TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

И камен би заплакал: Ослободен по 27 години за убиство кое не го извршил, погледнете ја неговата реакција

Точка - 17.05.2018

Џон Бан, 41-годишен Афроамериканец, бил ослободен по 27 години за убиство на полицаец кое не го извршил, но кое му го наместил корумпиран њујоршки детектив. Во трогателниот момент кога судијката му ја прочитала ослободителната пресуда на судот во ...

Жртвата на сомнителни полициски методи ја дочека правдата по 27 години

Н.Македонија - 17.05.2018

Американецот што отслужи 16 години во затвор поради убиство, пред пресудата да биде поништена, плачеше држејќи ги рацете на судијката во Бруклин, во вторникот, кога дозна дека нема повторно да биде суден за злосторството, пишува „Њујорк пост“.

(ВИДЕО) ЌЕ ВЕ РАСПЛАЧЕ: Ослободен по 27 години за убиство кое не го извршил, а неговата реакција…

Маркукуле - 17.05.2018

Џон Бан, 41-годишен афроамериканец, ослободен е после 27 години за убиство на полицаец кое не го извршил, не му го наместил корумпиран њујоршки детектив. Во емотивен момет, кога судијата ја прочита ослободителната пресуда во судот во Бруклин, Бан ...

(Видео) Невин Американец ослободен по 17 години минати во затвор, неговата реакција ги погоди сите во судницата

Макфакс - 17.05.2018

Џон Бан, 41-годишен Афроамериканец, беше ослободен по 17 години минати во затвор за убиство на полицаец кое тој не го извршил, односно за истото бил наместен од страна на корумпиран детектив од Њујорк.