10.09.2019 околу 01.50 часот полициски службеници на СВР Тетово, во тетовското село Горно Палчиште, го привеле И.Ц.(21) од Тетово, затоа што при преглед кај него била пронајдена марихуана.

Кај малолетничка од Скопје пронајдена дрога

Нетпрес - 10.09.2019

Вчера во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на случајот.

Кај жител на Грчец порнајдена дрога

Скопје инфо - 10.09.2019

Вчера во 20.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, во село Грчец го привеле Ј.М.(44) од Скопје затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена прашкаста материја. „По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Кај три лица пронајдена марухуана

Сител - 11.09.2019

Синоќа во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Приведен 23 годишен скопјанец, се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Полицијата со судски налог влезе во стан во Гостивар, еве што пронајде таму

Сител - 11.09.2019

Ноќеска околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово- Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Дрога пронајдена кај малолетничка

Скопје инфо - 10.09.2019

Вчера во 00.40 часот полициски службеници од СВР Скопје, на улица „Веле Марков“, кај Т.Д.(19) и 16 – годишна малолетничка од Скопје пронашле марихуана. Се работи на расчистување на случајот.

Приведен 23 годишен скопјанец, полицијата кај него пронашла марихуана

Скопје1 - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Приведен скопјанец кој агресивно се однесувал кон полицајци на улица „Македонија“

еМагазин - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија, информира МВР.

Македонската полиција влезе во домот на девојка - Веднаш ја приведе

Press24 - 11.09.2019

Македонската полиција упадна во домот на девојка во Гостивар и веднаш ја приведе откако пронајде хероин. Околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле 28-годишната С.В.

Пронајдена марихуана кај двајца скопјани

Сител - 11.09.2019

Синоќа околу 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Нaвредувал и нападнал полицајци- Скопјанец веднаш приведен

iPortal - 11.09.2019

Полицијата уапсила 23- годишник откако почнал да се однесува агресивно и да навредува полицајци кои биле на должност. -Вчера во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.

Полицијата пронајде дрога во домот на девојка во Тетово

iPortal - 11.09.2019

Македонската полиција упадна во домот на девојка во Гостивар и веднаш ја приведе откако пронајде хероин. Околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле 28-годишната С.В.

На ул.„Ѓорче Петров“, го привеле Е.С.(44) од Скопје

Опсервер - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 20.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Ѓорче Петров“, го привеле Е.С.(44) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен ...

Полицијата го приведе М.С.(23) од Скопје

Опсервер - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 23.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул. „Видое Смилевски Бато“, го привеле М.С.(23) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана.

Кај три лица пронајдена марухуана

4NEWS - 11.09.2019

Синоќа во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Приведен скопјанец - се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници

Сител - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

24Инфо - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Полицијата ги уапси Ф.Л.(35) од Куманово и Г.К.(32) од Скопје

Опсервер - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 18.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„Борис Трајковски“, ги лишиле од слобода Ф.Л.(35) од Куманово и Г.К.(32) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена марихуана.

А.Д.(18) од Скопје фатен со дрога

Опсервер - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 16.30 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Сава Михајлов“, го привеле А.Д.(18) од Скопје, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен ...

Приведен скопјанец – се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници

4NEWS - 11.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Кај битолчанка пронајден хероин

Скопје1 - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Приведен Кумановец, полицијата кај него пронашла марихуана

Скопје1 - 12.09.2019

На 11.09.2019 во 14.50 часот полициски службеници од СВР Скопје, на бул.„ВМРО“, го привеле Д.С.(27) од Куманово, затоа што при извршен преглед кај него била пронајдена марихуана. По документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен ...

Кај три лица пронајдена прашкаста материја

Скопје1 - 12.09.2019

На 12.09.2019 во 01.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Радишанска“, ги привеле М.К.(19), А.С.(24) и С.Б.(22), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја.

К.Л.(23) од Скопје навредувал полицајци

Опсервер - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Битолчанка фатена со хероин во Гостивар

Нетпрес - 11.09.2019

Македонската полиција упадна во домот на девојка во Гостивар и веднаш ја приведе откако пронајде хероин. Околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар ја привеле 28-годишната С.В.

Пронајдена марихуана кај три лица од Скопје

Сител - 12.09.2019

Синоќа во 01.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Радишанска“, ги привеле М.К.(19), А.С.(24) и С.Б.(22), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Приведен Скопјанец заради навредување полицаец

Скопје инфо - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Приведена девојка во Гостивар, најден е хероин во станот во кој живеела

Gostivarpress.mk - 11.09.2019

Дваесет и осумгодишна битолчанка е уапсена ноќеска, откако полицијата нашла хероин во станот во кој живеела. Како што соопштува МВР, околу 1 часот и 30 минути после полноќ, полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички ...

Приведени две лица од Гостивар кај кои била пронајдена прашкаста материја

4NEWS - 12.09.2019

Денеска во 00.45 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„11-ти Октомври“, ги привеле Т.Т.(25) и Т.С.(25), двајцата од Гостивар, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Пронајдена марихуана кај три лица од Скопје

4NEWS - 12.09.2019

Синоќа во 01.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Радишанска“, ги привеле М.К.(19), А.С.(24) и С.Б.(22), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Приведен Скопјанец заради навредување полицаец

Нетпрес - 12.09.2019

На 10.09.2019 во 02.00 часот на ул.„Македонија“ во Скопје полициски службеници го привеле К.Л.(23) од Скопје поради тоа што се однесувал агресивно и навредувал полициски службеници кои вршеле службени дејствија.

Битолчанка приведена во Тетово под сомнение за трговија со хероин

Алсат-М - 11.09.2019

Девојка од Битола рано изутринава е приведена откако при претрес, во просторијата кадешто престојувале е пронајдено хероин. Според полицискиот извештај: На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за ...

Приведени две лица од Гостивар кај кои била пронајдена прашкаста материја

Сител - 12.09.2019

Денеска во 00.45 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„11-ти Октомври“, ги привеле Т.Т.(25) и Т.С.(25), двајцата од Гостивар, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Во стан на битолчанка во Гостивар пронајден хероин

МКД - 11.09.2019

Полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар утринава околу 1:30 часот ја привеле С.В.(28) од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.

Три лица уапсени во Скопје поради поседување на марихуана

Нетпрес - 12.09.2019

Синоќа во 01.00 часот полициски службеници од СВР Скопје, на ул.„Радишанска“, ги привеле М.К.(19), А.С.(24) и С.Б.(22), сите од Скопје, затоа што при извршен преглед кај нив била пронајдена прашкаста материја.

Хероин пронајден во стан на битолчанка во Гостивар

Тера - 11.09.2019

На 11.09.2019 околу 01.30 часот полициски службеници на СВР Тетово-Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар привеле 28 годишно лице од Битола. При претрес извршен со судска наредбa на ул.